• Godziny pracy świetlicy szkolnej
   •   Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed i po lekcjach i w oczekiwaniu na zajęcia dodatkowe. Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30.

   • Cele

   Głównym celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Dodatkowo dzieci przebywające w świetlicy biorą udział w licznych zajęciach organizowanych przez opiekunów. W tym roku są to m.in.: zajęcia plastyczne, czytelnicze, ruchowe, muzyczne, matematyczne, gry i zabawy stolikowe. Swoje zainteresowania rozwijają zgodnie z proponowanym przez wychowawców tygodniowym programem zajęć świetlicowych

  • Działania

   Uczniowie mają czas na swobodne zabawy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, korzystają także z licznych gier i zabawek zgromadzonych w świetlicy. Dzieci mają również możliwość oglądania ulubionych filmów animowanych czy słuchania muzyki. Wśród wielu różnorodnych form zajęć świetlicowych najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym oraz zabawy ruchowe, dlatego też poświęca się im dużo czasu. Prace uczniów eksponowane są na gazetkach ściennych dekorujących świetlicę pozwalając tym samym zaistnieć uczniom, którzy biorą czynny udział w zajęciach plastycznych. Dużym zainteresowaniem cieszą się spacery oraz zabawy ruchowe na placu zabaw czy boisku sportowym.

    

    

    

     • Laureaci konkursu plastycznego "Autoportret"


     • Przedstawiamy laureatów konkursu"Autoportret"

      miejsce I egzekwo - Oiwia kl.IIC i Emilka kl.IIC
      miejsce II - Wiktoria kl.IIC
      miejsce III egzekwo- Basia kl.IIIC i Wojtek kl.IE

      Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.
      Dyplomy i nagrody wręczone zostaną po powrocie dzieci do szkoły.

      organizatror konkursu: p. Bożena Sobol

     • Laureaci konkursu plastycznego "Drzewo"

     • Przedstawiamy laureatów konkursu plastycznego "Drzewo"

      miejsce I - Wiktoria kl.IIC

      ze względu na wysoki poziom i ogromną kreatywność dzieci jurry postanowiło przyznać egzekwo dwa drugie miejsca
      dla Antoniego kl.B oraz Barbary kl.IIIC

      a także egzekwo dwa trzecie miejsca dla
      Oliwii kl. IIC i Szymona kl.IA.

      Na laureatów konkursu czekają nagrody i dyplomy Dla wszystkich dzieci, które wzięły udziałw konkursie również zostały przygotowane dyplomy. Serdecznie Wam dziękuję za Waszą ogromną kreatywność i zachęcam
      do brania udziału w kolejnych konkursach plastycznych jakie będą się pojawiały na naszej stronie:)
      Pozdrawiam serdecznie organizator konkursu: Edyta Górka - Meinert


     • Konkurs Wielkanocny

     • Drodzy Państwo niebawem święta,
      może nie takie jakbyśmy sobie życzyli.
      ale większość z nas będzie je w jakiś
      sposób celebrować. W związku z tym
      mamy propozycję abyście Państwo dzielili
      się z nami propozycjami ciekawych przepisów
      świątecznych potraw, ozdób, które można
      wykonać wspólnie z dziećmi. Dzieci prosimy
      o to,żeby pokazały nam swoje pomysły na
      wykonanie pisanki, mogą to być pisanki tradycyjne ale mogą to być również ludziki albo zwierzątka wykonane z jajek i warzyw:) Może właśnie Wasze pomysły staną się inspiracją dla innych i wywołają uśmiech na czyjejś twarzy:) wszystkie propozycje,zdjęcia, filmy, przepisy, można wysyłać w wiadomości
      na naszej stronie
      .

      organizator Danuta Dacko

     • Festiwal aktywności domowej.

     • W ostatnich dniach wiele osób zdecydowało się na udział w ‘’Festiwalu aktywności domowej”. My również chcemy zaproponować Państwu i Państwa pociechom taką właśnie formę aktywności. Jeśli Wasze dzieci, chciałyby pokazać swoje pasje, hobby, sposoby na spędzanie czasu w tym trudnym czasie, mogą je zaprezentować za pomocą zdjęć i krótkich filmików, które oczywiście za Państwa zgodą będziemy umieszczać na naszej stronie 

      https://www.facebook.com/swietliczakPSP2kluczbork/ 

      Mogą się one stać inspiracją dla innych jak spędzać wolny czas w obecnej sytuacji, kiedy nasze możliwości są ograniczone, ale przede wszystkim liczymy na to, że wywołają uśmiech na wielu twarzach, może komuś poprawią humor:)

      Jeśli śpiewasz, grasz na jakimś instrumencie, rysujesz, malujesz, recytujesz wiersze, a może właśnie pieczesz ciasto ze swoją mamą lub pomagasz tacie w majsterkowaniu, może dostrzegłeś właśnie pierwsze oznaki wiosny na spacerze lub w swoim ogrodzie, może grasz z bratem lub siostrą w pasjonującą grę, albo czytasz ciekawa książkę, uwiecznij to na filmie lub zdjęciu, podziel się tym z nami. Jeśli chcesz pozdrowić kolegów lub koleżanki ze swojej klasy, nagraj krótki filmik i wyślij go do nas. Fizycznie nie możemy się spotykać ale w ten sposób możemy pokazać innym, że pamiętamy, że myślami jesteśmy bardzo blisko. 

      Wszystkie filmy i zdjęcia prosimy wysyłać na maila anima889@interia.eu. Prosimy, żeby filmy nie były dłuższe niż 3 min. Ze swojej strony obiecujemy również podsuwać Państwu ciekawe propozycje spędzania czasu z dziećmi na naszej stronie na facebooku.

      organizator - Edyta Górka- Meinert

     • Konkurs plastyczny "Drzewo"

     • Serdecznie zapraszam wszystkie klasy I-III do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt.’’Drzewo”. Dzieci wykonują portret drzewa na kartce papieru. Portrety mogą być wykonane w konwencji realistycznej, ale także baśniowej i abstrakcyjnej. Autor pracy wybiera sobie porę roku w jakiej chciałby przedstawić drzewo. Technika wykonania dowolna, może to być praca wykonana kredkami, farbami, można również do jej wykonania użyć materiałów niekonwencjonalnych: sznurek, patyczki, makaron,kasza, ryż, pestki dyni, słonecznika, waciki kosmetyczne itp. Kreatywność mile widziana. Gotowe prace można wysyłać w zakładce "wiadomości" na naszej stroniehttps://www.faceboo/swietliczakPSP2kluczbork/ lub na adres mailowy anima889@interia.eu

      Dla laureatów konkursu przewidziane są dyplomy i nagrody.

      Organizator konkursu: Edyta Górka -Meinert       

       

     • Dzień Dziewczynek

     • LoremWszyscy chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby 05 marca w naszej świetlicy uczynić wyjątkowo miłym dniem. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w świetlicowych obowiązkach. Z okazji Dnia Dziewczynek odśpiewali im "sto lat," złożyli życzenia i wręczyli laurki. Nie obyło się bez tańców, pląsów i zabaw z chustą animacyjną.Dużo radości sprawiła dziewczynkom gra na instrumentach perkusyjnych do piosenki " "Marcowy kwiatek" śpiewanej przez chłopców. Z dziewczęcych buź nie schodził również uśmiech podczas tworzenia niepowtarzalnej biżuterii,w której pięknie się prezentowały. Ten dzień z pewnością będzie niezapomniany, gdyż upłynął w atmosferze radości,wzajemnego okazywania przyjaźni i szacunku.
      organizator zajęć: p. Danuta Dacko 

     • Babeczki

     • W momencie kiedy z każdej strony jesteśmy bombardowani przykrymi informacjami, babeczki pani Bożeny Sobol sprawiły, że uśmiech na chwilę zagościł na naszych twarzach:)
      Wszystkim rodzicom, dzieciom, jak również sobie, życzymy jak najwięcej optymizmu w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

     • Dzień Eksperymentów

     • Eksperymentowanie wzbogaca dziecięce umiejętności, kształtuje charakter, ujawnia zdolności i predyspozycje, a także rozwija inteligencję. Z okazji ‘’Dnia Eksperymentów’’ mieszaliśmy dzisiaj ze sobą różne substancje:) Jako pierwszy wzięliśmy na tapetę eksperyment z mlekiem, farbami i napięciem powierzchniowym Do przeprowadzenia eksperymentu użyliśmy: mleko, barwniki, płyn do mycia naczyń, patyczki do czyszczenia, łyżeczki, talerze na które wlaliśmy mleko, a następnie dodawaliśmy stopniowo wodę zabarwioną farbką. Samo wkrapianie barwników na powierzchnię białego mleka było dla dzieci dużą atrakcją. Obserwowaliśmy jak kolory rozpływają się i mieszając ze sobą Gdy na mleku zebrała się już tęczowa tafla kolorów, maczaliśmy patyczki w płynie do mycia naczyń i delikatnie dotykaliśmy powierzchni mleka. Następnie obserwowaliśmy jak barwniki pod wpływem płynu zaczynają wirować i mieszać się tworząc wspaniałe, barwne widowisko. Wyczarowaliśmy również kolorową tęczę za pomocą wody i drażetek Skittles. Efekt wizualny był wspaniały. Eksperyment zrobił duże wrażenie na dzieciach. Do zrobienia ogromnych baniek potrzebowaliśmy ½ szklanki wody, jednej łyżeczki cukru i dwóch łyżeczek płynu do mycia naczyń. Eksperyment „ Rozkwitający kwiat”, sprawił, że przez chwilę poczuliśmy wiosnę:)

      Organizator zajęć Edyta Górka- Meinert.

     • Dzień Pingwina

     • ” Mieszka tam gdzie mróz i śnieg, czy już wiesz co to za zwierz? Tak to pingwin z Antarktydy, gdy jest zimno jest szczęśliwy!,, Właśnie o tym czarno-białym zwierzątku rozmawialiśmy dzisiaj w świetlicy. Dzieci „przeniosły"się na Antarktydę, aby poznać bliżej życie Pingwina Cesarskiego. Korzystaliśmy z różnych materiałów edukacyjnych. Zajęcia rozpoczęliśmy od wiersza pt.: „Pingwinek” M. Tokarczyk. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały również ciekawych opowieści dotyczących pingwinów, dzięki nim dowiedziały się, że pingwiny są nielotami, dowiedziały się czym się żywią w jaki sposób zdobywają pożywienie i w jakim środowisku żyją. Porównywały wzrost różnych pingwinów -Cesarskiego, Królewskiego i Adeli. Uczestniczyły w zabawach: „Taniec pingwina”, i „Pingwinek”. Wykorzystały gry „Lodowa kraina” i ,„Pingwiny łowią ryby”. Z zaangażowaniem wykonały prace plastyczne, którymi udekorowały świetlicę. Na koniec zajęć dzieci obejrzały film pt. "Pingwiny z Madagaskaru".
      organizator zajęć: p.Danuta Dacko

     • Dzień Bałwana

     • Dzień Bałwana upłynął nam na zabawach w ‘’bałwankowym kilmacie’’. Zagraliśmy w grę ‘’ Narysuj Bałwana”w tym celu wykorzystaliśmy wydrukowaną planszę do gry, kostkę oraz czyste kartki dla każdego z graczy. Gracze kolejno rzucali kostką i rysowali części ciała bałwanka znajdujące się w kolumnie pod wylosowaną liczbą oczek. W grze nie było przegranych każdy był zwycięzcą. Dzieci uczestniczyły również w zabawach doskonalących umiejętność przeliczania, dodawania i rozpoznawania cyfr i liczb. Bohaterami zabaw były oczywiście bałwanki. Kolejną zabawą było ‘’Karmienie żarłocznego bałwanka”, Świetliczaki przy pomocy słomki do napojów, musiały nakarmić bałwanka śniegowymi kulami wyciętymi z papieru i jak się okazało, ta zabawa wymagała od dzieci dużej sprawności i sprytu, wszyscy walczyli jednak do samego końca, by żaden bałwanek nie pozostał głodny:) Dzieci wykonały również prace plastyczne, bałwanik 3D, które stały się oprawą plastyczną święta.

      organizator zajęć- Edyta Górka -Meinert

     • Dzień Kubusia Puchatka

     • Dnia 27 stycznia Świetliczaki świętowały ''Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka''. Ten dzień był dobrą okazją aby przypomnieć zabawne historie misia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Dzieci wykonywały różne zadania ruchowe, tańczyły ,śpiewały piosenki, układały puzzle, malowały kolorowanki z Kubusiem Puchatkiem. Najwięcej radości sprawiło dzieciom " małe co nieco "zlizywanez biszkopcików. Świetliczaki nie tylko poznały historię misia o małym rozumku, ale również nauczyły się ulubionych mruczanek Puchatka.Nie zabrakło dekoracji związanych z Kubusiem Puchatkiem i innymi mieszkańcami Stumilowego Lasu – Prosiaczkiem, Tygrysem, Królikiem, Kłapouchym, Kangurzycą, Maleństwem i Krzysiem. Podczas imprezy panowała miła atmosfera. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy.

      organizator zajęć-p. Danuta Dacko

     • Dzień Śniegu

     • 23 stycznia z okazji Światowego Dnia Śniegu nasza świetlica zamieniła się w śnieżną krainę. Tego dnia uczniowie dowiedzieli się jak powstają śnieżne płatki i jakie mają kształty. Następnie tworzyli własne śnieżynki i dzieła plastyczne wykorzystując takie materiały jak: sól, cukier,mannę, zużyte firany itp. Ponieważ zima w tym roku nas zawiodła, uczniowie samodzielnie wykonali sztuczny śnieg z pianki do golenia i sody oczyszczonej, a potem ulepili igloo.Nadal jednak wszyscy mamy nadzieję, że w czasie zbliżających się ferii zimowych prawdziwego śniegu nam nie zabraknie:)

      organizator zajęć- p.Bożena Sobol

     • Dzień Dziadka

     • Na dzisiejszych zajęciach plastycznych Świetliczaki
      włożyły całe serce w wykonanie laurek i medali dla babć
      i dziadków:) Wszystkim Dziadkom w dniu ich święta
      życzymy samych radosnych i pięknych dni, uśmiechu
      na twarzy i spełnienia marzeń:)
      organizator zajęć: p. Edyta Górka -Meinert

     • Dzień Babci

     • Wszystkim Babciom życzymy dużo zdrowia, młodzieńczej energii oraz pociechy z wnuków i nadziei w to, że każdy dzień będzie lepszy:)
      Organizator zajęć plastycznych p.Bożena Sobol

     • Dzień Ptaków

     • W dniu 15 stycznia  w świetlicy obchodziliśmy „Dzień ptaków”. Dokarmianie ptaków to nie tylko ogromna frajda, lecz także doskonały sposób, by nauczyć dzieci empatii, odpowiedzialności i obowiązkowości. Mimo iż tegoroczna zima jest dla ptaków łaskawa, mają one jednak ograniczony dostęp do pożywienia, warto więc wiedzieć jak i czym je dokarmiać aby pomóc i nie zrobić im krzywdy. Tego właśnie Świetliczaki dowiedziały się dzisiaj, oglądając filmy edukacyjne. Dzieci poznały również gatunki ptaków zimujące w Polsce, a następnie wykonały plakat informacyjny pt. „Dbamy o ptaki”. Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy ptaki z kolorowego papieru oraz karmniki. Ptaki z papieru mają tę niewątpliwą zaletę, że nie odlatują na zimę do ciepłych krajów:))) Będą nam uprzyjemniały zimowe dni w świetlicy:):)

      organizator zajęć - p. Edyta Górka - Meinert

     • Bal Karnawałowy

     • W dniu 13. 01. 2020 r. w naszej świetlicy odbył się bal karnawałowy. Świetlica wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie.Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach np.: w podawaniu kapelusza, w tańcu w parach z balonem,pod liną z chustą animacyjną oraz nietypowym rekwizytem. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami.Punktem kulminacyjnym zabawy karnawałowej był wybór króla i królowej balu, którymi zostali Karol i Hania, uczniowie klasy I E i I B.Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

      organizator balu: p. Danuta Dacko

     • Zima jak z obrazka:)


     • Czekając na nastanie zimy „jak z obrazka” postanowiliśmy stworzyć prostą, zimową pracę plastyczną, do wykonania której, wykorzystaliśmy płatki kosmetyczne.

      organizator zajęć: p.Edyta Górka-Meinert

     • Dzień Piernika


     • Świąteczną atmosferę czuć było również dzięki pani Bożenie Sobol, która zorganizowała‘’Dzień Piernika”, dziś wszyscy mogliśmy piec, ozdabiać i smakować te korzenne ciasteczka. Niektórzy nie mogli obejść się bez kolejnej porcji:):):)

     • Przedstawienie Bozonarodzeniowe

     •  

      Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporachoraz waśniach. To również czas radosnego świętowania,kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń,to również czas przedstawień ukazujących tradycje bożonarodzeniowe.Podtrzymując tę piękną tradycję, 18 grudnia w naszej świetlicy uczniowie klas: 3a,3b,4a pod kierunkiem pani Danuty Dacko przygotowali i zaprezentowali młodszym koleżankom i kolegommontaż słowno-muzyczny związany z narodzeniem Pana Jezusa.W udekorowanej świątecznie sali, lśniła duża choinka, przystrojona ozdobami. Wśród zaproszonych gości znalazła się pani Wicedyrektor Renta Zielińska oraz uczniowie klas pierwszych z wychowawcami. Spotkanie przebiegało w atmosferze rodzinnego ciepła, Wzajemnej życzliwości i pojednania. Składaliśmy sobie płynące z głębi serca życzenia oraz wspólnie śpiewaliśmy kolędy.

      organizator: p Danuta Dacko

     • U nas już świątecznie:)

     • Choineczka mała w świetlicy dziś zapachniała:)


       

     • Zajęcia plastyczne "Renifery"

     • Lapończycy wierzą, że szczęście zależy od ilości posiadanych reniferów, bogaci mają ich nawet około tysiąca, ubodzy zaś dbają by mieć przynajmniej jedną parę:) My mamy ich siedem, a to już całkiem pokaźne stadko;)
      organizator zajęć plastycznych: p. Edyta Górka -Meinert

     • Kiermasz Bożonarodzeniowy

     • Przygotowujemy się na Kiermasz Bożonarodzeniowy:)
      Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko, gdzie będzie
      można zakupić stroiki pachnące lasem:)

     • Zajęcia plastyczne "Mikołajki"

     • Wszystkim dzieciom, tym małym i dużym,
      życzymy upragnionych prezentów pod poduszką:)
      Jesteśmy pewni, że Mikołaj zapuka do wszystkich drzwi:)

      organizator zajęć plastycznych: p. Bożena Sobol

     • Dzień Anioła

     • Przed nami Święta Bożego Narodzenia – przez wiele osób uważane za najpiękniejsze i najbardziej rodzinne spośród wszystkich świąt w roku.Z utęsknieniem czekamy na ten magiczny czas, najbardziej niecierpliwe są oczywiście dzieci,które już nie mogą doczekać się na choinkę i prezenty. Ze Świętami Bożego Narodzenia kojarzą nam się również anioły i właśnie dzisiaj, obchodziliśmy w świetlicy "Dzień Anioła" .W czasie warsztatów plastycznych dzieci wykonały papierowe anioły ze słodką niespodzianką:) Świetliczaki korzystały z przygotowanych materiałów: kolorowych kartek, błyszczących barwnych cekinów i wstążek. Uczestnicy zajęć pracowali z wielkim zaangażowaniem, czego efektem są liczne anielskie zastępy.Gotowe aniołki stały się uroczą dekoracją naszej świetlicy. Mamy nadzieję, że kiedy już zejdą z wystawy, znajdą miejscena świątecznych choinkach w domach naszych Świetliczaków:)

      organizator zajęć: p. Edyta Górka- Meinert


     • Dzień Kredki


     • W piątek 29 listopada obchodziliśmy w świetlicy "Dzień Kredki". Święto to w szczególny sposób wiąże się z najmłodszymi bowiem swoje pierwsze prace plastyczne dzieci wykonują własnie przy użyciu kredek. Tego dnia działania dzieci skierowane były równie na zabawę kolorami. Na początku Świetliczaki wysłuchały utworu pt. "Bajka o kredkach". Potem wspólnie zastanawialiśmy się na d tym ,co by było, gdyby nie było kolorów. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością odpowiadając na pytania. Następnie zmieniliśmy się w poszukiwaczy kolorów ukrytych w świetlicy. Przy akompaniamencie piosenki" Kolorowe kredki" uczniowie wykonali rysunki. Nie wiadomo kiedy szary listopadowy dzień nagle nabrał kolorów tęczy.

      organizator zajęć: p. Bożena Sobol

     • Ślimaki

     • Praktycznie wszystko można wykorzystać do kreatywnej twórczości. Makaron w kształcie dużych muszli, idealnie nadaje się do zrobienia ślimaków:)

      organizator zajęć: p. Edyta Górka -Meinert

     • Konkurs plastczny ''Order Życzliwości"

     • Przedstawiamy wyniki konkursu plastycznego pt.
      " Order Życzliwości", którego głównym celem było
      zaprojektowanie nowego logo Kapituły Orderu Życzliwości.
      Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach :
      projekt orderu życzliwości ( były to prace indywidualne)
      oraz plakat promujący zachowanie prospołeczne
      ( prace zbiorowe i indywidualne). W kategorii
      " Nowe logo Kapituły Orderu Życzliwości"
      pierwsze miejsce zajął Szymon Świerc z kl. I A ,
      na drugim miejscu znalazł się Wiktor Michalik
      również z kl.I A, trzecie miejsce przypadło
      w udziale Filipowi Rakowieckiemu z kl. II C.
      W kategorii " Plakat promujący zachowania prospołeczne"
      pierwsze miejsce zajęła kl. III B, na drugim miejscu
      uplasowała się kl. I B, trzecie miejsce zajęła
      Zuzanna Sterniuk z kl. IC. Od dzisiaj oficjalnym logo
      Kapituły Orderu Życzliwości klas I-III
      w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2
      zostaje projekt Szymona Świerca z kl. I A.
      Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy,
      dziękujemy również wszystkim, którzy wzięli w nim udział.

      Organizatorzy: p.Edyta Górka -Meinert, wychowawcy

      kl. I- III

     • Słodki Poniedziałek

     • Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili
      w dniu dzisiejszym babeczki,będą dostępne
      również jutro od godz.07:30.
      Fundusze zebrane ze sprzedaży,
      przeznaczone zostaną na zakup
      pomocy dydaktycznych.

      organizator: p.Bożena Sobol

     • Dzień Misia

     • Miś jest towarzyszem dzieci
      w świecie beztroskiej zabawy oraz
      powiernikiem największych sekretów.
      Czy święto Misia jest potrzebne?
      Oczywiście, że tak:) Miękki puchaty
      i taki z łatką, najmilsza zabawka, bohater
      wielu książek i filmów - Pluszowy Miś
      obchodził dziś swoje święto.
      Mimo coraz nowocześniejszych
      i atrakcyjniejszych zabawek, moda
      na misie nie przemija. W naszej świetlicy
      też obchodziliśmy dzisiaj to święto.
      Były zagadki, kolorowanki, misiowe wyklejanki,
      gimnastyka, piosenki i "małe co nieco".
      Pluszowy Miś ma już sto lat, cieszymy się,
      że wciąż jest z nami:)

      organizator święta: p.Danuta Dacko.


     • Dzień Życzliwości

     • Dzień 21 listopada obchodzony jest na całym świecie jako, "Dzień Życzliwości".Jego celem jest uświadamianie ludziom, jak ważna jest wzajemna pomoc,uśmiech i przekazywanie pozytywnych emocji. Klasy I-III zaczęły przygotowania do tego święta już w ubiegłym tygodniu. We wszystkich klasach rozmawiano o tym, czym jest życzliwość,
      jak ją okazywać i jak pielęgnować we wzajemnych relacjach. Kapituła Orderu Życzliwości, a więc uczniowie poszczególnych klas, wybrali spośród siebie najżyczliwsze osoby, nominując je do Orderu Życzliwości, który wraz z dyplomem został wręczony przez Panią Wicedyrektor Renatę Zielińską oraz Koordynatora Dnia Życzliwości, Panią Edytę Górkę - Meinert. Decyzją Kapituły, do Orderu nominowana została również Pani Wicedyrektor. Wielu uczniów wzięło udział w konkursie plastycznym pt. "Order Uśmiechu", prace dzieci stały się piękną oprawą plastyczną dzisiejszego święta. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w poniedziałek. Projekt orderu, który zostanie uznany za najciekawszy, stanie się oficjalnym logo Kapituły Życzliwości Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kluczborku.

      Koordynator Dnia Życzliwości

      Edyta Górka-Meinert

      Organizatorzy -Wychowawcy klas I-III, Edyta Górka- Meinert

     • Sowy


     • Sowa, to takie dziwne ptaszysko, jak fama głosi, sowa wie wszystko:)

      organizator zajęć plastycznych: Edyta Górka- Meinert

     • Pasowanie na Świetliczaka

     • W piątek 8 listopada odbyło się w naszej świetlicy
      ‘’Pasowanie na Świetliczaka”,żeby zostać przyjętym
      do grona Świetliczaków, uczniowie zostali poddani próbom.
      Pierwszą była znajomość Regulaminu świetlicy szkolnej,
      uczniowie musieli również udzielić odpowiedzi na wiele
      zagadek. Ostatnim wyzywaniem była próba smaku.
      Polegała ona na zjedzeniu cytryny z uśmiechem na ustach.
      Poczynania uczniów bacznie obserwowała Komisja, w skład,której weszły: Pani Wicedyrektor Renata Zielińska, organizator uroczystości Pani Bożena Sobol oraz Pani Edyta Górka - Meinert. Po ukończonych zadaniach werdykt Komisji był jednomyślny, uczniowie świetnie sobie poradzili i mogli przystąpić do złożenia ślubowania. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Wszystkim świeżo upieczonym Świetliczakom, życzymy, żeby każdy dzień spędzony w naszej świetlicy, dawał im jak najwięcej powodów do radości:):)

      organizator uroczystości: p.Bożena Sobol

     • Dzień Zwierząt

     • W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w świetlicy
      ‘’Dzień Zwierząt”.Obchody tego święta miały
      na celu przypomnienie wszystkim dzieciom o prawach
      zwierząt, przede wszystkim o prawie do godnego życia,bezpieczeństwa i wolności. Z okazji dzisiejszego święta odbyły się zajęcia plastyczne, których bohaterami były oczywiście zwierzątka. Do stworzenia prac plastycznych wykorzystaliśmy suszone liście, zaczerpnęliśmy również inspiracje z książki pt. ‘’ Kleksy-wielka księga malowania palcami” z której dowiedzieliśmy się, jak w prosty sposób namalować zwierzątko, wykorzystując własne palce i dłonie.
      Dużo radości przyniosło dzieciom czytanie zabawnych
      wierszy z książeczki Urszuli Kozłowskiej
      pt: ‘’Wesołe Wierszyki o zwierzątkach” w których wybrane słowa zastąpione zostały piktogramami. Dzięki nim Świetliczaki poznały zakochanego krokodyla, ośmiornicę strojnisię, kaczkę w kaloszach 
      i wielu innych sympatycznych bohaterów.Na koniec zagraliśmy w grę dydaktyczną ‘’Nazwij i wrzuć- zwierzęta leśne i wiejskie”. Każde, absolutnie każde dziecko uwielbia wrzucać żetony przez dziurkę do pudełka. Magiczne pudełko-skarbonka „Nazwij i wrzuć!” przeniosło dzieci do świata zwierząt leśnych i wiejskich. Dzięki grze, dzieci rozwijały słownictwo, uczyły się porównywać, znajdowały cechy wspólne i różnice między zwierzętami.

      Mamy nadzieję, że od dzisiaj, żaden Świetliczak nie ma
      już wątpliwości co do tego, że zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę:)

      organizator zajęć: p. Edyta Górka - Meinert

     • Jesienny Bukiet

      Jesienne prace plastyczne
      z wykorzystaniem suszonych liści,
      farb plakatowych, suchych pasteli...
      i wyobraźni:)

      organizator zajęć: p. Edyta Górka- Meinert

       

     • Dzień Guzika

     • W poniedziałek 9 grudnia w świetlicy obchodziliśmy "Dzień Guzika". Na podstawie opowiadania pt." Guzikowo" dzieci poznały historię guzika. Świetliczaki wykorzystując kolorowe guziki wyczarowywały ciekawe prace plastyczne. Obręcze imitujące guziki zostały wykorzystane do zabaw ruchowych. Rzut kostką wyznaczał ilość konkurencji, których bohaterem był oczywiście guzik.

      organizator zajęć: p. Danuta Dacko


     • Dzień Pocztowca


     • W piątek,18 października z okazji "Dnia Pocztowca",
      Świetliczaki wraz z wychowawcami świetlicy p. Bożeną Sobol i p.Edytą Górką- Meinert , wybrały się do Urzędu Pocztowego przy ulicy Ligonia, aby złożyć życzenia pracownikom poczty. W czasie wycieczki, dzieci zobaczyły jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka, dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość
      oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy.
      Uczniowie przeprowadzili rozmowę z pracownicą poczty,
      która przybliżyła im znaczenie wyrazów takich jak: list, paczka, adresat, nadawca. Dzieci mogły zaobserwować jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca na poczcie. Po powrocie, Świetliczaki wykonały zaprojektowane przez siebie znaczki pocztowe.

      organizator: p. Bożena Sobol
      nauczyciel wspomagający: p. Edyta Górka- Meinert

     • Dzień Uśmiechu

     • W dniu dzisiejszym w naszej świetlicy było
      radośnie i kolorowo. Świetliczaki obdarowywały
      się uśmiechem i dobrym słowem podczas zabaw,
      śpiewania piosenek i czytania wierszy. Dzieci obiecały
      sobie, ze od dziś, uśmiech będzie częściej gościł na
      ich twarzach. Podczas zajęć plastycznych uczniowie
      wykonali ciekawe plakaty, wykorzystując różne techniki
      plastyczne.
       
      organizator: p.Danuta Dacko
     • Dzień Ziemniaka

     • Główną atrakcją dzisiejszego "Dnia Ziemniaka", była degustacja ziemniaków pieczonych w ognisku. Okazało się, że ziemniak jest nie tylko smaczną przekąską ,ale może być również bohaterem wielu konkurencji sportowych na świeżym powietrzu. Wspólne zabawy, dały dzieciom wiele radości, stały się również świetną okazją do integracji społeczności świetlicowej.

      organizator: p. Edyta Górka -Meinert
      osoby wspomagające :
      p.Bożena Sobol, p.Danuta Dacko


     • Słodki Piątek

     • Babeczek wypiekanych przez panią Bożenę Sobol
      nie trzeba reklamować, wciąż cieszą się niezmiennym
      powodzeniem, o czym świadczy fakt, że w ‘’Słodki
      Piątek” rozeszły się na przysłowiowym pniu:)
      Szęśliwcom, którym udało się je zakupić, serdecznie
      dziękujemy. Dochód ze sprzedaży, przeznaczony zostanie
      na zakup pomocy, które wykorzystamy w pracy z dziećmi.
      Tych, którzy mieli mniej szczęścia, zapraszamy na kolejny
      ‘’Słodki Piątek”. O terminie wydarzenia, poinformujemy na Librusie.

     • Jesienne prace plastyczne

     • Październik jest miesiącem, w którym piękne barwy
      jesienne powoli pokrywają otaczający nas świat.
      Czas w naszej świetlicy, umilają nam prace plastyczne
      inspirowane tą piękną porą roku.

      organizator zajęć- Bożena Sobol


     • Kasztanowe stworki

     • Kasztanowe ludziki to chyba najstarsza i najbardziej popularna jesienna zabawa dla dzieci, którą na pewno każdy dorosły pamięta z własnego dzieciństwa. Można podejść do niej na wiele sposobów, można tworzyć nie tylko ludziki, ale i zwierzątka oraz stworki, nie tylko z kasztanów, ale i łupin. Świetliczaki wykazały się dzisiaj w tym temacie niezwykłą pomysłowością:)

      organizator zajęć - Danuta Dacko     • Jesienne lampiony wykonane przez Świetliczaki

     • Wykonanie jesiennego lampionu jest
      niezwykle proste. Bierzemy dwa plastikowe
      kubeczki, na jednym rysujemy drzewo,
      markerem do podpisywania płyt CD, na
      drugim robimy duże kropki w jesiennych
      kolorach farbami plakatowymi. Ozdobiony
      farbami kubeczek, wkładamy do tego, na którym
      jest drzewo i delikatne przekręcamy w jedną
      i drugą stronę, do środka wkładamy
      podgrzewacz i lampion gotowy:)

      organizator zajęć: Edyta Górka- Meinert

       

     • Dzień Pierwszej Pomocy

     • Dnia 23  września w świetlicy szkolnej gościliśmy pielęgniarkę Panią Małgorzatę Knobloch, która zapoznała dzieci z klasy Ie i Ib z zasadasmi udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia rozpoczęliśmy od scenki dramowej przygotowanej przez starsze koleżanki z klasy IV a. Następnie wykorzystując fantomy  ćwiczyliśmy podstawowe czynności ratownicze. Śpiewając piosenkę "Znam numery alarmowe " utrwalaliśmy procedury wzywania służb ratowniczych. Projekcja filmu "Doktor Kręciołek" stanowiła połączenie zabawy z przekazaniem istotnej wiedzy, która z pewnością przyniesie nieoceniony efekt.

      organizator zajęć- mgr Danuta Dacko

                                                                                                              

                                                                                       

     • Dzień Kropki

     • Bawiąc się kolorowymi kropkami można
      ćwiczyć spostrzegawczość. Duża kropka,
      a w środku kilka mniejszych...czyli "Bystre
      Oczko z kropką", to propozycja aktywności
      nie tylko na "Dzień kropki", który obchodziliśmy
      dzisiaj w świetlicy. Dzieci podzielone na cztery
      zespoły próbowały zlokalizować i zapamiętać,
      gdzie znajduje się kropka przydzielona ich zespołowi.
      Gra trwała do momentu odnalezienia wszystkich kropek.
      Z poziomu łatwiejszego przeszliśmy do trudniejszego.
      Świetliczaki wykonały również ciekawe prace plastyczne,
      których motywem przewodnim była kropka:)

      organizator zajęć: Edyta Górka- Meinert

     • Kolorowe parasole

     • Deszcz za oknami, nastroje szarobure, dlatego
      postanowiliśmy przełamać tę szarość, wykonując
      wesołe, kolorowe parasole:)

      organizator zajęć: Edyta Górka - Meinert

   • Uczniowie klas I-III dzień dziecka spędziły na podwórku szkolnym. Odbyło się tam malowanie „łąki” na foli, wesołe zabawy przy muzyce, tańce, śpiew, wspólna gra w piłkę. W tym dniu Dzieci bawiły się świetnie!

    Zabawom nie było końca!

   • Świetlica wzięła udział w projekcie pt. " Idą Święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj! " Polegającym na tworzeniu kartek świątecznych 
    w okresie Świąt Bożego Narodzenia 2018 roku.

     • "Ulepimy dziś bociana. 
      No chodź zrobimy to...". 

   •        

    W naszej świetlicy dnia 21.11.2018r. Odbył się dzień życzliwości.

    Taki dzień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, dasz radę, wierzę w Ciebie itp.
    Pamiętajmy, że okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką

     • Święto pieczonego ziemniaka

     • Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały nasze świetliczaki podczas "Święta Pieczonego Ziemniaka".Gdy ziemniaki piekły się w ognisku dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w  różnych zawodach sportowych,  których głównym bohaterem był ziemniak. Poza tym zapoznały się z ,,Bajką o Ziemniaku". Przyswoiły sobie również wiele informacji na temat ziemniaka i jego spożywania pod różnymi postaciami. Wspólne zabawy z chustą animacyjną były świetną okazją do integracji społeczności świetlicowej i właściwego współzawodnictwa. Zakończeniem święta było degustacja pieczonych ziemniaków.

   • Kierasz Bożonarodzeniowy

    ​​​​​​

   • STAJENKA BETLEJEMSKA 

     • Niespotykany gość w świetlicy-ratownik medyczny

     • Dzieci w czasie zajęć omawiały zagadnienia związane z: bezpieczeństwem poszkodowanego i ratującego, sprawdzaniem przytomności, wezwaniem karetki pogotowia, sprawdzeniem oddechu, wykonywaniem ucisków klatki piersiowej, oddechów ratowniczych, układaniem poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej.  Uczniowie bardzo chętnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych. Mamy nadzieję że ta wiedza  uwrażliwiła dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia. 

     • Piernikowe choinki

     • We wtorek w naszej szkole odbyło się przedświąteczne dekorowanie piernikowych choinek przez uczniów uczęszczających do świetlicy. Dzieci rozpoczęły dekorowanie ciasteczek przy dźwiękach najpiękniejszych zimowych piosenek i dołożyły wszelkich starań by ich pierniki prezentowały się jak najpiękniej. Na zakończenie zajęć, każde dziecko mogło poczęstować się pierniczkiem.

     • Podziękowanie

     • W okresie Świąt Wielkanocy uczniowie świetlicy szkolnej wykonali kartki świąteczne,które wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji "KARTKA DLA RODAKA".

     • Dzień Dinozaura

     • Wszystkie dzieci fascynują dinozaury, dlatego postanowiliśmy wykorzystać ich zainteresowania i 26 lutego obchodzić w naszej świetlicy Dzień Dinozaura. Aby nasze pociechy mogły poznać życie tych fascynujących gadów, przygotowaliśmy wiele ciekawych zabaw. Dzieci wykazały olbrzymie zainteresowanie tematem. W skupieniu oglądały albumy i wykonywały prace plastyczne oraz słuchały informacji dotyczących dinozaurów. Najwięcej przeżyć i emocji dostarczyło dzieciom przygotowanie wystawy swoich prehistorycznych gadów i prezentacja wulkanu. Zajęcia w tym dniu z pewnością pogłębiły wiedzę uczniów, a w niektórych rozbudziły nową pasję. Po raz kolejny okazało się że można połączyć zabawę z nauką i przynosi to doskonałe efekty.

       

   •  

    Walentynki

     • Spotkanie Wigilijne

     • 19 grudnia w naszej świetlicy w świątecznej atmosferze odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Tym miłym akcentem świetliki z klasy 2a, 2b i 3a wprowadzili młodszych kolegów i koleżanki w okres najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. W udekorowanej świątecznie sali znalazła się duża choinka, przystrojona ozdobami. Wśród zaproszonych gości znaleźli się : Pani Dyrektor R. Zielińska, wychowawcy i uczniowie klas pierwszych. Zebrani obejrzeli przedstawienie pt."Już wkrótce Boże Narodzenie" przygotowane pod kierownictwem Danuty Dacko. Spotkanie przebiegło w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek -  symbol chleba i wzajemnego przebaczenia oraz wspólne śpiewanie kolęd. Wrażenia ze spotkania wigilijnego na długo pozostaną wszystkim w pamięci.

   • Zimowy krajobraz

     • Dzień Babci i Dziadka

     • Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – Święto Babci i Święto Dziadka. Z tej okazji wychowankowie świetlicy szkolnej mieli okazję na pogłębianie więzi miłości i szacunku w stosunku do członków rodziny. Dzieci podczas zajęć świetlicowych opowiadały o swoich ukochanych babciach i dziadkach, wypowiadały się za co kochają swoje babcie i dziadków – zapisywały najciekawsze wypowiedzi na sercu wykonanym z bloku, rysowały portrety przedstawiające swoje babcie i dziadków oraz wykonywały laurki, które zabrały dla swoich dziadków.

   • 15 stycznia w świetlicy szkolnej odbył się karnawałowy bal przebierańców. W zabawie brały udział dzieci z klasy 2b oraz dzieci uczęszczające do naszej świetlicy. Konkursy,w których można było wygrać złote medale lub słodki upominek i zabawy ruchowe cieszyły się dużym powodzeniem. Dekoracja sali, różnorodność propozycji tańców, zabaw i utworów muzycznych sprawiła, że udało nam się stworzyć wspaniałą karnawałową atmosferę. Wszyscy świetnie się bawili w rytmie znanych przebojów.
    Dziękujemy za udział dzieciom jak i wychowawczyni klasy 2b.

     • Dzień Babci

     • Wszystkim Babciom życzymy dużo zdrowia, młodzieńczej energii oraz pociechy z wnuków i nadziei w to, że każdy dzień będzie lepszy:)
      Organizator zajęć plastycznych p.Bożena Sobol

   • Świąteczne dekoracje

     • Kalendarz Adentowy

     • Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjęcie Bożej Dzieciny. Wszyscy przygotowują się do tego wyjątkowego dnia. Uczniowie naszej szkoły również z niecierpliwością wyczekują Wigilii Bożego Narodzenia.W naszej świetlicy powstał kalendarz adwentowy, by odliczać kolejne dni do Świąt Bożego Narodzenia.

   • Andrzejki w świetlicy 
      

     

    Tradycyjnie 30 listopada obchodziliśmy  w naszej świetlicy Andrzejki. Uczestnicy poznali przysłowia,obrzędy i tradycje związane z obchodami Andrzejek i Katarzynek. Bawili się naśladując dawne zwyczaje naszych przodków : "Lanie wosku", "But za progiem", " Szpilki", "Serce", "Pięć talerzy", " Kości". Doskonała zabawa towarzyszyła wszystkim dzieciom  i na długo pozostanie w ich pamięci.

    • Andrzejki już blisko ...

    •                                             

                                           

     • Dzień Misia

     • 23 listopada w naszej świetlicy królował pluszowy miś. Z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia każde dziecko przyszło do świetlicy ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Najpierw poznały historię święta, potem wyrecytowały wiersz o tym jaki jest miś i zaśpiewały piosenkę pt. „ Misie szare dwa”. Następnie zaprezentowały swoje misie i przy muzyce pląsały z nimi. Pracując w grupach wykleiły bajkowe misie oraz skonstruowały domek dla swojego misia. Brały również udział w ciekawych konkurencjach sportowych. Ważnym punktem naszej uroczystości była wizyta pani Asi Łabędzkiej, która zaszczyciła nas swoją obecnością i przeczytała fragmenty bajek o różnych misiach. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. 

     • 100 lat Odzyskania Niepodległości

     • Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data- symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości. 

      Dla upamiętnienia 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę Świetliczaki tydzień od 06.11 do 09.11.2018r. poświęciły właśnie temu świętu.

     • Wszystkich Świętych

     •  1 listopada to uroczystość Wszystkich Świętych, w tym dniu i Dniu Zadusznym -2 listopada udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, znajomych, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych. Te i wiele innych wiadomości przypomnieliśmy sobie podczas zajęć świetlicowych. 

     • Pasowanie na Świetlika

     • Zgodnie z tradycją świetlicy 31.10 odbyło się kolejne, uroczyste pasowanie na „Świetlika”. Uczniowie z klas I zostali przyjęci do grona Świetlików. Zanim to nastąpiło musieli wykazać się swoją wiedzą, sprawnością ruchową i umiejętnością wspólnej zabawy. Następnie wraz z nauczycielami zawarli kontrakt grupowy oraz złożyli honorową przysięgę. Ja świetlik Od dziś świecący przykładem ślubuję Być dobrym, na co dzień i od święta O dobrym zachowaniu zawsze pamiętać Szanować gry i zabawki Zjadać całe obiadki Pani słuchać Zgodnie się bawić Nie psocić Nie hałasować innymi się opiekować Cała impreza przebiegała w wesołej i przyjaznej atmosferze. Od tej chwili na nasze „Świetliki” czeka mnóstwo zadań z zakresu kreatywności, sprawności fizycznej, umiejętności współpracy w grupie, co wymaga od niektórych dzieci szczególnej mobilizacji.