• Aktualności

V Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników”. Edycja 2019/2020. Mistrzostwa lokalne.

Kto dzisiaj pamięta Wielką Ligę Czytelników – ogólnopolski projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych (w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV oraz V-VIII). Celem konkursu była promocja czytelnictwa oraz kształtowanie nawyku czytania i zdobywania wiedzy, a także kreowanie mody na czytanie i promowanie wartości rodzinnych, w tym wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi. Konkurs przebiegał w trzech etapach.

Zaangażowanie i aktywność czytelniczą uczniów oraz ich rodziców docenili organizatorzy  V Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Edycja 2019/2020. Mistrzostwa lokalne.

Gratulacje!

• 16.03.2020

Biblioteka szkolna zaprasza Uczniów, Nauczycieli i Rodziców do udziału w szkolnej akcji ZACZYTANA DWÓJKA.

• 10.03.2020
          • Pasowanie na czytelnika uczniów kl. 1b

• 24.01.2020
          • Wieczór z lekturą „Opowieści z Narnii” – szkolna gra czytelnicza w klasie 5g

• 13.01.2020
          • Spotkanie z Małym Księciem w rozszerzonej rzeczywistości - zajęcia czytelnicze w MCI.

• 10.12.2019
          • XIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Boże Narodzenie w Poezji Polskiej".

• 3.12.2019
          • Spotkanie z Chłopcami z Placu Broni - seans filmowy w bibliotece.

• 28.11. 2019

Wielka Liga Czytelników

Zapraszamy uczniów do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym pod hasłem „Wielka Liga Czytelników”. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych oraz kształtowanie nawyku czytania i zdobywania wiedzy, a także kreowanie mody na czytelnictwo, promowanie wartości rodzinnych, w tym wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy złożyć w bibliotece szkolnej formularz zgłoszeniowy podpisany przez rodzica/opiekuna.

Zapraszamy do czytania i wspólnej zabawy.

Szczegóły na https://wielka-liga.pl/ oraz w bibliotece /budynek A i C/.

• 25.11.2019

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W poszukiwaniu przyjaźni - zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii z klasach 5f i 5g.

• 21.11.2019

Światowy Dzień Życzliwości

Piosenka dla życzliwego - zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii w klasach 5g i 7a.

• 20.11.2019

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Szkolna zabawa pod hasłem "Przyłapani na czytaniu".

• 19.11.2019
          • Ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i twórcze myślenie w klasie 4a.

• 18.11.2019

Ogólnopolski Dzień Biblioterapii cd.

Plotka. Zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii w klasach 5b i 5f.

• 13.11.2019

Ogólnopolski Dzień Biblioterapii

Plotka. Zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii w klasie 6c.

• 6.11.2019
          • Podróż do świata wyobraźni - zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii w klasach 5b i 5e.

• 5.11.2019
          • Podsumowanie konkursu czytelniczego on-line ŚRODA Z ZAGADKĄ LITERACKĄ zorganizowanego na platformie LearningApps w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Dziękujemy uczestnikom, a zwycięzcom gratulujemy :)

• 24.10.2019

Światowy Dzień Origami

Sztuka składania papieru cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas piątych. Efektem ich pracy były wielobarwne narożne zakładki do książek oraz pieski.

• 21.10.2019
          • Zabawy z tangramem - pomysłowe łamigłówki figurowe z siedmiu części z udziałem uczniów klasy 5e.

• 17.10.2019
          • Rozgrywki ortograficzne - kreatywne sposoby na utrwalanie zasad pisowni w klasie 5g.

• 9.10.2019

Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów

Historia pisania listów, składanie kopert, przygotowanie papeterii oraz pisanie listów do wybranej postaci literackiej w ramach obchodów Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów z udziałem uczniów klas piątych.

• 5.10.2019

Noc Bibliotek

V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem "Znajdźmy wspólny język" i jedno z wydarzeń specjalnych przygotowanych w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Kluczborku - "Upoluj Książkę". Gratulacje dla Michała Rokity, ucznia klasy szóstej, który w tym dniu godnie reprezentował naszą szkołę :)

• 2.10.2019

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Inauguracja VIII edycji konkursu czytelniczego "Środa z zagadką literacką"... zalogowani na LearningApps uczniowie klas piątych przystąpili do wykonania zadań konkursowych; odsłona 1.

• 26.09.2019

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Tajemnicę hotelu z Biurem Detektywistycznym Lassego i Mai, w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, poznali uczniowie klasy 5f i 5g. Tym samym zainaugurowany został cykl spotkań pod hasłem "Czwartek z lekturą".

• 19.09.2019

KSIĄŻKA ZA WOREK ŚMIECI dla uczniów klasy 5d

Po zakończonej akcji sprzątania, uczniowie wzięli udział w prelekcji Pana Krzysztofa Adamskiego – przewodnika turystycznego po Opolszczyźnie oraz uczestniczyli w edukacyjnych warsztatach rękodzielniczo-ekologicznych, które poprowadziła Pani Katarzyna Szajda. Na zakończenie każdy otrzymał książkę z zakładką.
            Organizatorem akcji była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kluczborku we współpracy z Regionalnym Zespołem Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzka Filią w Kluczborku.

• 16.09.2019

Międzynarodowy Dzień Kropki

Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki w bibliotece szkolnej. Po obejrzeniu filmu o małej Vashti, uczennice klasy 5g wykonały kropkowane prace plastyczne.

• 12.09.2019

Narodowe Czytanie

12 września 2019 roku w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Kluczborku odbyło się Narodowe Czytanie Nowel polskich. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 5e, którzy czytali nowele: "Dobra pani" Elizy Orzeszkowej oraz "Dym" Marii Konopnickiej.