• DWA OGNIE

•  W styczniu drużyna chłopców i dziewcząt brała udział w gminnych zawodach w Dwa Ognie. Dziewczęta zajęły II miejsce. Drużyna chłopców pokonała kolegów z PSP nr 5, SP w Bogacicy, SP w Kuniowie i zajęła I miejsce. Kolejnym etapem były rozgrywki powiatowe i tam również okazaliśmy się NAJLEPSI :) Efektem był awans do półfinału wojewódzkiego, który odbył się w lutym w szkole w Łubnianach. Rywalizacja była niesamowita- punkt za punkt , poziom wszystkich czterech drużyn bardzo wysoki. Zajęliśmy III miejsce- chyba trochę zabrakło nam szczęścia ( bo forma i chęć walki były).

• Gry i zabawy "Mały Olimpijczyk"

• Uczniowie reprezentowali naszą szkołę na zawodach sportowych "Mały Olimpijczyk".

Drużyna dziewcząt pokonała w zawodach gminnych rywalki z PSP 5, PSP1, PSP w Bogacicy i STO, natomiast w etapie powiatowym PS z Wołczyna i PSP z Byczyna. Chłopcy w zawodach gminnych niestety przegrali jednym punktem i godnie reprezentując naszą szkołę zajęli II miejsce.

W półfinale wojewódzkim w Namysłowie dziewczta walczyły dzielnie, dały z siebie wszystko, jednak zabrakło trochę szczęścia i zajęły III miejsce.

• Nasi uczniowie na obchodach 100-lecia niepodległości

• Podczas uroczystej gali 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę 10 listopada w hali OSiR w Kluczborku zostały wręczone medale ,odznaczenia, stypendia i nagrody. Wsród nagrodzonych byli i nasi uczniowie:
          OSKAR PANASZEK   IV E
          KAROLINA BREGUŁA  V B
          ZUZANNA KULCZYCKA VI D
          MAJA ZIÓŁKOWSKA VI D
          MIŁOSZ WIECHA VI D
          MATEUSZ GŁOMB VII B
          JAKUB IWANICKI VII B
          MAKSYMILIAN KLEJN VII C
          AGNIESZKA NOCULAK VIII B
          Serdecznie Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych SUKCESÓW:)

• Halowa Piłka nożna

• W dniu 07.11.2018 reprezantacja naszej szkoły w składzie: Kamil Gąszczak, Miłosz Wiecha, Jurczak Piotr, Bartosz Ogrodowiak, Adrian Pacholak, Mikołaj Łatka, Bartłomiej Przyborowski, Antoni Wróbel wzięła udział w halowych zawodach piłki nożnej, które odbyły się w Kluczborku. Nasza drużyna zajęła II miejsce.

• Finał indywidualnych biegów przełajowych

• W dniu 10.10.2018 odbył się mistrzostwa wojewódzkie w indywidualnych biegach przełajowych w Lasocicach.

Naszą szkołe reprezentowali: Maja Ziółkowska, Sandra Czarnecka, Wiktoria Szyma, Agnieszka Noculak, Miłosz Wiecha, Oskar, Perużyński, Bartłomiej Przyborowski, Iwanicki Jakub, Oskar Magdziarek, Tabisz Dominik.

• Sztafetowe biegi przełajowe

• 27.09.2018 w Kluczborku odbyły się sztafetowe biegi przełajowe.

Drużynę dziewcząt reprezentowały: Maja Ziółkowska, Kinga Widera, Delfina Zadros, Wiktoria Puc, Agata Jaśkowska, Karla Kaczkowska, Czarnecka Sandra, Oliwia Stępień, Jagoda Nakonieczna, Aleksandra Kochanowska.

Drużynę chłopców reprezentowali: Jakub Jarząb, Piotr Jurczak, DominikOlek, Adrian Pacholak, Oskar Parużyński, Bartłomiej Przybotowski, Kacper Szpałek,  MIłosz Wiecha, Jakub Zubin.

Drużynę młodzieży szkolnej chłopców reprezentowali: Oliwier Glinny, Jakub Iwanicki, Oskar Magdziarek, Miłosz Panaszek, Jakub Paprota, Jeremiasz Preś, Kamil Śliwiński, Dominik Tabisz, Bartosz Wiewórka, Tomasz Zachariasiewicz.

• Indywidualne Biegi Przełajowe.

• Dnia 21.09.2018 w Kluczborku odbyły się indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców w których uczestniczyła reprezentacja naszej szkoły.

• Zawody wojewódzkie z programu Lekkoatletyka Dla Każdego!

• W dniu 01.09.2018 reprezentacja naszej szkoły brała udział w Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Lekkiej Atletyce.

• Prymus Opolszczyzny

• 19 października 2018r. uczeń klasy VI d Miłosz Wiecha został Laureatem Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego i otrzymał tytuł "Prymusa Opolszczyzny"za szczególne osiągnięcia i sukcesy, które stanowią najlepszą promocję regionu. Serdecznie gratulujemy.

• Stypendium Burmistrza Miasta Kluczborka

• Uczeń Miłosz Wiecha otrzymał stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe na rok szkolny 2018 / 2019.