• e-Twinning- "Deutsch kreativ" w klasie 7e

          •  

             

            https://view.genial.ly/61a3b14e79d5e90dfc497de7/presentation-etwinning-deutsch-kreativ-adventskalender

            Efekty naszej  dotychczasowej pracy:

            - Wir stellen uns vor- uczniowie przedstawili krótko swoją osobę w j. niemieckim i wykonali awatara

            - Advenstkalender- wspólnie z partnerami projektu  uczniowie klasy 7e wykonali interaktywny kalendarz adwentowy- link do kalendarza poniżej:)zachęcamy do skorzystania!!!

            - Chmury wyrazowe dotyczące Świąt Bożego Narodzenia

          • ANDRZEJKI W KLASIE 2D

          • Andrzejki w klasie 2d to był magiczny czas. Uczniowie podzieleni wcześniej na grupy zadaniowe, przygotowali różne wróżby, konkursy i zabawy. Byli też odpowiedzialni za play listę.
            Było więc coś dla ducha, ale też dla ciała, w postaci przeróżnych smakołyków, a nawet tortu.
            Zabawa udała się doskonale, a na koniec wszyscy zgodnie posprzątali salę.

          • Zajęcia z pierwszej pomocy w klasie 6a.

          • Klasa 6a razem z wychowawczynią składa podziękowanie panu Słupianek za przeprowadzenie w klasie zajęć z resuscytacji krążeniowo oddechowej. Uczniowie pozyskali wiedzę, a szczególnie interesująca okazała się część praktyczna. Dziękujemy!!!

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia

          • 25 listopada biblioteka szkolna uczciła kolejną rocznicę urodzin najmilszej zabawki i najlepszego przyjaciela dzieci. Podczas wspólnego świętowania dzieci poznały historię narodzin Pluszowego Misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki; radośnie śpiewały piosenki; z zaangażowaniem rozwiązywały zagadki i układały puzzle; a przede wszystkim wysłuchały fragmentów książek, których bohaterem był Miś.

          • Stroje na rózne okazje w IIc

          • Każdy uczeń z klasy IIc był modelem i modelką w dniu dzisiejszym. Okazało się, że uczniowie mają moc kreatywnych strojów w domu. Było radośnie, kreatywnie i z wielką wyobraźnią. Każdy już potrafi określić, jaki strój trzeba ubrać na odpowiednią okoliczność.  Link do filmu: https://gopro.com/v/G1n17MN0y1o4v

          • Dzień Życzliwości

          • „Spraw by ludzie wokół Ciebie się uśmiechali …” Dzień życzliwości w klasach 3 🥰☀️ stworzyliśmy „filmową aleję dobrych słów” ☀️stworzyliśmy kodeks ucznia życzliwego ☀️ dużym powodzeniem cieszyła się „poczta życzliwości” Świętujmy życzliwość każdego dnia ♥️♥️

          • Wycieczka VIIb do Afrykarium we Wrocławiu

          • Uczniowie klas 7B, 5B i 7D odwiedzili wrocławskie Afrykarium- pierwsze w Polsce oceanarium i jedyne na świeci poświęcone faunie i florze jednego kontynentu. Podziwiali m.in.ekosystemy Morze Czerwone – wśród sztucznej rafy koralowej obserwowali ponad 60 gatunków kolorowych ryb, a na nadmorskiej plaży żółwie pustynne. Największą atrakcją był 18-metrowy szklany tunel, w którym olbrzymie wrażenie robiły płaszczki przepływające nad głowami zwiedzających. To także okazja do stanięcia oko w oko z rekinem.

            Emocje po spotkaniu z rekinem uczniowie studzili podczas super zabawy w GOjump! Największym ParkuTrampolin w Polsce.

          • Projekt pedagogiczny ,,Trening Umiejętności Społecznych''

          • W listopadzie odbyło się drugie spotkanie z projektu TUS, gdzie uczniowie klasy VIIb demonstrowali różne emocje i odnosili się do własnych doświadczeń. Wspólnie udzielali rad ,,Jak należy zachować się w różnych nieprzyjemnych sytuacjach, które zdarzają się w życiu szkolnym?”. 

          • "Moja mała Ojczyzna" - kolejne zadania z projektu - wycieczka do Opola.

          • 16 listopada przy  pięknej jesiennej pogodzie, klasy II d i III d wyruszyły na wycieczkę do Opola.
            Wyjazd był zaplanowany tematycznie z realizowanym w obu klasach projektem „Moja mała Ojczyzna”.
            Na początku uczniowie zwiedzili wzgórze uniwersyteckie, na szczycie którego wysłuchali legendy o powstaniu miasta Opola, oglądali rzeźby znanych osobistości związanych z naszym miastem wojewódzkim. Zwiedzili  kościół „Na Górce” , a także zobaczyli umiejscowione w pobliżu rzeźby „Czterech Por Roku”, studnię świętego Wojciecha, a także prastary kamień z odbitymi stopami świętego Wojciecha.
            Następnie klasa II d udała się do Muzeum Śląska Opolskiego, a klasa III d rozdzielając się na dwie mniejsze grupy zwiedzała Wieżę Piastowską liczącą ponad 700 lat oraz wystawę pana Mariana Solisza, w Opolskiej Filharmonii. Po godzinie obie klasy zamieniły się miejscami zwiedzania.
            W Muzeum uczniowie wysłuchali lekcji o historii powstania godła Polski, o tradycji heraldycznej, zwiedzili sale muzealne poświęcone herbom, a następnie wykonali kokardę narodową.
            Na Wieży Piastowskiej dzieci wysłuchały bardzo emocjonującej historii wieży, ubarwionej bardzo ciekawym pokazem multimedialnym, aby następnie wspiąć się na sam szczyt wieży, gdzie nagrodą był piękny widok panoramy Opola.
            Uczniowie zobaczyli również umiejscowiony w pobliżu wieży, słynny amfiteatr czyli Narodowe Centrum Polskiej Piosenki.
            W Filharmonii podziwiano niesamowite obrazy pana Mariana Solisza, naszego słynnego artysty – plastyka, a zarazem nauczyciela naszej szkoły.
            Po przejściu aleją gwiazd na Rynku, obok Ratusza dzieci podziwiały rzeźbę księcia Kazimierza I Opolskiego.
            Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Opolskiej Katedry. Tu można podziwiać relikwie Krzyża Świętego, sarkofag księcia Jana Dobrego oraz średniowieczną chrześnicę.

            Ta wycieczka na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów.

          • STRACHY NA LACHY!

          • Nie taka szkoła straszna, jak o niej mówią. Udowodnili to uczniowie klasy 5b nocując w szkole 22 października. Tego dnia, a właściwie nocy uczniowie brali udział w projekcie edukacyjnym "Strachy na Lachy". Późnym popołudniem spotkaliśmy się w szkole, gdzie zaczęły się przygotowania do nocnych zajęć. Na początek kolacja dla nabrania sił, a później ...zaczęło się. Konkurs przebrań duchów i zjaw z zamków polskich pod nazwą "Straszna Rewia Mody", dyskoteka, a przed północą gra terenowa po szkole z użyciem latarek. Strasznie było, ale daliśmy radę. Wszystkie bazy zaliczone, a zadania wykonane. Nocy dopełniła wojna poduszkowa z klasą 7 b. Cóż to byłaby za noc bez strachów! Oczywiście nasza szkoła, jak każdy szanujący się budynek ma swojego ducha. My Go słyszeliśmy, a niektórzy mówią nawet, że Go widzieli. Nie wierzycie? Zostańcie na noc w szkole!

          • AFRYKA...RIUM ZDOBYTE!

          • 15 listopada klasa 5b była na wycieczce we Wrocławiu. Byliśmy w Afrykarium i w ZOO. Następnie przyszedł czas na trampoliny w Parku Trampolin GoJumping. Oczywiście MacDonald’s obowiązkowo w drodze powrotnej. Dobry humor i świetne nastroje nas nie opuszczały.

          • Uczniowie klasy 3 d odkrywają tajemnice kosmosu👨‍🚀👩‍🚀

          • Co jest starsze: Słońce czy Ziemia? Z czego powstają planety? Na te i inne pytania dzieci szukały odpowiedzi w ramach realizacji zajęć projektowych "Ciekawscy trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre?". Uczniowie obejrzeli Wielką Lekcje Montessori - Powstanie Świata, tworzyli modele Układu Słonecznego, wcielili się w role astronautów przygotowujących się do lotu w kosmos, wykonali roboty, pisali opowiadanie i śpiewali tematyczne piosenki. Na koniec odbył się kosmiczny pokaz mody. Podczas zajęć uczniowie pracowali metodą zuchową. Było kosmicznie😉

          • ŚWIĘTY MARCIN W NASZEJ SZKOLE

          • Z okazji zbliżającego się DNIA ŚWIĘTEGO MARCINA uczniowie klasy 2D pod kierunkiem pani Małgorzaty Jasińskiej- Siwak przygotowali przedstawienie poświęcone tej postaci, które zostało zaprezentowane dzieciom z klas równoległych.  Przedstawili na niej życiorys świętego i historię o żebraku, któremu Marcin oddał połowę swego płaszcza ratując go przed zamarznięciem. Z przedstawionej inscenizacji widzowie mogli wynieść naukę, że warto pomagać  biednym  i potrzebującym.

          • Wycieczka klas czwartych od Częstochowy

          • Dnia 20.10.2021 miała miejsce wycieczka naszych uczniów klas czwartych do Częstochowy. Obok aspektu duchowo-religijnego, celem wyjazdu było zwiedzanie i szersze zapoznanie się z klasztorem jasnogórskim i jego bogatą historią. Program obejmował zwiedzanie następujących miejsc: kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej, bazylika jasnogórska, sala rycerska, skarbiec, muzeum 600-lecia Jasnej Góry, bastion św. Rocha, wały oraz wieża jasnogórska. Każde  z tych miejsc budziło zadowolenie uczniów, ponieważ większość z nich zwiedzała to miejsce po raz pierwszy. Największe wrażenie zrobiła kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej z jej licznymi wotami, skarbiec. Wycieczka na Jasną Górę przybliżyła dzieciom niezwykłą wartość tego miejsca, zarówno pod względem religijnym, jak i historycznym.
            Wyjazd zorganizowała pani Małgorzata Jasińska –Siwak.