• MALI ARTYŚCI  z kl. I e

• Kolejny tydzień nauki zdalnej w naszej klasie to nie tylko poznawanie liter, doskonalenie umiejetności czytania czy rozwijania logicznego myślenia i radzenia sobie w sytuacjach problemowych...

Byliśmy także malarzami :)

Poznawaliśmy kolejne instrumenty, śpiewaliśmy ulubione piosenki i gralismy na własnoręcznie wykonanych marakasach :)

Pozdrawiamy :) :) :)

• CO SIĘ DZIEJE JAK SIĘ NIE JE?

• Jak czuje się człowiek, który nie jadł przez kilka dni? Na to pytanie starała się odpowiedzieć klasa 4 a w ramach projektu " Godzin wychowawczych ze światem"

• PO CO NAM WODA ?

• Klasa 4 a razem z wychowawcą w dalszym ciągu realizuje „Godziny wychowawcze ze światem” pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej.

Uczniowie zastanawiali się do czego jest potrzebna woda, co się stanie, jeśli będziemy  mieć dostęp tylko do brudnej/zanieczyszczonej wody, czy wszyscy na świecie mają równy dostęp do wody?

Starali się odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób ludzie na świecie pozyskują wodę?  Oto wyniki ich pracy:

• Zabawki z surówców wtórnych.

• Uczniowie klasy III a  wykazali się kreatywnością w tworzeniu zabawek z surowców wtórnych. W ten sposób zwracają uwagę na temat : Chrońmy Ziemię!

• Akcja „Psychologowie dla społeczeństwa”

• To wspólna inicjatywa psychologów i psychoterapeutów, w ramach której oferowana jest bezpłatne wsparcie dla osób, które zmagają się z problemami psychicznymi  podczas stanu zagrożenia epidemicznego. Pomocy udzielają wykwalifikowani specjaliści.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Opolu informuje o możliwości kontaktu telefonicznego z psychologiem od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00-20.00 pod numerem telefonu:  774556390 /91/92/, uruchomiono także całodobową pomoc psychologiczną  pod numerem 604830767

Bieżącą pomoc psychologiczno-pedagogiczną proponują pedagodzy szkolni dostępni poprzez system Librus lub telefonicznie 77 4181310 / sekretariat szkoły PSP2 w Kluczborku/

• Relacja ze zdalnego nauczania w kl. I e

• - wiemy, że liczba głosek i liter w wyrazie nie zawsze jest taka sama - poznajemy dwuznaki

- nie straszne już dla nas działania z przekroczeniem progu dziesiatkowego

- wiele radości dostarczyły nam wyzwania plastyczne, w których dominowała tematyka
             przyrodnicza :)

- dziękujemy Rodzicom za ogromne zaangażowanie w naszą naukę (zdalną) :)

• Projekt "Piszemy listy "w klasie III a

•  Uczniowie samodzielnie albo we współpracy opracowują TOP 10 Kluczbork dla swoich kolegów i koleżanek z klasy III c z Poznania. Prace przy tym zadaniu przebiegają wieloetapowo. Zaczęliśmy od wystawy pana Łukasza Turka, który robi przepiękne fotografie z naszego miasta. Potem wybraliśmy TOP 10 Kluczbork- czyli najbardziej ciekawe w naszych oczach miejsca w naszym mieście. Potem był podział na grupy . I tu zastała nas pandemia koronawirusa. Nasze prace jednak nie ustały. Uczniowie gromadzili informacje, zbierali zdjęcia, planowali jak ciekawie przedstawić miejsce, wszystko konsultowaliśmy podczas rozmów. I już mamy pierwsze efekty. Napływają zdjęcia prac, część prac już jest dostarczona do szkoły. Dzisiaj przedstawiam kilka fotek prac, które powstały. Po zebraniu całego materiału, powstanie film. Wszystko to zostanie wysłane do klasy IIIc z Poznania. Oczywiście zostanie też zaprezentowane na szkolnym fb i stronie szkoły. Pracując zdalnie też można współpracować, realizować projekty.