• Wycieczka II a do Wrocławia.

    • Program wycieczki:

     1. Wykład na Uniwersytecie dzieci w ramach projektu Przyroda z klasą.

     2. Zwiedzanie miasta, Szlakiem wrocławskich krasnali.

     3. Afrykarium i ZOO.

     To była bardzo interesująca i radosna wyprawa. Wykorzystaliśmy na niej wiedzę w połączeniu z praktyką. Nasze główne hasło z innowacji:

     „Wiedza sama w sobie nie ma żadnej wartości. Cenną czyni ją,  jej zastosowanie.

      Innymi słowy, świat nie odpłaca Ci za to co wiesz.  Świat odpłaca Ci za to, co robisz.”

                                                                                           Gibelin Les

    • VIII Ogólnopolski Finał w SUPERFARMERA

    • Klub gier planszowych już po raz piąty gościł na Finale w SUPERFARMERA. W tym roku szkołę reprezentowali: Antonina Lipska zII a, Wiktoria Balicka, Nadia Rusek i Jakub Żehaluk z Va.  W turnieju uczestniczyło 80 osób, nasi uczniowie zakwalifikowali się do półfinału czyli do 16 najlepszych. Byli to Tosia, Nadia i Kuba. W półfinałach zabrakło im trochę losu szczęścia, który jest wpisany w tę grę. SUPERFARMER  to gra o zwierzętach, liczy sobie 76 lat. Jest uznana za jedną z najlepszych gier na świecie. Kto jeszcze jej nie zna i chciałby się nauczyć grać, to zapraszamy do Klubu gier planszowych od września 2019. W Klubie mamy około 100 róznych gier, jest w czym wybierać. Dziękujemy panu Ryszardowi Balickiemu za sponsorowanie całego wyjazdu.

     Życzymy radosnych wakacji z grami.

        Opiekun Klubu gier planszowych - Regina Hadryś

    • 4A na warsztatach w Galerii Sztuki Współczesnej

    • 30 maja klasa 4a odwiedziła Galerie Sztuki Współczesnej w Opolu. Zwiedziliśmy wystawę pt. "Klęska urodzaju",  która nawiazuje do ekologii i namawia do dbania o naszą Ziemię. Wzięliśmy również udział w warsztatach,  podczas których z kawałków drewna powstały prawdziwe dzieła. Dziękujemy Panu Marianowi za zaproszenie do udziału w projekcie. 

    • Vc Warum lesen wichtig ist?/Dlaczego czytanie jest ważne?

    • Lesen bringt dich weiter? Pod tym hasłem spędziliśmy zajęcia czytelnicze z nowym numerem niemieckojęzycznego czasopisma KEKS FUER DIE PAUSE, które abonujemy dzieki współpracy z Bilingua - łatwiej z niemieckim, przy Domu Współpracy Polsko-Niemieckej w Opolu.

     Dziękuję wszystkim moim Uczniom za świetną zabawę.

     Ann Wandzioch

    • Vc Festiwal Gier Językowych

    • Dzień Dziecka spędziliśmy na FESTIWALU GIER JĘZYKOWYCH
     W ZSO im. A.Mickiewicza, uczestniczyliśmy w zajęciach otwartych, organizowanych przez doradcę metodycznego PODN, P.Krystynę Błażewską. Były też lody i pyszne pączki. Dziękujemy Państwu Rojowskim, Naszym klasowym Rodzicom za niespodziankowe słodkości.

    • Dzień Dziecka w IIa

    • To był aktywny dzień: II Klasowy Mam talent, pizza i zajęcia o emocjach. Wniosek na koniec dnia: Każdy ma talent , czasem tylko jeszcze nie odkryty.

    • Dzień Dziecka w kl.5a Było twórczo,smacznie i radośnie :)

    • OPOLSKA LIGA MINI SIATKÓWKI !!!

    •  Silna reprezentacja PsP nr 2 w Kluczborku trenująca w Klubie UKS Jedynka Kluczbork -SREBRNY  MEDAL w kategorii trójek  wyróżnienie dla Eweliny z klasy VB -najlepsza atakująca turnieju  !!! Brawo dziewczyny.

    • EKOLOGIA NA WESOŁO

    • W Publicznej Szkole  Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Kluczborku, dnia 15 marca 2019 r., odbyła się XVII już edycja Turnieju Ekologicznego ph „Ekologia na wesoło”.

     Głównym celem turnieju było zachęcanie dzieci do zapoznania się z zagadnieniami zdrowego odżywiania oraz kształtowanie nawyków racjonalnego żywienia.

     Turniej przygotowali i prowadzili – w ramach projektu edukacyjnego - uczniowie klas VIII PSP nr 2 w Kluczborku, koordynatorami projektu byli nauczyciele: mgr Henryka Zapotoczna, mgr Danuta Małecka-Skrzek, mgr Zofia Kucharska.

     W turnieju wzięły udział  drużyny klas III szkół podstawowych: PSP nr 1, PSP nr 2 oraz  PSP nr 5 w Kluczborku, które przybyły z opiekunami i kibicami. 
     W Jury zasiedli przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiskai Leśnictwa Urzędu Miasta Kluczbork oraz  Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kluczborku. Wśród zadań turniejowych pojawił się m.in.: quiz nt zdrowego stylu życia, zadanie polegające na sprawdzeniu wiedzy z języków obcych, konkurencje polegające na wykonywaniu przez uczniów różnych zadań sportowych. Innym zadaniem było rozwiązywanie kalamburów dotyczących zdrowego odżywiania. Na zakończenie rywalizacji drużyny wykonały przygotowane wcześniej piosenki nt zdrowego stylu życia. Były to prawdziwie artystyczne wystąpienia! Serdecznie dziękujemy wychowawczyniom za przygotowanie dzieci.

                 Wyniki turnieju:

     najlepszą okazała się drużyna „Papryczek” – czyli klasa III  z PSP nr 1 w Kluczborku, drugie miejsce zajęła drużyna „Marchewek” – czyli uczniowie z PSP nr 5 w Kluczborku, trzecie miejsce przypadło  „Fasolkom”, czyli uczniom klasy III  z PSP nr 2 w Kluczborku.

     Naszymi tegorocznymi sponsorami byli: Wydział Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta Kluczbork, sklep P.W. KOPING s.c. w Kluczborku (Ł. i T. Sala), Kaufland w Kluczborku, Księgarnia Minerwa w Kluczborku  (pan Mariusz Kik), sklep ze słodyczami „Wedel” (pan Jan Sołyga).

     Dzięki ich pomocy mogliśmy nagrodzić bohaterów tegorocznej imprezy. Serdecznie dziękujemy!

     Zapraszamy do obejrzenia filmu z turnieju: https://www.facebook.com/278462582331041/posts/1134853920025232/

     Henryka Zapotoczna

      

    • Konkurs ortograficzny w IIa

    • Ó różowe od dziś będzie, granatowe rz wszędzie. Ż zielone niezawodnie, h brązowe bardzo modnie....itd.

         Wierszyk ten towarzyszy uczniom od momentu jak tylko poznali cały alfabet.  W tym roku dodatkowo zorganizowaliśmy Konkurs ortograficzny, do opanowania było 171 wyrazów z różnymi trudnościami. Konkurs trwał od 26.03. do 22.05.  Uczniowie co tydzień pisali 20 wyrazów ze słuchu. W klasie 2 osoby wszystkie wyrazy za każdym razem napisały bezbłędnie. Nagrody i dyplomy  w konkursie ufundowała Firma GRANNA.

    • Vc-takie były przygotowania...

    • Zawsze staramy się łączyć przyjemne z pożytecznym, więc język niemiecki najlepszym medium i pretekstem do zabawy i pracy... 

    • VC KWIATKI NA DZIEŃ MATKI/ALLES GUTE ZUM MUTTERTAG

    • Postanowiliśmy przygotować własnoręcznie prezenty dla Naszych Mam z okazji zbliżającego się święta. Odwiedziła nas Pani Marcelina Czarnecka, Mama jednego z uczniów, która poprowadziła zajęcia na bazie przygotowanych przez siebie materiałów i szablonów, wszyscy zabrali się do pracy...

     Efekt przeszedł nasze oczekiwania, szczęśliwe i uśmiechnięte Mamy przesłały zdjęcia ze swymi Dziećmi. Zapraszam do obejrzenia tej niezwykłej i jedynej w swoim rodzaju fotorelacji.

     wychowawczyni Vc, Anna Wandzioch

    • Spotkanie ze świadkami czasu

    • Świat pędzi do przodu, coraz szybciej niestety. W tym pędzie mamy coraz mniej czasu na to, aby się na chwilę zatrzymać, zastanowić nad tym, co było, wyciągnąć wnioski. Na szczęście mamy projekt Archiwum Historii Mówionej, który swoim uczestnikom stwarza takie okazje. 27 maja miejscem spotkania był Zespół Szkół Ogólnokształcących STO w Kluczborku, który w swoich progach gościł emerytowanego pastora Henryka Schroedera oraz panią Krystynę Puszkar, repatriantkę ze Złoczowa na Ukrainie. Uczestnicy spotkania, uczniowie STO oraz PSP nr 2 w Kluczborku, poznali dwie całkowicie różne historie naszych gości, których powojenny los sprowadził do Kluczborka. Mieliśmy okazję posłuchać o smakach dzieciństwa, uczciwości, szacunku do drugiego człowieka, o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej i trudach powojennego życia codziennego. To była lekcja żywej historii, przedstawionej obrazami i wspomnieniami naszych szacownych gości. Po takiej lekcji refleksja pojawia się sama.

     Dziękujemy pani Izabeli Waloszek z Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej za tworzenie okazji do takich spotkań. 

     Opiekunki Klubu Odkrywców Historii Lokalnej w Kluczborku

     Zofia Kucharska

     Elżbieta Wydra

    • Segregujemy śmieci

    • Uczniowie z klasy Vd przedstawili prezentację  w 3a, jak dbać o Ziemię.

    • Wycieczka klas VF i VB - Złoty Stok- Praga- Adrspach

    • 1c - zabawa z ozobotem

    • Uczniowie klasy 1 c po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z robotyki. Tym razem bohaterami zajęć były ozoboty, małe, sprytne roboty, dla których za pomocą kolorowych kodów dzieci programowały zadania.

    • Lekcja fizyki na Uniwersytecie Opolskim

    • 23 maja 2019r. uczniowie klas ósmych i klasy gimnazjalnej uczestniczyli w pokazach ciekawych eksperymentów fizycznych. Mieli możliwość obserwowania zjawisk fizycznych z działów takich, jak: "Prąd elektryczny", "Magnetyzm" oraz "Optyka".