• Dzień Języków Obcych w klasie 1 d

• Uczniowie klasy 1 d z radością włączyli się do szkolnych obchodów tego święta. Razem z nauczycielami języków obcych oraz biblioteki szkolnej wykonali flagi Włoch, które prezentowali na piątkowej paradzie językowej, narysowali potrawy włoskie i przynieśli pamiątki z Włoch. Wszystkie te działania pozytywnie wpłynęły na tworzenie przyjaznego klimatu współpracy w klasie.

• VIII Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! ” – pod takim hasłem 2 października odbył się w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Jest to akcja edukacyjna w której uczestniczą szkoły z różnych stron świata. Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w kampanii. Akcja jest świetną okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Znajomość tabliczki mnożenia sprawdzana jest w niecodzienny sposób, bowiem egzaminatorami są uczniowie. Tworzą oni specjalne komisje i zaopatrzeni w losy o różnych poziomach trudności, przepytują starszych kolegów oraz osoby dorosłe.

W akcji uczestniczyła cała społeczność szkolna. Na dwa tygodnie przed finałowym dniem ruszyły przygotowania. Uczniowie z każdej klasy tworzyli plakaty na dekorację Szkoły. Spośród szóstoklasistów zostali wybrani Egzaminatorzy, którzy zasiedli w komisji  egzaminującej chętnych uczniów. Każdy uczeń , który podał prawidłowe rozwiązanie 5 przykładów z tabliczki mnożenia otrzymywał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, Certyfikat imienny oraz naklejkę – sowę - logo WMTDay.

Radosne miny i uśmiechnięte buzie uczniów  świadczyły o tym, że to był udany dzień.

Głównym organizatorem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia jest Wydawnictwo WKM Rachmistrz ze Szczecinka.

• Uczniowie klasy 5c w Opolu

• Klasa Vc na wycieczce i warsztatach w Muzeum Śląska Opolskiego, zwiedza, tworzy oraz udziela wywiadu dla Radia Opole 😁 posłuchajcie nas i pooglądajcie na stronie Radia Opole.

• I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM ŚWIATA!

• Spotkanie motywacyjne w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Kluczborku.

Drugiego października 2018 roku w Publicznej  Szkoły Podstawowej nr 2  im. Janusza Korczaka  w Kluczborku odbyło się spotkanie klas  IV i V z  Marcinem Prusem   Mistrzem Świata Juniorów z 1997 roku oraz 4-krotnym Mistrzem Polski w piłce siatkowej, który grał w reprezentacji Polski w latach 1997–2001 i rozegrał 97 spotkań.

Marcin Prus był wybitnym zawodnikiem, ale kłopoty ze zdrowiem sprawiły, że sportową karierę zakończył mając zaledwie 25 lat. Jest jednak ciągle przy wydarzeniach sportowych. Jest mówcą motywacyjnym.

Siatkówka jest bowiem jego życiową pasją. Dała mu wiele niesamowitych chwil pełnych euforii, ale także smutku i łez. Były reprezentant kadry Polski, a obecnie Ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych (S.O.S) opowiadał
            o tym, jak osiągnąć sukces w sporcie i życiu,
            o jasno wyznaczonych celach, ambicjach oraz  o codziennym wysiłku i gotowości do wyrzeczeń, skromności i punktualności. Podkreślał wielokrotnie, jak ważna jest nauka, ponieważ dzięki niej młody człowiek zyskuje wiedzę o świecie, bez problemu radzi sobie w różnym środowisku
            i z różnymi ludźmi.

W spotkaniu wśród  czwartych klas uczestniczyły zawodniczki klasy sportowej PSP 2 należące do Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i Akademii S.O.S.

Dziękujemy Panu Marcinowi za wspaniałe zajęcia motywacyjne :)

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 04.10.2018 r. w naszej szkole odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci z klas V-VIII przedstawili swój program wyborczy, z którym wszyscy mogą się zapoznać na plakatach oraz prezentacji wyświetlanej na monitorze w budynku B (przy wejściu do szkoły).

Pamiętajcie: każdy głos jest ważny! Pomyślcie, kto będzie godnie reprezentował naszą szkołę.

• Jak cudownie chłopcem być! Dzień chłopaka w klasie IV A

• W poniedziałek 01.10.2018 roku klasa IV A świętowała Dzień Chłopaka. Podczas wspólnych zabaw chłopcy musieli wykazać się sprytem, inteligencją oraz pomysłowością, a przede wszystkim udowodnić, iż zasługują na tytuł "Super Chłopca".

• Spotkanie uczniów klas pierwszych z policjantem

• 25 września uczniowie klas pierwszych spotkali się z przedstawicielem policji  starszym sierżantem Grzegorzem Mączką, który zapoznał ich z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci otrzymały materiały edukacyjne i wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w drodze do szkoły.

• Narodowe Czytanie 2018

• W ramach współpracy z Regionalnym Zespołem Placówek Wsparcia Edukacji, Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką Fila w Kluczborku, 21 września br., grupa uczniów PSP nr 2 oraz uczniowie gimnazjum uczestniczyli w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Wybrane fragmenty tej powieści czytali zaproszeni goście – przedstawiciele Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, dyrektorzy kluczborskich szkół oraz uczniowie. Celem tegorocznej akcji pod honorowym patronatem prezydenckiej pary była nie tylko promocja czytelnictwa, ale także uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

• "Kropka tu i Kropka tam..."

• Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Kropki, we współpracy z RZPWE PBW Filia w Kluczborku,  odbyły się pod hasłem „Kropka tu i Kropka tam…”. W piątek 14 września br. uczniowie klas: Ia, Id, IIa, IIb, IIIa, IIIb, IVa, IVd, IVe, IVf  wraz z nauczycielami i rodzicami, głośnym śpiewem rozpoczęli święto kreatywności, twórczości i rozwijania osobistych talentów. Dzieci swoim kolorowym ubiorem zaakcentowały klimat MDK. Wydarzenie zainaugurował dyrektor PSP nr 2, Pan Maciej Szymczyk. Uczniowie poznali historię dziewczynki o imieniu Vashti, bohaterkę książki „Kropka” Petera Reynolds’a. Po seansie głośnego czytania wszystkie grupy pracowały aktywnie, tworząc klasowe galerie kolorowych kropek.