• "Muzyka to matematyka"- zakończenie innowacji pedagogicznej w kl.2a

          • Celem głównym innowacji było rozbudzenie wrażliwości i wyobraźni muzycznej dzieci oraz promocja matematyki i jej roli w muzyce, rozwijanie wyobraźni, twórczej aktywności i uzdolnień matematycznych uczniów oraz wykorzystanie wiedzy w życiu codziennym.

            W czasie realizowania zadań innowacji uczniowie rozwijali poczucie rytmu (muzycznego i matematycznego), doskonalili umiejętności liczenia, doświadczali kodowania muzycznego, grali na instrumentach muzycznych melodycznych-dzwonkach i niemelodycznych, wyrażali muzykę ruchem wg własnego pomysłu, samodzielne wykonali proste instrumenty muzyczne, uczestniczyli w przedstawieniach muzycznych, wykonali akompaniament na dzwonkach, dedykowali piosenkę rodzicom z okazji świąt Bożego Narodzenia,potrafią wykonać muzyczne działania matematyczne na liczbach, wartościach rytmicznych oraz zadaniach związanych z pojemnością.

             

          • Warsztaty ekologiczne w kl.2a pt. "Przyjaciele klimatu"

          • Warsztaty odbyły się w ramach „Kampanii ekologicznej na rzecz przeciwdziałania emisjom w gminie Kluczbork” w ramach „Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. 

            Celem głównym zajęć było: podniesienie świadomości uczniów na temat przyczyn i konsekwencji zmian klimatu, a także możliwości podejmowania różnorodnych działań w celu jego ochrony.

             

          • Podsumowanie projektu "Przyroda z klasą"

          • W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Przyroda z klasą", uczniowie klasy 2 b przez cały rok szkolny dbali o teren wokół szkoły, sadząc kwiaty. Pięknie podziękowania dla Urzędu Miasta i Gminy Kluczbork oraz Centrum Ogrodniczego Toraf za sadzonki i cebule kwiatów:)))

          • Wyniki konkursu "Świetlik"

          • Uczniowie z klas 2 b i 4 b brali udział w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik. Tytuł laureata i nagrodę zdobyli Maja Stodoła oraz Adam Krynicki, a wyróżnienie Agata Flejsierowicz, Joanna Skrzeczyna, Borys Wilk i Paweł Krasucki. Serdecznie gratulujemy :)

          • Projekt edukacyjny „Życie Pana Jezusa w Tajemnicach Różańcowych.”

          • W czerwcu klasy drugie PSP nr 2 w Kluczborku zakończyły realizację projektu edukacyjnego „Życie Pana Jezusa w Tajemnicach Różańcowych.” Zajęcia odbywały się w ramach lekcji religii od października do czerwca roku szkolnego 2023/2024. Celem projektu było zapoznanie uczestników z historią powstania i istotą modlitwy różańcowej - jednej z najpopularniejszych modlitw Kościoła, a także poznanie najważniejszych wydarzeń z życia Jezusa i Maryi. Dzieci oglądały pokazy slajdów i filmów oraz uczyły się piosenek religijnych. Plonem zajęć były wykonane przez ich uczestników różańce i albumiki „laporello”.

          • Konkurs pt. „Kapliczka Maryjna”

          • W naszej szkole została zorganizowana wystawa własnoręcznie wykonanych kapliczek maryjnych przez uczniów klas I i II. Dzieci wykazały się pomysłowością i talentem plastycznym. Uczniowie wykonywali kapliczki indywidualnie. Dzieciom pomagali rodzice. W pracę w przygotowaniu kapliczek angażowały się całe rodziny. Wszystkie kapliczki są piękne, bo w ich wykonanie dzieci włożyły dużo serca. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do udziału w nabożeństwach majowych. Prace naszych uczniów zostały wystawione w kościele NSPJ w Kluczborku. Główne nagrody zdobyli: Antonina D.- kl. IIa, Dawid G. kl . IIa i Iga O. kl Id. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani prezentami.

          • Kangur Matematyczny

          • Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 2d Dawid M. należy do grona wyróżnionych w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY.

          • Zakończenie całorocznego projektu edukacyjnego "Przygody w świecie przyrody" w klasach 1c, 1e i 2a.

          • Uczniowie klas 1c, 1e i 2a cały rok realizowali różnorodne tematy przyrodnicze, ściśle współpracowali ze Stobrawskim Parkiem Krajobrazowym obserwując las o każdej porze roku, ponadto prowadzili w klasach hodowle roślin, sadzili drzewka, obserwowali biorożnorodności w najbliższym środowisku, prowadzili dzienniki przyrodnika, a co najważniejsze stali się wielkimi przyjaciółmi przyrody.