• Sensoplastyka® - „Zabawy stymulujące zmysły”

• W naszej szkole prowadzona jest innowacja oparta na metodzie zajęć Sensoplastyka® - „Zabawy stymulujące zmysły”, która wspomaga wszelkie procesy myśleniowe poprzez stymulację receptorów i rozwoju połączeń nerwowych. Zajęcia zachęcają do podejmowania wysiłku, motywują do dalszego działania, szukania pomysłów, podejmowania nowych wyzwań. Innowacja ma przede wszystkim za zadanie stymulację wszystkich zmysłów dzieci. Obcowanie z masami pachnącymi, sypkimi, mokrymi, szorstkimi, twardymi, suchymi, lepkimi, kleistymi wywołującymi niezwykłe doświadczenia, co wspomaga funkcje poznawcze dziecka, kompetencje inter i intrapersonalne, wpływa na rozwój społeczno-emocjonalny, aż wreszcie na rozwój sensomotoryczny. Jest to rozwój kreatywności i twórczego myślenia poprzez pobudzanie wszystkich zmysłów jak węch, smak, zapach, wzrok i dotyk, dzięki użyciu łatwo dostępnych produktów spożywczych i pełnej palety barw. Najważniejsze jest zorganizowanie odpowiedniej przestrzeni, umożliwienie dziecku bycia samodzielnym obserwacja dziecka oraz jego potrzeb. Pamiętajmy, że sztuka to pomysłowość, gdyż wszystko jest w niej możliwe i nie ma w niej ograniczeń.

• Zdrowo i ekologicznie w klasie Vb

• W dniu 12.05.2022 klasa Vb odbyła wycieczkę do oczyszczalni ścieków w Ligocie Dolnej. Zostaliśmy zapoznani z technologią oczyszczania ścieków komunalnych i nieczystości. Dowiedzieliśmy się, że bakterie mogą być pożyteczne i przyczyniać się do procesów oczyszczania ścieków. Pomimo niezbyt pięknych zapachów humory wszystkim dopisywały i świetnie bawiliśmy się podczas pikniku na placu zabaw.

• Czas na majówkę!

• Czas na klasowy piknik na trawie…Wszyscy bawiliśmy się naprawdę świetnie i wesoło…Zresztą zobaczcie sami…  Klasa Ib

• Pierwsza pomoc w praktycznym wykorzystaniu w IIc

• Wizyta strażaków w naszej szkole była początkiem zajęć na temat udzielania pierwszej pomocy w drobnych wypadkach w domu, na podwórku itd. Uczniowie II c wyszukali informacje jak sobie radzić w takich sytuacjach, wykonali książeczki poradniki i przećwiczyli w scenkach różne zachowania na wypadek małych obrażeń. Połączona teoria i praktyka. Mamy nadzieję, że naprawdę zapamiętaliśmy jak się należy zachować np. przy zranieniu, krwotoku z nosa, oparzeniu czy przegrzaniu. Link do filmiku:https://gopro.com/v/LvN14v06ZOpzB

• Godziny wychowawcze ze światem.

• W ramach programu "Godziny wychowawcze ze światem" klasa 1c poznała zabawy z innych zakątków świata, a mianowicie z Ghany i Pakistanu. Uczniowie dowiedzieli się jak można bawić się w pilolo oraz jak tworzyć rangoli. Cała wiedza w radosnej atmosferze została wykorzystana na szkolnym podwórku.

• Warsztaty konstruktorskie

• Tym razem klasa Ib udała się do muzeum na warsztaty konstruktorskie towarzyszące wystawie czasowej "HISTORIA POLSKIEGO KOMIKSU". Po zapoznaniu się z wystawą dzieci z wielkim zapałem zabrały się do pracy i skonstruowały pojazdy inspirowane wynalazkami profesora Talenta z komiksu " Tytus, Romek i Atomek". Okazało się, że wyobraźnia oraz zdolności manualne i możliwość wyładowania emocji nie miały granic...Zobaczcie galerię...

• "Cudze chwalicie, swego nie znacie":)

• W ramach realizacji projektu edukacyjnego "Moja mała Ojczyzna" uczniowie klasy 3 d wybrali się na spacer po Kluczborku z przewodnikiem. Poznali najważniejsze zabytki miasta, dzieje Kluczborka oraz najwybitniejszych jego mieszkańców. Po spacerze dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych w Muzeum im. Jana Dzierżona. Pogoda i humory dopisały wszystkim uczestnikom wycieczki.