• Zajęcia ekologiczne w klasie 5 B i 5 F

    • Tym razem klasy 5 miały okazję usłyszeć czym jest ochrona środowiska i jak należy segregować śmieci. Zaproszony gość pokazał nam czym jest świadomość ekologiczna i jak należy ograniczać produkcję śmieci.

    • Przyłapani na czytaniu

    • Zabawa "Przyłapani na czytaniu" zorganizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych dobiegła końca. Włączyli się do niej uczniowie klas Ib,Ie,IIa,IIb,IIIb,Va,Ve,VIb,VIe. W podziękowaniu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową. Głosowanie pozwoliło na wyłonienie zwycięzcy. W sumie oddano 192 głosy, najwięcej na zdjęcie uczennicy klasy II a - Leny.

     Gratulacje dla zwyciężczyni oraz wszystkich pozostałych uczestników.

    • Warsztaty z pierwszej pomocy.

    • Klasa 5a zgłębiała wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy przedmedycznej. Pan Rafał Panaszek pokazał nam jak postępować w sytuacji zatrzymania akcji serca,  wypadku,  omdlenia,  krwotoku z nosa. Nauczyliśmy się jak korzystać z urządzenia AED. Praktykowaliśmy na fantomach oraz odgrywaliśmy sceny z życia, w których możemy wykorzystać zdobytą wiedzę. 

    • Andrzejki w klasie 1 d :)

    • Wyśmienita jest zabawa,

     andrzejkowa we wróżenie.

     Trzeba jednak ją traktować

     z lekkim oka przymrużeniem.

     Podczas Andrzejek uczniów klasy 1 "d" odwiedziła wróżka. Dzieci miały okazję poznać tradycję Andrzejek, powróżyć sobie oraz pobawić się przy muzyce. Na koniec nie mogło zabraknąć pysznych ciasteczek z wróżbami. Było magicznie, wesoło i smacznie:)

    • Warsztaty z Cottonarco w klasie 1 d :)

    • Przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego :)

    • Projekt „Myślę, doświadczam, koduję”

    • Pochmurno, szaro i smutno🌧  ☔️Deszczowa pogoda za oknem, a u nas wesoła zabawa podczas kodowania parasolki ☂️  

    • DZIECIĘCA RADA MIEJSKA

    • Dnia 28.11.2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kluczborku odbyło się posiedzenie Dziecięcej Rady Miejskiej ph „Bądź dalEKOwzroczny”, którego organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Korczaka w Kluczborku.

     Spotkanie zaszczycili swoją obecnością Goście: w-ce Burmistrz Miasta Kluczborka -Pan Dariusz Morawiec, Dyrektor Administracji Oświaty w Kluczborku - Pani Elżbieta Pietrzykowska, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa w Kluczborku - Pani Bożena Stempel, Dyrektor Składowiska Odpadów spółka Eko Region w Gotartowie - Pan Krzysztof Stodoła, ekoedukator – Pan Marek Łabno oraz delegacje uczniów PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 5 w Kluczborku, PSP w Kujakowicach, PSP w Kuniowie, PSP w Bogacicy, PSP
     w Bąkowie wraz z nauczycielami.

     Posiedzenie rozpoczął Dyrektor PSP nr 2 w Kluczborku – Pan Maciej Szymczyk, który przywitał wszystkich zebranych i przedstawił cele debaty: rozwijanie świadomości ekologicznej związanej z ilością produkowanych przez ludzi odpadów oraz uświadomienie problemów związanych ze smogiem.

     Następnie przedstawiono prezentację, która wprowadziła zgromadzonych w tematykę zagrożeń cywilizacyjnych przyczyniających się do niszczenia środowiska przyrodniczego oraz wysłuchano uczniów, którzy przedstawili wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów swoich szkół nt ekologicznych warunków życia w Kluczborku i okolicach.

     Nasi Goście, w swoich niezwykle ciekawych wystąpieniach, odnieśli się do wniosków płynących z ankiety, przedstawili fakty dotyczące segregacji odpadów w naszej gminie oraz problemy z tym związane. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca nowoczesnej sortowni odpadów i że segregowanie tak naprawdę zaczyna się w domu. Wzięliśmy sobie do serca wszystkie uwagi i wskazówki, które mogą przyczynić się do ratowania naszej planety
     i zaczynamy od własnego „podwórka”.

     Następnym punktem spotkania była praca w grupach, której celem było zaproponowanie przez uczniów konkretnych rozwiązań związanych z potrzebą ograniczania ilości wytwarzanych odpadów, ich właściwym gospodarowaniem oraz wskazanie działań gwarantujących poprawę jakości powietrza. Wypracowane wspólnie przez wszystkich uczniów propozycje, spisane w formie postulatów, zostały przekazane Panu Burmistrzowi
     z nadzieją na ich zrealizowanie.

     Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM uczestnikom Dziecięcej Rady Miejskiej.
     Był to dla nas niezwykle ważny czas, który, mamy nadzieję, zaowocuje konkretnymi
      i mądrymi EKO-zachowaniami, które pomogą środowisku.

     Organizatorzy:

      PSP nr 2 w Kluczborku

    • Klasa 2c podczas realizacji projektu Nowoczesna Edukacja

    • Wyjazd do Opola na kreatywne zajęcia z elementami robotyki, automatyki, matematyki, przyrody oraz ekologii

    • 1b

    • 26 listopada 2019 roku uczniowie klasy 1 b wybrali się wycieczkę do Muzeum Wsi Opolskiej na lekcję„ Zdobienia Pierników” . Podczas zajęć uczniowie poznali zagadnienia z zakresu historii piernikarstwa,technologii produkcji, zwyczajów i obrzędów ludowych związanych z piernikami. W częściwarsztatowej uczniowie samodzielnie ,przy użyciu domowego lukru ozdabiali pierniki. Była to dla naswspaniała lekcja. Po zajęciach w Muzeum udaliśmy się do HopLandii gdzie bardzo miło spędziliśmyczas na wspólnej zabawie. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze Mc Donalda . To był dla nascudowny czas.

    • Realizacja projektu „ W świecie współczesnych mass mediów i reklamy w klasie IV b”

    • „Rozwijanie kreatywności dzieci w świecie klocków LEGO”

    • Pierwsze zajęcia z realizacji projektu „ Rozwijanie kreatywności dzieci w świecie klocków LEGO” o tematyce „matematyczny pociąg”. Zadaniem dzieci było zbudowanie według własnego pomysłu i kreatywności pociągu matematycznego. Po zakończeniu próbowali przeliczyć liczbę wykorzystanych klocków oraz stworzyliśmy wystawę. Uczniowie w sposób kreatywny zbudowali przeróżne pojazdy które były pociągami. Zostały wykorzystane do budowl praktycznie wszystkie klocki LEGO a zaciekawienie, skupienie i kreatywność nie schodziła im z twarzy. Na koniec z dumą prezentowali swoje wytwory. Byłyśmy pod dużym wrażeniem. Gratulujemy wszystkim uczniom kreatywności i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć.

    • Zdrowe drugie śniadanie w 5A

    • Uczniowie 5A przygotowali na drugie śniadanie pyszne, zdrowe sałatki oraz kanapki.

    • Dzień Życzliwości z Samorządem Uczniowskim

    • Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Życzliwości wraz z klasami piątymi stworzył Drzewo Życzliwości, na którym każdy mógł umieścić sentencje lub dobre słowo, aby podzielić się życzliwością z innymi. 

    • Ia

    • Mały miś to wielki przyjaciel dzieci, to powiernik sekretów, marzeń i trosk. Pomocnik, który tuli do snu i dodaje odwagi. Dzień Pluszowego Misia klasa Ia uczciła w sposób szczególny, dzieci kodowały drogę misia, odczytywały współrzędne, oraz zakodowały misia na macie do kodowania. 

    • Niezwykłe spotkanie uczniów klasy I a w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym. 😊

    • 22 listopada uczniowie klasy I a uczestniczyli w otwartym spotkaniu propagujacym alternatywne sposoby komunikacji "Razem mówimy i śpiewamy "w SOSW w Kluczborku. Wspólna zabawa ,nauka i śpiew  przybliżyła  nam metody pracy AAC. Sposób przywitania nas , ustalenie pogody, pory roku ,dnia tygodnia, wspólna  praca z tekstem J.Brzechwy "Na straganie",zabawy  w sali doświadczeń, to wszystko pozwoliło  nam lepiej zrozumieć  ,w jaki sposób  można wyrażać  swoje potrzeby,emocje i poznawać  świat. Uczniowie SOSW okazali się świetnymi i cierpliwymi gospodarzami,za co im bardzo dziękujemy. Wychowawczyni P.Joannie Pyci dziękujemy nie tylko za otwarte spotkanie, ale za "otwarte serce "na potrzeby innych.