• Wycieczka Ic do teatru i Hoplandii

• Uczniowie klasy Ic udali się na wycieczkę do Opola, gdzie w Teatrze Lalki i Aktora, z zapartym tchem obejrzeli spektakl "Akademia Pana Kleksa". Po uczcie duchowej, było coś i dla ciała, a mianowicie dwie godziny wspaniałej zabawy w hali zabaw dla dzieci Hoplandia.

• 1a

• W okresie świąt Bożego Narodzenia klasa 1a wzięła udział w ogólnopolskim projekcie pt. Idą Święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj. Kartki wysyłaliśmy do dzieci z Domu Dziecka w Opolu, oraz do seniorów z Stobrawskiego Centrum Seniora. Okazało się ze dawny sposób przesyłania życzeń sprawił wiele radości  wszystkim niezależnie  od wieku. Dziękujemy za miłe podziękowania ze Stobrawskiego Centrum Seniora i Domu Dziecka w Opolu.

• Uczymy się i bawimy.

• W ramach projektu "Gramy w karty uczymy się tabliczki mnożenia" uczniowie klasy IV b wspólnie wykonali tablicę matematyczną. Nauka i zabawa, to doskonałe połączenie.

• Spotkanie z panią bibliotekarką.

• W ramach projektu "Wkręceni w czytanie" klasę II b odwiedziła pani Zuzanna Gruszczyńska - bibliotekarka z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluczborku. Uczniowie z ciekawością oglądali przyniesione książki, wymieniali się nimi, ponadto wysłuchały fragmentów niektórych książek, same też chętnie czytały. Pani Zuzanna przypomniała zasady wypożyczania książek, jak należy o nie dbać i zachęciła do odwiedzin w bibliotece. Uczniowie podziękowali za zaproszenie, piękne zakładki i obiecali, że wrócą do biblioteki aby móc korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

• Podziękowania

• Uczniowie klasy 1 d serdecznie dziękują Rodzicom za zakup nowych pomocy dydaktycznych :) Uatrakcyjnią one zajęcia lekcyjne oraz pomogą w nauce czytania, pisania i liczenia.

• Kodowanie w klasach 1-3

• Wzbogacenie bazy pomocy dydaktycznych w klasach młodszych wpłynęło na jeszcze większą atrakcyjność zajęć z kodowania i nie tylko. Dzięki klockom uczniowie rozwijają logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną i kreatywność.

• Wizyta w Stobrawskim Centrum Seniora

• Klasa 2c odwiedziła starszych ludzi, którzy przebywają w STS w Kluczborku. Uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wierszyki oraz grali na instrumentach. Wszystko to sprawiło, że na twarzach seniorów pojawił się niezapomniany uśmiech. Na koniec dzieci rozdały własnoręcznie robione kwiatki, a w ramach podziękowań one same otrzymały małe słodkości.

• Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej w Kluczborku

• Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klasy 1 d wraz z wychowawczynią odwiedzili mieszkańców DPS w Kluczborku. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, podczas którego śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły i grały na instrumentach. Na koniec wręczyły kochanym seniorom własnoręcznie malowane kwiaty. Było to niezapomniane spotkanie. Uczniowie sprawili, że na twarzach seniorów pojawił się bezcenny uśmiech.

• Bezpieczne ferie

• W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, naszych uczniów klas I-III  odwiedzili przedstawiciele  Policji. Tematem  spotkania były bezpieczne ferie. Policjanci  apelowali o rozwagę w trakcie wszelkich zabaw na śniegu oraz lodzie. W oparciu o prezentację multimedialną przestrzegali naszych uczniów przed zabawami w miejscach niedozwolonych, w których może dojść do wypadku. Omówili również zasady zachowania się w domu, podczas nieobecności rodziców.

• Projekt ,,Magia czytania''

• Uczniowie klasy 5b wzięli udział w czwartym spotaniu projektu ,,Magia czytania'' w którym czytali wiersze Jana Brzechwy i przedstawili inscenizację do wiersza ,,Na straganie'' przy czym się bardzo dobrze bawili. Na zakończenie zajęć wykonali rysunki na podstawie przedstawionych scenek.

• Projekt Piszemy listy w klasie IIIa

• Projekt Piszemy listy w IIIa nabiera tempa listów poleconych. Nasi znajomi z klasy IIIc z Poznania właśnie przysłali nam podarunki noworoczne. Zobaczcie sami, co to jest? My też prezenty już wysłaliśmy.

• Dzień Babci i Dziadka klasa 1a

• Święto Babci i Dziadka to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. W trakcie uroczystości z okazji ich święta uczniowie 1a przedstawili inscenizację podczas której było dużo uśmiechu i radości, ale wśród widzów pojawiły się również łzy wzruszenia.