• Opowieść wigilijna

• Spektakl pt. Opowieść wigilijna został przygotowany przez uczniów klasy 8b oraz 8c, którzy z ogromnym zaangażowaniem stworzyli niezapomniane kreacje bohaterów książki Ch.Dickensa.

• Projekt "Budżet uczniowski".

• W ramach realizowanego w naszej szkole projektu "Budżet uczniowski" klasy 5a i 6a zaprosiły na spotkanie Pana Jarosława Przybyła, który realizował w naszym mieście z pozytywnym skutkiem "Budżet obywatelski". Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, jak poprawnie napisać projekt oraz jakie elementy wziąć pod uwagę, aby naszym pomysłem zainteresować innych uczniów.

• ZŁOTE DWA OGNIE

• Uczennice rocznika 2009  MARTYNA, ZOSIA, JULITA, HANIA, AMELKA ,AMELIA, MICHALINA ,MAJA  zdobyły pierwsze miejsce na zawodach w Dwa Ognie na etapie gminnym. Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych rozgrywkach .

• Wspomnień czar...Świąteczny Turniej w 2x2 i inne memory.

• W grudniu w Klubie gier planszowych rozegraliśmy III Świąteczny Turniej w 2x2 i inne memory. W Turnieju wzięło udział 40 graczy z klas I-III. Uczniowie klasy VIa zajmowali się organizacją . Turniej był rozgrywany przez 2 spotkania. Tym razem główni wygrani to uczniowie klasy IIIa. W marcu następny Turniej w "SUPRFARMERA".

• Klasa III a koduje z Babcią i Dziadkiem z okazji ich święta.

• Uczniowie klasy IIIa w tym roku zaprosili Babcie i Dziadków do wspólnego kodowania. W czasie spotkania była okazja obejrzeć filmiki z klasowych wydarzeń, były wiersze i piosenki i było kodowanie... A właściwie wnuczęta w roli ekspertów chwalili się, jak funkcjonują ozoboty i wspólnie pobawiliśmy się w zakodowane serduszko. To było bardzo miłe spotkanie. Zapraszamy na film na szkolnym Fb.

• "Mali naukowcy" - eksperymenty dla przedszkolaków

• 22 stycznia 2020 r. w naszej szkole "mali naukowcy" przeprowadzali eksperymenty i doświadczenia przygotowane przez nauczycieli nauk przyrodniczych. Dzieci były bardzo zainteresowane zajęciami i przez chwilę znalazły się w świecie magii. Pod skrzydłami starszych kolegów z klasy VIII uczyły się poprzez zabawę i zdobyły nowe umiejętności. Było wesoło, ciekawie i bardzo sympatycznie. Dziękujemy serdecznie miłym Gościom za przybycie do naszej szkoły i wspólnie spędzony czas :)

• Projekt

• ✔️odczytywanie współrzędnych

✔️zabawy z symetrią

To kolejne zajęcia  z projektu „Myślę, doświadczam, koduję” - tym razem tematem zajęć była zima ☃️🧊

• 1a

• Pierwsze zajęcia z Ozobotem w klasie 1a sprawiły dzieciom ogromną radość. 😉🎊Linie proste, zawracanie, zakręty, tworzenie niesamowitych  tras, które musiał pokonać Ozobot to tylko  początek zajęć z kodowania.

• "Zaelektryzowani"

• Klasa 2c wzięła udział w ciekawym pokazie, opartym na takich przedmiotach jak fizyka i chemia. Uczniowie już w klasie wykonywali doświadczenie z wodą i solą. A co wyszło? Zobaczcie sami.

• Projekt klasy I c "Podróże po dziecięcej literaturze" - Rzepka

• Uczniowie w ramach realizacji projektu poznawali wiersz Juliana Tuwima "Rzepka". Zajęcia rozpoczęli od wylosowania obrazka postaci lub jej nazwy i odnalezienia swojej pary. Po odgadnięciu tytułu wiersza, dzieci wysłuchały utworu i obejrzały animację. Po zapoznaniu się z postaciami i z treścią, uczniowie wcielili się w aktórów, z wielkim zaangażowaniem odgrywając role wylosowanych postaci. Zajęcia przyniosły dzieciom wiele radości. Uczniowie utrwalali również zasady zachowania się w kinie lub w teatrze.

• Ib

• Uczniowie klasy 1b  Publicznej Szkoły  Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Kluczborku    zakończyli realizację zadań z Modułu I o nazwie ,,Fikuśne lekturki spod chmurki ”.   Otrzymaliśmy potwierdzenie ukończenia modułu I. Zabieramy się za moduł II- Zwierzęce lekturki spod chmurki 01.01.2020- 29.02.2020 .

• OPOLSKA LIGA MINI SIATKÓWKI

• 21 grudnia w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Komprachcicach odbył się kolejny Turniej Opolskiej Ligii Mini Siatkówki . Kluczbork reprezentowało aż 18 zawodniczek / uczennic PsP nr 2 w Kluczborku .