• Potyczki językowe

• Uczniowie klasy 5a i 6a z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego wzięli udział w Międzyszkolnych Potyczkach Językowych organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Kluczborku. Sprawdziliśmy swoją wiedzę z języka polskiego, stawiając czoła niełatwym  zadaniom ortograficznym i gramatycznym. Język polski do łatwych nie należy!

• AKTYWNY SAMO-RZĄD

• W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski naszej szkoły bierze udział w szkoleniach pt. Aktywny samo-rząd organizowanych przez Urząd Marszałkowski w Opolu. Dzięki nim rozwijamy naszą kreatywność oraz uczymy się planowania, organizowania i wcielania w życie naszych pomysłów.

• Nasz Emeraldzik ❤️

• Koala o imieniu Emerald❤️został uratowany z pożaru w Australii i z wielkim sercem adoptowany przez dzieci z klasy IIb💗Otrzymaliśmy specjalny certyfikat ❤️Cieszymy się, że możemy pomagać i przekazywać dalej pozytywną energię... 💗

• 1a

• ✔️koncentracja

✔️ cierpliwość

✔️odpowiedzialność

✔️współpraca

Tego wszystkiego uczy praca z gliną. Modelowanie w niej to dla dzieci twórcze doświadczenie, które rozwija kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne. Drobny ruch, wgniecienie spowodował zmianę kształtu, co pozwoliło dzieciom na wyładowanie ekspresji twórczej.
          ❗️Podczas zajęć pt. „Garncarstwo i zabawy w glinie” była zabawa, dzięki której uczeń odkrywał swoje możliwości i talenty, realizując fantastyczne pomysły, cieszył się tworzeniem rzeczy pięknych i niepowtarzalnych.

• V edycja Programu Uczymy Dzieci Programować

• Uczniowie klasy III a z powodzeniem zakończyli IV edycję programu i z chęcią rozpoczynają V edycję . Na pierwszych zajęciach poznaliśmy nowa bohaterkę spotkań Anię i jej zabawki.

V edycja rozwija u ucznia:

● kompetencje  miękkie: rozwija logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, kreatywności,

●  umiejętność pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań,

● stopniowo i odpowiedzialnie wprowadza dzieci w cyfrowy świat, w świadome, czynne i twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii.

• Klub gier planszowych

• Klub gier planszowych rozpoczął II semestr z nowymi grami. Tym razem otrzymaliśmy pakiet edukacyjny-  Barwy Wspólne. W pakiecie jest gra, która w atrakcyjny sposób uczy informacji o naszym kraju. W Klubie gramy w gry, które lubimy najbardziej. Zapisujemy w co gramy, gdyż bierzemy udział w plebiscycie na najpopularniejsze gry w Klubach w całej Polsce. U nas na razie wygrywa "Superfarmer ".

• Realizacja projektu ,,Magia czytania''

• W ramach projektu w 5b odbyło sie 5 spotkanie, gdzie uczniowie czytali teksty ze zrozumieniem, układali historyjki zgodnie z kolejnoscią zdarzeń i rozwiazywali krzyżówkę, nastepnie każdy uczeń przedstawił w formie rysunku rozwiązanie.

• Projekt edukacyjno - eksperymentalny w klasie IIb „Taniec OzoBotów"

• Dzisiaj na zajęciach nasze szkolne ozoboty po raz pierwszy zatańczyły nam pięknie do ślaskiego tańca ludowego „Trojaka”. Zadanie polegało na obmyśleniu ścieżki postępowania, wdrożenie swojego pomysłu, a na końcu obserwowaniu tańca i wprowadzaniu ewentualnych działań naprawczych. Te małe ozobociki, to tak naprawdę bardzo inteligentne roboty do nauki programowania. Dzieci to świetnie wykorzystały i zakodowały sposób poruszania się i efekty świetlne ozobota do tańca, składającego się z dwóch części: wolnej  i szybszej. Programując ruchy ozobotów wykorzystały zygzaki, obroty, rotacje i zmienne tempo. W tym niezwykłym projekcie rozwijały umiejętność pracy zespołowej, logiczne, algorytmiczne myślenie, eksperymentalne podejście do zadania, a przy tym towarzyszyła wszystkim wielka  radość z twórczej pracy. To dopiero początek…Już niedługo nowy taniec  ozobotów…Jak nam zatańczą :).zobaczymy?

• Nasi młodzi matematycy znów na szczycie!

• Cieszymy się, że tak dużo uczniów naszej szkoły zajęło tak wysokie miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym MAT. Gratulujemy uczniom, ich rodzicom i życzymy dalszych sukcesów:))

Nauczyciele matematyki.

• 1b

• Dnia 28.02.2020 uczniowie klasy 1 b wybrali się do Bąkowa na warsztaty kulinarne. W czasie warsztatów poznaliśmy tajniki dobrej kuchni od środka. Wiemy już czym zajmuje się kucharz oraz poznaliśmy sekret wykonania idealnego ciasta drożdżowego pod pizzęKażdy uczestnik wykonał swoją własną pizzę od podstaw . Bardzo smakowała wszystkim przygotowana własnoręcznie pizza. Zwieńczeniem warsztatów był pokaz molekularny Szefa Kuchni i degustacja deserów lodowych na bazie ciekłego azotu. Wszyscy byli zachwyceni wycieczką.