• Jaś i Małgosia w krainie ekologii

• Aktorzy z Teatru Kukiełkowego Tomcio, którzy gościli dzisiaj w naszej szkole  przypomnieli uczniom młodszych klas o potrzebie ochrony przyrody. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie i wykazały się na koniec szeroką wiedzą na ten temat.

• Tydzień Profilaktyki Szkolnej

• Listopad w naszej szkole to miesiąc pełen działań z zakresu profilaktyki uniwersalnej. Odbywają się zajęcia zarówno dla uczniów jak i rodziców. Zgłębiamy tematykę bezpieczeństwa i zdrowia. W drugim tygodniu listopada odbędzie się akcja pt. Tydzień Profilaktyki Szkolnej, w której wezmą udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

• W drodze do Niepodległej ....warsztaty w Muzeum.

• Uczniowie klasy IIa od I klasy realizują innowację pod hasłem "Myślę-działam-przeżywam-odkrywam". Głównym celem tej innowacji jest połączenie wiedzy z praktycznym działaniem. Udział w w wystawach organizowanych przez nasze Muzeum doskonale pozwala nam na realizację naszej innowacji. Za każdym razem wychodzimy bogatsi o nową wiedzę i umiejętności. Tym razem utrwaliliśmy  już pewną wiedzę o naszym kraju, trochę wzbogacilismy ją o nowe fakty z historii, obejrzeliśmy rekwizyty wojenne. Doskonałym zakończeniem  było wykonanie kartki techniką kolażu o tematyce narodowej.

• Uczniowie klasy Vc w Opolu

• Klasa Vc na warsztatach językowych "Deutsch ist trendy, Deutsch ist cool" w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu; udział uczniów w kolejnych zajęciach cyklu kulturoznawczego we współpracy z Działem Edukacji Muzeum Śląska Opolskiego; zwiedzanie wystawy "Jak Cybis" oraz lekcja muzealna w Galerii BWA w Opolu. Opiekunowie grupy: Anna Wandzioch i Danuta Dacko

• Happy Halloween!

W czwartek 30 listopada 2018 w klasie IVd odbyła się lekcja kulturowa z języka angielskiego „Trick or Treat”. Podczas lekcji uczniowie zapoznali się z historią oraz symboliką ważną dla święta Halloween. Wszyscy świetnie się bawili czego dowodem są poniższe zdjęcia. Happy Halloween!

• Uroczyste odebranie certyfikatów A1 z języka niemieckiego przez uczniów naszej szkoły !!!

• Uroczyste odebranie certyfikatów A1 z języka niemieckiego przez uczniów klasy 6a: Marta Glatz, Maja Kowalska, Michał Szolny, Fabian Babiak oraz uczniów klasy 6d: Hanna Konwińska, Mateusz Molski, Miłosz Wiecha, Arkadiusz Wydmuch, które odbyło się 26.10.2018  w Małym Centrum Bibliotecznym Języka Niemieckiego w Kluczborku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

• Potrafię liczyć

• "Potrafię liczyć" to zajęcia matematyczne dla uczniów klas pierwszych. Celem zajęć  jest rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych uczniów poprzez wprowadzenie do edukacji matematycznej gier, kart, klocków, plansz, ćwiczeń ruchowych, kodowania. Na zajęciach uczniowie próbują rozwiązywać pojawiające się problemy matematyczne w pracy indywidualnej i grupowej, w tempie dostosowanym do własnych umiejętności, uczą się również wytrwałości w dążeniu do celu.

• Mali matematycy kl.IIIa

•

Projekt  „Mali matematycy” realizowany w klasie III a ma na celu utrwalenie oraz poszerzenie wiadomości i umiejętności matematycznych, kształtowanie postaw twórczych, rozwijanie pomysłowości w myśleniu
            i działaniu, rozwijanie zdolności i zainteresowań.Preferowanym sposobem pracy na spotkaniach  jest czynnościowe nauczanie matematyki ze szczególnym uwzględnieniem metod aktywizujących oraz metod  problemowych .  Zajęcia

w miłej atmosferze udowodniają ,że matematyka nie musi być  smutna i trudna, a może być wesoła i łatwa.

• 100 kartek na 100-lecie Niepodległości Polski wysyła klasa VF

• W obliczu zbliżającej się 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i konieczności podkreślenia jej ważności uczniowie klasy V F mieli możliwość dokonania  czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości.

Jednocześnie stu szkołom w stu miastach Polski przesłali pozdrowienia z okazji tego święta, pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. A także rozpropagowali w ten sposób swoją szkołę i miasto w całym kraju, bo pozdrowienia zawierały również krótką notkę informującą o nadawcy, a widokówka  przedstawiała naszą miejscowość. Wysyłanie widokówek jest czymś wyjątkowym, magicznym, regionalnym i bardzo często staje się oryginalną pamiątką na długie lata, dlatego warto przypomnieć ten sposób komunikowania się.

• Współpraca uczniów klasy 7c i 1a

• Uczniowie klasy 7c  wraz z wychowawcą klasy p. Katarzyną Słabosz wybrali się do swoich młodszych kolegów i koleżanek  z klasy 1a  z okazji Halloween.  Spotkanie odbyło się  pod hasłem "Starsi uczą młodszych"

Celem wspólnej zabawy było zapoznanie z tradycjami, wprowadzenie podstawowego słownictwa oraz wspólna zabawa. Wszyscy świetnie się bawili....

• Maski na Halloween

• Maski na Halloween już gotowe.. Klasy 1a, 4e, 5d i 6a

Maski na  Halloween już gotowe... Prace plastyczne wykonane przez uczniów klasy 1a, 4e, 5d i 6a

• Zajęcia dla przedszkolaków

• Dnia 30.10.2018r.odbyło sie kolejne spotkanie z cyklu zajęć dla przedszkolaków.Tym razem były zajęćia artystyczne, w czasie których dzieci wykonywały aniołki inspirowane wsakzówkami krasnala Tadzia.W zajęciach wzięło udział 19 przedszkolakówi ich rodzice.

• Świetlica

• 1 listopada to uroczystość Wszystkich Świętych, w tym dniu
            i Dniu Zadusznym -2 listopada udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, znajomych, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych.

Te i wiele innych wiadomości przypomnieliśmy sobie podczas zajęć świetlicowych.

• English around us - angielski dookoła nas

• Głównym celem innowacji jest rozwijanie inteligencji językowej oraz zainteresowanie uczniów językiem angielskim,kulturą i historią krajów anglosaskich.Gry i zabawy sprawiają,że poznawanie i przyswajanie słownictwa, prostych struktur gramatycznych odbywa się w sposób atrakcyjny. W procesie nauka języka ważną rolę odgrywają również bajki w języku angielskim.