• Projekt czytelniczy "ABC coraz piękniej czytać chcę"

• Uczniowie kasy 2c realizują projekt czytelniczy w swoich domach. Chętnie sięgają po książkę i wykonują zadania związane z projektem. Pomimo tego trudnego czasu każdy z nich czerpie radość ze spotkania z książką. Zachęcamy do tego także inne klasy.

• Program Uczymy Dzieci Programować - III a.

• Omawianie lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" było wspaniałą okazją do połączenia korelacji międzyprzedmiotowej. Uczniowie klasy III a przez cały poprzedni tydzień wykonywali różne atrakcyjne zadania związane z lekturą: był trening pisania opowiadania, opis zwierzęcia, prawa zwierząt, układanie zadań matematycznych z treścią i tworzenie makiety. W makiecie trzeba było wykorzystać umiejętności z programowania ozobota i wiadomości z lektury, jak przebiegała podróż Doktora Dolittle? Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością  w tworzeniu swoich makiet.

• Tydzień drugi zdalnego nauczania w klasie 1a:📍

• 📍dużo radości📍rozwijanie wyobraźni 📍rozwijanie kompetencji społecznych

Zwierzęta egzotyczne z plasteliny okazały się kreatywnym zadaniem dla uczniów. 🐍🦖🐢🐊A zabawa w sklep dała uczniom możliwość ćwiczenia obliczeń pieniężnych. Jak się okazało zwykły kalkulator, gotowe zestawy czy najprostsze akcesoria w połączeniu z kreatywnością naszych dzieci to przepis na świetną zabawę. Zabawę, która jednocześnie nauczy wielu rzeczy  i pozwoli mu na zdobycie nowych umiejętności.💵💴💰💳

• # ZOSTAŃ W DOMU -BĄDZ W FORMIE #

• Nie ma nudy 😁💪🤸‍♀️- #ZOSTAŃ W DOMU - bądź w formie #kolejny tydzień ćwiczeń za NAMI, pomagaliśmy rodzicom ,nie jedliśmy  słodyczy zamieniliśmy je na owoce i warzywa ,piliśmy dużo wody  i najważniejsze - wzorowaliśmy się   👦🏻👩‍🦰 na  tak ważnych osobach w naszym życiu #ZOSTAŃ W DOMU#

🥦🥕🍌🍎💪🤸‍♀️🧘‍♀️👏😁 5 d,f,g

• Projekt edukacyjny "Matematyka z klasą" w klasie IIIa.

• Tematem kolejnych zajęć było: Jak z trójkątów zaprojektować strój sportowca? Zajęcia rozpoczęliśmy w klasie 10 marca. Poznaliśmy ukrytą matematykę w  modzie, krawiectwie.  Wspólnie wykonaliśmy kilka projektów strojów sportowych. W domu sami pobawiliśmy się w projektantów mody, z wykorzystaniem różnych figur geometrycznych. Projekt realizujemy we współpracy z Fundacją Uniwersytet Dzieci.

• Projekt edukacyjny "Piszemy listy " w III a.

•  W projekcie realizujemy kolejne zadania. Wysyłamy listy współczesnymi środkami przekazu. Opisaliśmy  swoim kolegom i koleżankom :Jak spędzamy czas w domu?  Ułożyliśmy wspaniałe opowiadania, gdzie głównym bohaterem był koronawirus. Nasze opowiadania kończą się zawsze szczęśliwie.  Wymyślając opowiadania wykazaliśmy się ogromną kreatywnością. Już wcześniej kontaktowaliśmy się przez pocztę internetową , a teraz to doskonalimy.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Dzień ten jest obchodzony na całym świecie 2 kwietnia. Głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości spłecznej na temat autyzmu. Charakterystycznym motywem tego dnia jest kolor niebieski. Uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi najbliższymi przyłączyli się do akcji.

AUTYZM - podstawowe informacje:

• jest to całościowe zaburzenie rozwoju, co oznacza, że ma wpływ na wszystkie sfery funkcjonowania człowieka
          • objawy pojawiają się przed 3. rokiem życia (obecne są z różnym nasileniem przez całe życie)
          • statystyki pochodzące ze Stanów Zjednoczonych wskazują, że obecnie 1 dziecko na 68 przejawia zaburzenia ze spektrum autyzmu.

Ludzie z autyzmem potrzebują takiej samej opieki, miłości, szacunku jak każda ludzka istota, potrzebują także, abyśmy ich rozumieli.

• # ZOSTAŃ W DOMU -bądź w formie #

• Zdalne nauczanie z wychowani fizycznego ???- OCZYWIŚCIE !!!  w naszej szkole wsztko jest  na najwyższym poziomie. Kolejny tydzień za nami uczniowie i uczennice realizują wyzwanie sportowe  rozwijając swoją sprwaność ruchową oraz dbając o zdrowe nawyki .