• "Muzyka to matematyka"- zakończenie innowacji pedagogicznej w kl.2a

• Celem głównym innowacji było rozbudzenie wrażliwości i wyobraźni muzycznej dzieci oraz promocja matematyki i jej roli w muzyce, rozwijanie wyobraźni, twórczej aktywności i uzdolnień matematycznych uczniów oraz wykorzystanie wiedzy w życiu codziennym.

W czasie realizowania zadań innowacji uczniowie rozwijali poczucie rytmu (muzycznego i matematycznego), doskonalili umiejętności liczenia, doświadczali kodowania muzycznego, grali na instrumentach muzycznych melodycznych-dzwonkach i niemelodycznych, wyrażali muzykę ruchem wg własnego pomysłu, samodzielne wykonali proste instrumenty muzyczne, uczestniczyli w przedstawieniach muzycznych, wykonali akompaniament na dzwonkach, dedykowali piosenkę rodzicom z okazji świąt Bożego Narodzenia,potrafią wykonać muzyczne działania matematyczne na liczbach, wartościach rytmicznych oraz zadaniach związanych z pojemnością.

• Warsztaty ekologiczne w kl.2a pt. "Przyjaciele klimatu"

• Warsztaty odbyły się w ramach „Kampanii ekologicznej na rzecz przeciwdziałania emisjom w gminie Kluczbork” w ramach „Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Celem głównym zajęć było: podniesienie świadomości uczniów na temat przyczyn i konsekwencji zmian klimatu, a także możliwości podejmowania różnorodnych działań w celu jego ochrony.

• Podsumowanie projektu "Przyroda z klasą"

• W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Przyroda z klasą", uczniowie klasy 2 b przez cały rok szkolny dbali o teren wokół szkoły, sadząc kwiaty. Pięknie podziękowania dla Urzędu Miasta i Gminy Kluczbork oraz Centrum Ogrodniczego Toraf za sadzonki i cebule kwiatów:)))

• Wyniki konkursu "Świetlik"

• Uczniowie z klas 2 b i 4 b brali udział w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik. Tytuł laureata i nagrodę zdobyli Maja Stodoła oraz Adam Krynicki, a wyróżnienie Agata Flejsierowicz, Joanna Skrzeczyna, Borys Wilk i Paweł Krasucki. Serdecznie gratulujemy :)

• Projekt edukacyjny „Życie Pana Jezusa w Tajemnicach Różańcowych.”

• W czerwcu klasy drugie PSP nr 2 w Kluczborku zakończyły realizację projektu edukacyjnego „Życie Pana Jezusa w Tajemnicach Różańcowych.” Zajęcia odbywały się w ramach lekcji religii od października do czerwca roku szkolnego 2023/2024. Celem projektu było zapoznanie uczestników z historią powstania i istotą modlitwy różańcowej - jednej z najpopularniejszych modlitw Kościoła, a także poznanie najważniejszych wydarzeń z życia Jezusa i Maryi. Dzieci oglądały pokazy slajdów i filmów oraz uczyły się piosenek religijnych. Plonem zajęć były wykonane przez ich uczestników różańce i albumiki „laporello”.

• Konkurs pt. „Kapliczka Maryjna”

• W naszej szkole została zorganizowana wystawa własnoręcznie wykonanych kapliczek maryjnych przez uczniów klas I i II. Dzieci wykazały się pomysłowością i talentem plastycznym. Uczniowie wykonywali kapliczki indywidualnie. Dzieciom pomagali rodzice. W pracę w przygotowaniu kapliczek angażowały się całe rodziny. Wszystkie kapliczki są piękne, bo w ich wykonanie dzieci włożyły dużo serca. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do udziału w nabożeństwach majowych. Prace naszych uczniów zostały wystawione w kościele NSPJ w Kluczborku. Główne nagrody zdobyli: Antonina D.- kl. IIa, Dawid G. kl . IIa i Iga O. kl Id. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani prezentami.

• Kangur Matematyczny

• Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 2d Dawid M. należy do grona wyróżnionych w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY.

• Zakończenie całorocznego projektu edukacyjnego "Przygody w świecie przyrody" w klasach 1c, 1e i 2a.

• Uczniowie klas 1c, 1e i 2a cały rok realizowali różnorodne tematy przyrodnicze, ściśle współpracowali ze Stobrawskim Parkiem Krajobrazowym obserwując las o każdej porze roku, ponadto prowadzili w klasach hodowle roślin, sadzili drzewka, obserwowali biorożnorodności w najbliższym środowisku, prowadzili dzienniki przyrodnika, a co najważniejsze stali się wielkimi przyjaciółmi przyrody.

• "Klasa w terenie"

• Uczniowie klasy 2d sukcesem zakończyli innowację "Klasa w terenie", realizując zadania od października do maja. Innowacja przyniosła korzyści zarówno w zakresie edukacyjnym, jak i społecznym.

• Wycieczka do Zamku Książ w Wałbrzychu

• Uczniowie klas 2b i 2d odbyli baśniową podróż w czasie, podczas której przemierzali zamkowe salony i ogrody. Egzotyczne gatunki roślin mieli okazję podziwiać w tropikalnej Palmiarni. Przy okazji doskonałej zabawy, wkroczyli w fascynujący świat nauki i techniki w ExploraPark.

• Eko-śmieci - nie wyrzucaj, twórz, dbaj o czyste powietrze!

•

22 maja w klasie 1d odbyły się warsztaty ekologiczne pt. „Eko-śmieci - nie wyrzucaj, twórz!”, które przeprowadzone zostały w ramach projektu "Kampania ekologiczna na rzecz przeciwdziałania emisjom w gminie Kluczbork” będącego częścią Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Uczniowie na zajęciach poznali podstawy recyklingu, rozwijając w sobie postawę proekologiczną. Z zużytych butelek stworzyli doniczki, do których wsadzili przyniesione przez siebie rośliny. Teraz mogą spełniać się w roli opiekuna/opiekunki, dbając, aby ich roślina prawidłowo rozwijała się.

• Klub gier planszowych

• Klub gier planszowych to cotygodniowe spotkania uczniów, którzy lubią planszówki. W Klubie stawiamy na współpracę, rozwój i dobre relacje.  W tym roku obchodzimy 10 urodziny. Należymy do sieci Klubów gier planszowych rozsianych w Polsce.