• Klasa 5e

• Wizyta klasy 5e w muzeum na uroczystym otwarciu wystawy "Świat Ajnów". Warsztaty plastyczne.

• Półfinał Wojewódzki !!!!

•  I Miejsce w Półfinale  Wojewódzkim dziewcząt  w  mini siatkówce i awans do najlepszej czwórki opolszczyzny .

• Dzień Kobiet w III a- Kwiatki, bratki i stokrotki, dla każdej dziewczynki:)

• Potyczki językowe

• Uczniowie klasy 5a i 6a z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego wzięli udział w Międzyszkolnych Potyczkach Językowych organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Kluczborku. Sprawdziliśmy swoją wiedzę z języka polskiego, stawiając czoła niełatwym  zadaniom ortograficznym i gramatycznym. Język polski do łatwych nie należy!

• AKTYWNY SAMO-RZĄD

• W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski naszej szkoły bierze udział w szkoleniach pt. Aktywny samo-rząd organizowanych przez Urząd Marszałkowski w Opolu. Dzięki nim rozwijamy naszą kreatywność oraz uczymy się planowania, organizowania i wcielania w życie naszych pomysłów.

• Nasz Emeraldzik ❤️

• Koala o imieniu Emerald❤️został uratowany z pożaru w Australii i z wielkim sercem adoptowany przez dzieci z klasy IIb💗Otrzymaliśmy specjalny certyfikat ❤️Cieszymy się, że możemy pomagać i przekazywać dalej pozytywną energię... 💗

• OPOLSKA LIGA MINI SIATKÓWKI KLUCZBORK 7 MARCA 2020 ROKU

• Zawody mini siatkówka chłopców "czwórki" -Złoto należy do NAS!!!

• Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. DZIEŃ KOBIET w klasie 1a

• 1a

• ✔️koncentracja

✔️ cierpliwość

✔️odpowiedzialność

✔️współpraca

Tego wszystkiego uczy praca z gliną. Modelowanie w niej to dla dzieci twórcze doświadczenie, które rozwija kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne. Drobny ruch, wgniecienie spowodował zmianę kształtu, co pozwoliło dzieciom na wyładowanie ekspresji twórczej.
          ❗️Podczas zajęć pt. „Garncarstwo i zabawy w glinie” była zabawa, dzięki której uczeń odkrywał swoje możliwości i talenty, realizując fantastyczne pomysły, cieszył się tworzeniem rzeczy pięknych i niepowtarzalnych.

• V edycja Programu Uczymy Dzieci Programować

• Uczniowie klasy III a z powodzeniem zakończyli IV edycję programu i z chęcią rozpoczynają V edycję . Na pierwszych zajęciach poznaliśmy nowa bohaterkę spotkań Anię i jej zabawki.

V edycja rozwija u ucznia:

● kompetencje  miękkie: rozwija logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, kreatywności,

●  umiejętność pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań,

● stopniowo i odpowiedzialnie wprowadza dzieci w cyfrowy świat, w świadome, czynne i twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii.

• Klub gier planszowych

• Klub gier planszowych rozpoczął II semestr z nowymi grami. Tym razem otrzymaliśmy pakiet edukacyjny-  Barwy Wspólne. W pakiecie jest gra, która w atrakcyjny sposób uczy informacji o naszym kraju. W Klubie gramy w gry, które lubimy najbardziej. Zapisujemy w co gramy, gdyż bierzemy udział w plebiscycie na najpopularniejsze gry w Klubach w całej Polsce. U nas na razie wygrywa "Superfarmer ".

• Realizacja projektu ,,Magia czytania''

• W ramach projektu w 5b odbyło sie 5 spotkanie, gdzie uczniowie czytali teksty ze zrozumieniem, układali historyjki zgodnie z kolejnoscią zdarzeń i rozwiazywali krzyżówkę, nastepnie każdy uczeń przedstawił w formie rysunku rozwiązanie.

• Projekt edukacyjno - eksperymentalny w klasie IIb „Taniec OzoBotów"

• Dzisiaj na zajęciach nasze szkolne ozoboty po raz pierwszy zatańczyły nam pięknie do ślaskiego tańca ludowego „Trojaka”. Zadanie polegało na obmyśleniu ścieżki postępowania, wdrożenie swojego pomysłu, a na końcu obserwowaniu tańca i wprowadzaniu ewentualnych działań naprawczych. Te małe ozobociki, to tak naprawdę bardzo inteligentne roboty do nauki programowania. Dzieci to świetnie wykorzystały i zakodowały sposób poruszania się i efekty świetlne ozobota do tańca, składającego się z dwóch części: wolnej  i szybszej. Programując ruchy ozobotów wykorzystały zygzaki, obroty, rotacje i zmienne tempo. W tym niezwykłym projekcie rozwijały umiejętność pracy zespołowej, logiczne, algorytmiczne myślenie, eksperymentalne podejście do zadania, a przy tym towarzyszyła wszystkim wielka  radość z twórczej pracy. To dopiero początek…Już niedługo nowy taniec  ozobotów…Jak nam zatańczą :).zobaczymy?

• Siatkówka w Dwójce -najlepsze !!!

• I miejsce dziwcząt  w Powiatowych Zawodach Piłki siatkowej oraz II miejsce chłopców w Gminie . Gratulacje !!!

• Najlepsze w Gminie Kluczbork !!!

•              I Miejsce Zawody Miejsko-Gminne "Czwórki dziewcząt "Piłka siatkowa

• Nagłówek

• Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.