•  Ważne informacje dla uczniów klas VIII

    •  

     Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało harmonogram naboru do liceów, techników i szkół branżowych. W tym roku, ze względu na to, że egzaminy ósmoklasisty zostały przełożone, terminy rekrutacji również zostały zmienione. Nowe zostały wyznaczone przez resort edukacji, w całej Polsce będą obowiązywały takie same daty. Ponadto, MEN informuje, że  w tym roku nie odbędzie się rekrutacja uzupełniająca.

     Terminy składania wniosków i dokumentów do szkół średnich            

     Zgodnie z ogłoszonym harmonogramem, wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:

     • od 15 czerwca do 10 lipca – termin na złożenie wniosku i uzupełnienie go o świadectwo ukończenia szkoły.
     • od 31 lipca do 4 sierpnia – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.

     Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:

     • do 10 lipca – o świadectwo ukończenia szkoły,
     • do 4 sierpnia – o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

     Zgodnie z harmonogramem rekrutacja rozpoczęła się 15 czerwca 2020 r. Od tego dnia do 10 lipca, do godz. 15:00, każdy uczeń może się zalogować i założyć swoje konto w Systemie oraz wybrać interesujące go szkoły i oddziały, przedstawione w ofercie.
     W tym roku, ze względu na czasowe ograniczenie funkcjonowania szkół, wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki można składać elektronicznie. Szczegóły postępowania rekrutacyjnego, w tym terminy składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021

      Firma Vulcan przedstawia   film instruktażowy odnośnie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. https://www.youtube.com/watch?v=2cRjtr30HZc&t=149s

      

      

     Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

     Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.

     W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół, wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane w formie elektronicznej.

     Potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej

     Od 13 do 18 sierpnia w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe chodzi również o zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

      

      

    • Mała ojczyzna na zajęciach historii i kultury

    • W ramach zdalnego realizowania innowacji pedagogicznej uczniowie klasy 6d obejrzeli w czasie lekcji online prezentację multimedialną ,, Śladami sławnych mieszkańców’’ Kluczborka i okolic. Uczniowie samodzielnie przygotowali plakaty i prezentacje wybitnych postaci związanych z małą ojczyzną.

    • Kolejny tydzień zdalnego nauczania w kl. I e

    • - znamy juz wszystkie litery - coraz piekniej czytamy:)

     - układamy i rozwiazujemy różne zadania matematyczne, juz w zakresie 50 :)

     - zajecia wychowania fizycznego spędzamy zazwyczaj na świeżym powietrzu:)

     - chetnie tworzymy prace plastyczne, a oto niektóre z naszych dzieł:))

    • Wyzwanie lego

    • W maju podczas trwania klockowego wyzwania ćwiczyliśmy prawidłowy chwyt, zręczność, rozwijaliśmy ciekawość poznawczą. Klocki pozwalają dziecku na ćwiczenie i rozwijanie zdolności manualnych, poprzez dopasowywanie, budowanie z nich obiektów, tworzenie nowych rozwiązań z własnych pomysłów.Tyle dobrego i tyle radości 🧠😃Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie💪👍#klockowezadanie

    • Podsumowanie projektu ,,Magia czytania''

    • Uczniowie Vb wykazali się dużą aktywnością w zakresie włączenia się w realizację projektu. Na zakończenie zachęcają innych do czytania książek, analiza odpowiedzi uczniów na pytanie : Dlaczego warto czytać ksiązki? mówi nam wiele ,,książki to kopalnie wiedzy i wszelakiej mądrości, dlatego warto z nimi obcować jak najczęściej''.

    • Projekt "Matematyka z klasą." w III a

    •  

     Uczniowie klasy III a zakończyli projekt edukacyjny "Matematyka z klasą. Ile matematyki jest wokół nas?" . Projekt był realizowany we współpracy z Fundacją Uniwersytet Dzieci. Za aktywny udział otrzymaliśmy certyfikaty i dyplomy. Polecamy projekty z tej Fundacji. My już zrealizowaliśmy drugi. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie:  rozwinęli umiejętności związane z rozumieniem podstawowych pojęć matematycznych, zastosowania pojęć matematycznych w różnych dziedzinach życia, rozwinęli umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia, nauczyli się, jak korzystać z wiedzy matematycznej w codziennym życiu,  nauczyli się współpracować z innymi,  nauczyli się rozpoznawać emocje oraz stale rozwijali kompetencje społeczne.

    • Projekt Piszemy listy w klasie IIIa

    • Projekt Piszemy listy w klasie III a dobiega powoli końca. W ostatnim indywidualnym liście, każdy uczeń z III a opisywał miejsce, które warto odwiedzić na wakacjach, feriach zimowych. Uczniowie opisywali też swoje marzenia i pisali o swoich zainteresowaniach.

    • Dzień Matki w klasie 1 d :)))

    • JESTEŚ MAMO SKARBEM MYM

     KOCHAM CIEBIE Z CAŁYCH SIŁ

     JESTEŚ WSZYSTKIM TYM CO MAM

     WSZYSTKO TOBIE JEDNEJ DAM:)

     Słowami tej piosenki uczniowie klasy 1 d wyrazili miłość swoim kochanym Mamusiom. W podziękowaniu za troskę, zrozumienie i opiekę wręczyli własnoręcznie wykonane laurki, portrety oraz kwiaty:)))

    • Dzień Matki w klasie 2c

    • Uczniowie mieli dużo ciekawych pomysłów, aby sprawić swoim mamom wiele radości w tym szczególnym dniu.

     Były kwiaty, piękne życzenia, przepyszne słodkości i nie tylko... Wszystkim Mamom życzymy samych słonecznych dni  🌞

    • Dla mojej Mamy...

    • Usiądź mamo przy mnie blisko                                     
     I posłuchaj tych słów,                                                   
     Ty z pewnością wiesz to wszystko,                               
     Jednak powiem to znów.   

                   Kocham Cię 

      I nie pytaj mnie dlaczego tak jest   

     Ty jesteś mą mamą, wspaniałą kochaną                                     

     Jedyną na zawsze i kochasz mnie też.

      

    • Rysnotki- rozwijamy i doskonalimy myślenie wizulne w III a

    • Uczniowie III a trenują rysnotki na podstawie książki  "270 rysunków krok po kroku" autorstwa E. Curyło. Rysnotki bardzo są przydatne do myślenia wizualnego, a to pomaga w nauce. Bardzo często wykonują mapy myśli, które pomagają pogrupować wiadomości, połączyć fakty, zauważyć zależności między informacjami.  A przy okazji to fajna zabawa.