• Świąteczny czas w klasie 1c

    • 11 grudnia w naszej szkole odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, który rozpoczął magiczny czas przygotowań do świąt. Dzieci wykonywały prace plastyczne o tematyce świątecznej, między innymi bombki wyklejane plasteliną oraz kartki świąteczne, które mogą podarować najbliższym. Przyozdabiały również wyśmienite pierniki, które zagościły na stole w piątek, podczas klasowej wigilii.

     Wigilia to wspaniały dzień, w którym możemy zasiąść do stołu razem z najbliższymi. Również uczniowie klasy 1c, odświętnie ubrani, podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia, by następnie przy wtórze kolęd zasiąść do wspólnego stołu i częstować się słodkościami, które dzięki chęci i zaangażowaniu Rodziców znalazły się na naszym stole. Serdecznie dziękuję za pomoc i poświęcony czas. Wesołych Świąt!

    • Klasa 1a

    • Boże Narodzenie to najpiękniejsze, najuroczyściej obchodzone, a przy tym najbardziej rodzinne święta. W całym długim roku nie ma tak pięknego dnia, jakim jest Wigilia. To jedyny dzień, w którym chcemy być wszyscy przy wspólnym, rodzinnym stole, zostawiamy wolne nakrycie dla zbłąkanego wędrowca i jesteśmy wzruszeni podniosłą atmosferą. Dla dzieci Wigilia to najpiękniejszy i najradośniejszy wieczór w roku. Jest choinka, są prezenty, płoną światełka, łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, a po tradycyjnych smakołykach śpiewamy kolędy. W takiej serdecznej, rodzinnej atmosferze klasa 1a spędzała piątkowy dzień w szkole. Przy pięknie ustrojonym stole i przy słodkim poczęstunku  wszyscy  zasiedli do klasowej wigilii.

    • MAGICZNY CZAS W SZKOLE…

    • Ostatnie dni przed Świętami Bożego Narodzenia to w naszej szkole mnóstwo wydarzeń, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. 

      Magia Świąt Bożego Narodzenia udzieliła się wszystkim.....

     Zobaczcie fotogalerię  klasy IIb...

      

    • "Święta Bożego Narodzenia w Niemczech"

    • W radosnej, przedświątecznej, grudniowej atmosferze, uczniowie klas 1b,1c,1d,1e zrealizowali Projekt edukacyjny pt.: ,, Święta Bożego Narodzenia w Niemczech”. W trakcie realizacji projektu, uczniowie zapoznali się z: postacią Św. Mikołaja, zwyczajami i tradycjami obchodzonymi w Niemczech podczas Świąt Bożego Narodzenia. Ponadto wykonali ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, książeczki oraz śpiewali kolędy i pastorałki w języku niemieckim.

    • "Dar dla Seniora"... odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej w Kluczborku

    • Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odwiedzili pensjonariuszy DPS w Kluczborku. Przekazali serdeczne życzenia, obdarowali słodkim upominkiem, ale co najważniejsze sprawili, że na twarzach kochanych seniorów pojawił się uśmiech. Akcja "Dar dla Seniora" było emocjonującym spotkaniem szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia. 

    • Czy choinka jest z lasu?

    • Warsztaty krawieckie w klasie IIIa. Bardzo dziękujemy pani Iwonie Jankowskiej za praktyczne warsztaty z tworzenia i szycia. Nasze zajęcia po raz kolejny wpisują się w cele innowacji "Myślę-działam-przeżywam-odkrywam".

    • Spotkanie wigilijne w 4 a.

    • Dziękuję uczniom za udział w klasowej wigilii, życzenia i piękne występy.

     Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do przygotowania tej przepięknej uroczystości. Wychowawczyni Danuta Jeziorowska.

    • Świąteczne zajęcia z projektu „ Myślę, doświadczam, koduję”

    • Klasy drugie na "sześć gwiazdek".

    • W naszej szkole odbyło się świąteczne spotkanie, w którym wzięły udział wszystkie drugie klasy. Spotkanie przebiegło w radosnej i świątecznej atmosferze. Uczniowie wykonywali ciekawe zadania, zdobywając w ten sposób gwiazdki. Integracja oraz współpraca uczniów przyczyniła się do tego, że każda klasa zdobyła maksymalną ilość gwiazdek.

    • Dar dla Seniora...

    • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach dekorowania pierników. Pracowali z wielkim zaangażowaniem i otwartym sercem. Każdy  mógł wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić każde ciasteczko według własnego pomysłu. Pierwszy etap przygotowań za Nami!

    • Klasa 5f w bibliotece pedagogicznej

    • Tematem spotkania w bibliotece pedagogicznej było omówienie wartości.  Uczniowie zastanawiali się nad tym  co jest ważne w życiu i  co się liczy najbardziej. Każdy miał inne zdanie, lecz równie ważne.  

    • Spotkanie klasy 5 f z policja w ramach zajęć "bezpieczeństwo w internecie"

    • Tym razem omawialiśmy kwestie związane z poruszaniem się po sieci. Dowiedzieliśmy się czym jest cyberprzemoc, na co należy  uważać i jakie zagrożenia czekają na nas na chatach. Ważnym punktem było przedyskutowanie  uzależnienia od wirtualnego świata.

    • W PRZEDŚWIĄTECZNYM NASTROJU

    • klasa I e

     Jarmark Bożonarodzeniowy - pierwszy raz wystąpiliśmy przed tak liczną widownią, a nasi rodzice świetnie zorganizowali stoiska świąteczne.

     Spotkaliśmy się ze Świetym Mikołajem.

     W kluczborskim muzeum obejrzeliśmy wystawę "Egzotyczne szopki bożonarodzeniowe"
     i wykonaliśmy oryginalne kartki świąteczne.

    • Uczniowie klasy IV b w pracowni artysty malarza Pana Mariana Solisza

    • Klasa IV b gościła w pracowni p. M. Solisza oraz uczestniczyła w zajęciach pod hasłem: "Kim jest artysta oraz czym dla artysty jest pracownia". Uczniowie mieli okazję podziwiać prawdziwą sztukę oraz zadać nurtujące pytania. Największą atrakcją okazała się pomoc w tworzeniu nowego obrazu, wszystko pod okiem naszego artysty. Dziękujemy za zaproszenie oraz ciekawe zajęcia. 

    • Mali artyści w IV b

    • Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego uczniowie naszej klasy mieli okazję do publicznego ukazania swoich zdolności. Byli z tego powodu bardzo zestresowani ale jednocześnie dumni i podekscytowani.

    • XIV Międzyszkolny Konkurs Poezji  „Boże Narodzenie w poezji polskiej”

    •  

        Już niedługo Wigilia, Święta Bożego Narodzenia. Będą: życzenia, opłatek, wspólnie śpiewane kolędy, spotkania w gronie rodziny i przyjaciół.  Czekając na Jezusa, na Wigilię,
      na najpiękniejsze święta Bożego Narodzenia, 10 grudnia 2019r.  przeżyliśmy  Bożą radość  spotkania z poezją w czasie  XIV Międzyszkolnego Konkursu Poezji - „Boże Narodzenie  w poezji polskiej” zorganizowanego w naszej szkole pod Patronatem Burmistrza Miasta Kluczborka Jarosława Kielara. Nasze zaproszenie przyjęli goście: zastępca Burmistrza Miasta Kluczborka pan Roman Kamiński, Dyrektor Administracji Oświaty pani Elżbieta Pietrzykowska, zastępca Dyrektora Administracji Oświaty pani Elżbieta Siemońska. Uczestnicy recytowali bożonarodzeniową poezję polskich poetów w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Oprawę muzyczną przygotowała  pani Aneta Drozda. Spotkaniu towarzyszyła niezwykła atmosfera  spowodowana nie tylko urokiem poezji, ale też duchem zdrowej rywalizacji. 

     Do konkursu przystąpiły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Kluczborku,  Publiczna  Szkoła Podstawowa w Skałągach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Bogacicy, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kuniowie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Wołczynie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kujakowicach Dolnych, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Praszce, Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Kluczborku oraz gospodarz imprezy- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Kluczborku. 
          Jury: pani Zuzanna Gruszczyńska, pan Józef Drwal oraz ks. Łukasz Waligóra miało bardzo trudne zadanie, by wybrać i nagrodzić najlepszych z najlepszych, ponieważ poziom recytacji był niezmiernie wysoki. Nagrody wręczał Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kluczborku pan Maciej Szymczyk.

      

     A oto  wyniki konkursu:

     W kategorii  klas IV-VI:

     I miejsce: Łucja Jankiert– STO w Kluczborku

     II miejsce: Milena Matan-  Publiczna Szkoła Podstawowa  w Bogacicy                   

     III miejsce: Adam Woźniak -   Publiczna Szkoła Podstawowa  w Wołczynie                                     

     Wyróżnienia:

     Blanka Pyrsak Publiczna Szkoła Podstawowa  w Skałągach                  -
     Hanna Diduch- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Kluczborku
      

     W kategorii  klas VII -VIII:

     I miejsce: Julia Matan- Publiczna Szkoła Podstawowa w Bogacicy

     II miejsce: Milena Neumann -Publiczna Szkoła Podstawowa w Skałągach

     III miejsce: Szymon Kania – STO w  Kluczborku

     Wyróżnienia:
     Dominika Nowak -  Publiczna Szkoła Podstawowa w Kujakowicach Dolnych

     Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym!


     Organizatorki:

           Grażyna Młynarczyk
     Anna Bobowska
     Zofia Kucharska
      

    • Jarmark Bożonarodzeniowy w klasie IV b

    • Na naszym stoisku nie zabrakło oryginalnych ozdób i kartek świątecznych oraz smacznych ciasteczek i kuszących galaretek. Dziękujemy uczniom oraz rodzicom za pomoc i zaangażowanie.