• Regulamin

• REGULAMIN  BIBLIOTEKI  SZKOLNEJ

1. Biblioteka szkolna pełni rolę centrum informacji dla uczniów, nauczycieli i innych  pracowników szkoły oraz rodziców.

2. Zbiory biblioteki ewidencjonowane są w komputerowej bazie danych.

3. Ze zgromadzonych zbiorów w bibliotece można korzystać wypożyczając je do domu lub czytając na miejscu /księgozbiór podręczny/.

4. Nauczyciele mogą dokonywać wypożyczeń zbiorowych rejestrując ich obieg wśród uczniów na liście imiennej z przydzielonym numerem inwentarzowym.

5. Uczeń może wypożyczyć 2 książki na okres 1 miesiąca, z możliwością przedłużenia wypożyczeń na kolejny miesiąc. W uzasadnionych przypadkach nauczyciel-bibliotekarz może ograniczyć lub zwiększyć liczbę wypożyczeń. Przeczytane książki należy zwrócić natychmiast do biblioteki.

6. Osoba wypożyczająca ponosi odpowiedzialność materialną za wypożyczone zbiory. Za zniszczoną lub zgubioną książkę należy odkupić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela-bibliotekarza o wartości odpowiadającej aktualnej cenie antykwarycznej książki.

7. W bibliotece obowiązuje cisza oraz zakaz spożywania napojów i posiłków. Zabrania się wnoszenia pomiędzy regały podręcznych toreb, plecaków itp.

8. Do końca maja każdego roku szkolnego wszystkie materiały wypożyczone z biblioteki muszą być zwrócone.

9.  Absolwenci szkoły oraz uczniowie przechodzący do innych szkół, jak również pracownicy szkoły zmieniający pracę lub odchodzący na emeryturę zobowiązani są do rozliczenia się z biblioteką.

Niniejszy regulamin zatwierdzono uchwałą Rady Pedagogicznej dnia 13 września 2006 roku.