Rozświetlona i kolorowa Bajkowa Kraina, pełna niespodzianek, w której czekał Mikołaj wraz z pomocnikami i wielkim workiem świątecznych upominków… Poczuliśmy niezapomnianą atmosferę magii świąt…
Rozświetlona i kolorowa Bajkowa Kraina, pełna niespodzianek, w której czekał Mikołaj wraz z pomocnikami i wielkim workiem świątecznych upominków… Poczuliśmy niezapomnianą atmosferę magii świąt…
Turniej „Z Orlika Na Stadion” ma na celu wykorzystanie potencjału programu Aktywna Szkoła oraz infrastruktury Orlików, promując aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Wydarzenie skupia się na upowszechnianiu sportu, zasad fair play oraz rozwijaniu współpracy z lokalnymi samorządami i szkołami. Poprzez organizację finałów wojewódzkich i ogólnopolskich, turniej stwarza możliwości do wypatrzenia największych młodych talentów, które w przyszłości będą reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej.
Uczniowie PSP2 osiągnęli ogromny sukces i wykazali się ogromnym talentem i potencjałem. Nagrodą za ich starania był mecz POLSKA - SZKOCJA .
8 listopada uczniowie klas: 2c i 3b wyruszyli na wycieczkę do Opola. Tematyka zwiedzania była powiązana z edukacją patriotyczną, związaną z nadchodzącym Świętem Niepodległości. Uczniowie zwiedzili wystawy w Muzeum Śląska Opolskiego oraz wzięli udział w warsztatach "Jaki znak Twój? Symbole narodowe i powstańcze". Mieli także okazję posłuchać ciekawych historii opowiadanych przez sympatycznego przewodnika w Wieży Piastowskiej, pana Eryka. Wspięli się na sam szczyt wieży, aby podziwiać panoramę Opola. Zwiedzili Rynek, oglądając piękne kamienice i pomnik księcia Kaziemierza, obejrzeli Ratusz, Aleję Gwiazd. Zobaczyli Pomnik Czynu Powstańczego, mural niepodległościowy i Most Groszowy. To była piękna lekcja patriotyzmu.
29 X w klasie 2c odbyła się niecodzienna uroczystość. Honorowi goście, nasze szkolne panie bibliotekarki, przybyły na zaproszenie uczniów, aby uroczyście otworzyć kącik czytelniczy. Uczniowie sami przygotowali cały scenariusz i akcesoria, planując przebieg spotkania. Po przywitaniu gości, uczniowie stojąc w szpalerze czytali kolejno, przygotowane sentencje o czytaniu książek. Następnie pani Zofia i pani Joanna przecięły symboliczny łańcuch, otwierając uroczyście kącik czytelniczy. Na pamiątkę tego wydarzenia wręczyły przewodniczącej klasy książkę, piękny pamiątkowy dyplom i zakładki do wszystkich książek w biblioteczce klasowej.
Podczas wycieczki do Krężla uczniowie poznali bioróżnorodność stobrawskich łąk oraz wzięli udział w warsztatch pt. „Co daje nam Natura 2000 na naszej łące?”
16 października uczniowie klas 2c i 3b uczestniczyli w pełnym zagadek i ciekawostek zwiedzaniu Kluczborka. Przewodnikiem był pan Krzysztof Adamski, który potrafił fantastycznie zainteresować uczniów swoimi opowieściami przeplatanymi zagadkami i konkursami. Uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń i nowych informacji o swoim rodzinnym mieście.
Klasa 2d w roku szkolnym 2024/2025 bierze udział w projekcie edukacyjnym pt. Cztery pory roku w lesie, organizowanym przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych - Oddział Stobrawski Park Krajobrazowy. Pierwszy jesienny wyjazd dotyczył tematu: Co jesienią słychać w lesie. Dzieci poznały bliżej Stobrawski Park Krajobrazowy oraz jego faunę i florę. Mogły porównać rodzaje lasów i łąk, posłuchać odgłosów ptaków leśnych, doświadczyć lasu wszystkimi zmysłami podczas spaceru. Wykonali też prace plastyczne z zebranych materiałów. Kolejny zimowy wyjazd zapowiada się równie ciekawie. W naszej klasie przyrodę poznajemy poza szkolną ławką, realizując innowację pt. Lekcje zielone, miodem słodzone.
Klasa 3 b
Klasa 3d zrealizowała I moduł zajęć projektowych pt.: "Robimy zakupy". Uczniowie samodzielnie zrobili drobne zakupy, szacowali wydatki a na samym końcu było podsumowanie nabytych produktów.
W ramach ogólnopolskiej akcji #sprzątamydlapolski uczniowie klas 1a i 3d wzięli aktywny udział w sprzątaniu najbliższej okolicy. Wydarzenie miało na celu podnoszenie świadomości ekologicznej oraz promowanie odpowiedzialnego podejścia do natury. Podsumowanie akcji zakończyło się wspólnym ogniskiem.
Powered by aSc EduPage