Czas na klasowy piknik na trawie…Wszyscy bawiliśmy się naprawdę świetnie i wesoło…Zresztą zobaczcie sami… Klasa Ib
Czas na majówkę!
- 71
Klasa 3a „Giga Laurka dla Strażników Lasów”
- 2
"Superfarmer"- historia gry i przygotowania do VII Turnieju w Klubie gier planszowych
- 46
"Superfarmer" to wspaniała gra dla całej rodziny. Autorem jest polski matematyk Karol Borsuk, została wydana przez niego własnym sumptem w 1943 roku. Pierwotna nazwa to "Hodowla zwierzątek". O całej historii można dowiedzieć się z filmiku https://www.youtube.com/watch?v=mhx5sb00ztc. Firma GRANNA wznowiła wydawanie tej gry i teraz gra na nowo cieszy się dużym powodzeniem. W naszym Klubie gier planszowych zapoznaliśmy się z historią tej gry oraz z zasadami. Przygotowujemy się do turnieju, który już wkrótce.
Link do filmu z zajęć
Pierwsza pomoc w praktycznym wykorzystaniu w IIc
- 42
Wizyta strażaków w naszej szkole była początkiem zajęć na temat udzielania pierwszej pomocy w drobnych wypadkach w domu, na podwórku itd. Uczniowie II c wyszukali informacje jak sobie radzić w takich sytuacjach, wykonali książeczki poradniki i przećwiczyli w scenkach różne zachowania na wypadek małych obrażeń. Połączona teoria i praktyka. Mamy nadzieję, że naprawdę zapamiętaliśmy jak się należy zachować np. przy zranieniu, krwotoku z nosa, oparzeniu czy przegrzaniu. Link do filmiku:https://gopro.com/v/LvN14v06ZOpzB
Godziny wychowawcze ze światem.
W ramach programu "Godziny wychowawcze ze światem" klasa 1c poznała zabawy z innych zakątków świata, a mianowicie z Ghany i Pakistanu. Uczniowie dowiedzieli się jak można bawić się w pilolo oraz jak tworzyć rangoli. Cała wiedza w radosnej atmosferze została wykorzystana na szkolnym podwórku.
20
Klasa 3a w ramach innowacji „Komiks Lekturowy” odwiedziła w muzeum wystawę „Historia polskiego komiksu”. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach konstruktorskich.
- 25
Warsztaty konstruktorskie
Tym razem klasa Ib udała się do muzeum na warsztaty konstruktorskie towarzyszące wystawie czasowej "HISTORIA POLSKIEGO KOMIKSU". Po zapoznaniu się z wystawą dzieci z wielkim zapałem zabrały się do pracy i skonstruowały pojazdy inspirowane wynalazkami profesora Talenta z komiksu " Tytus, Romek i Atomek". Okazało się, że wyobraźnia oraz zdolności manualne i możliwość wyładowania emocji nie miały granic...Zobaczcie galerię...
106
"Cudze chwalicie, swego nie znacie":)
W ramach realizacji projektu edukacyjnego "Moja mała Ojczyzna" uczniowie klasy 3 d wybrali się na spacer po Kluczborku z przewodnikiem. Poznali najważniejsze zabytki miasta, dzieje Kluczborka oraz najwybitniejszych jego mieszkańców. Po spacerze dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych w Muzeum im. Jana Dzierżona. Pogoda i humory dopisały wszystkim uczestnikom wycieczki.
24
Różne oblicza patriotyzmu w klasie IIc
- 47
W klasie IIc świętowaliśmy aktywnie nasze narodowe święta. Uczestnicząc w Międzynarodowym Dniu Tańca zaprezentowaliśmy taniec "Galop", jako wspomnienie naszej polskiej husarii. Uczniowie odkryli, że umiłowanie i szacunek do Ojczyzny można okazywać na różne sposoby.
Link do filmu: https://gopro.com/v/qznk951gzOpJW
WYCIECZKA DO GALERII SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ KLASY 2D
21 kwietnia uczniowie klasy 2d wraz z panią Mariolą Mandrygą i panią Anną Sielicką wyruszyli w podróż szyno busem do Opola. Było to dla wielu spore przeżycie, ponieważ po raz pierwszy jechali pociągiem. Celem wycieczki było zwiedzenie wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej i warsztaty artystyczne. Zwiedzanie wystawy wzbudziła wiele emocji i przemyśleń. Uczniowie zainspirowanie pracami artystów związanych z Opolszczyzną , podczas warsztatów stworzyli niesamowite przestrzenne prace. Przy okazji maszerując w drogę powrotną szczegółowo obejrzeli zabytkową fontannę na placu Daszyńskiego. Fontanna przedstawia postaci dwóch rybaków, z sieciami, kobietę ze snopami zboża (symbol rolnictwa) oraz postać górnika z kilofem, który symbolizuje opolski przemysł wapienniczy. Nad nimi na wysokim postumencie jest postać CERES, bogini urodzaju, która trzyma na ręku dziecko oraz wrzeciono.
Uczniowie mieli także okazję obejrzeć dworzec PKP, kasy, hol główny, a nawet oznakowania dla osób niewidomych.
12
22 kwietnia DZIEŃ ZIEMI
22 kwietnia uczniowie klas młodszych wzięli udział w obchodach Dnia Ziemi.
Przygotowali tematyczne transparenty, z którymi przemaszerowali przez osiedle w okolicach szkoły.
Podczas zajęć lekcyjnych omawiali ważne tematy związane z ochroną przyrody, rozwiązywali zagadki, rebusy. Układali hasła proekologiczne związane z ochroną wód, lasów i powietrza.
245
SZKOLNA LIGA SZACHOWA GMINY KLUCZBORK
Drużyna z PSP nr 2 w składzie Julka Diduch, Natalka Birecka,Zosia i Marysia Bartnik oraz Grzesiu Muzyka zajęła IV miejsce. Ponadto Julka Diduch zajęła 3 miejsce na IV szachownicy dziewcząt oraz rozegrała najpiękniejszą partię szachów. Wielkie gratulacje dla całej drużyny !!!
7
Wojewódzki Konkurs Fizyczny
Otrzymaliśmy oficjalne wyniki Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego 2021/2022 – FILIP FIRSZT, uczeń klasy 8 e PSP nr 2 im. Janusza Korczaka w Kluczborku, LAUREATEM w/w konkursu!!!
Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów i radości w realizacji wyznaczonych celów!
Henryka Zapotoczna
"Zakodowane święto książki"
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich - 23 kwietnia.
27
Nasze serca kochają Ziemię
- 49
Klasa IIc wraz z innymi klasami drugimi uczestniczyła w marszu z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie głośno wołali "Nasze seca kochają Ziemię " oraz "Dbajmy o Ziemię". W toaletach i świetlicy rozwiesiliśmy ulotki "Wody kropelka, życia perełka", by przypominało się wszystkim o oszczędzaniu wody. Dzisiejszym świętem rozpoczęliśmy realizację zagadnień związanych z ochroną Ziemi. Link do filmiku: https://gopro.com/v/4yKmbyJeOwWPp
Dzień Ziemi
W klasie 1c uczniowie kształtowali dziś świadomość odpowiedzialnego postępowania, które przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania i dłuższego życia naszej Planety 🌍🌱
Uczniowie biorą udział w programie ekoeksperymentarium, który zrealizowali
18
EKO MODA
Z okazji DNIA ZIEMI, w ramach projektu edukacyjnego ph „Zagrożenia cywilizacyjne”, uczniowie klasy 7 b zaprosili wszystkich uczniów klas 7 i 8 naszej szkoły do udziału w pokazie mody ekologicznej. Zadanie to wymagało dużego wysiłku i kreatywności ze strony uczestników, ale opłaciło się – modelki i modele prezentowali się wspaniale, ich stroje były fantazyjne i wyszukane, wykonane z surowców wtórnych. Jury przyznało dyplomy: I miejsce zajął Andrzej Sułkowski (kl. 7e) oraz Stanisław Bek (kl. 8 b); II miejsce zdobyli: Weronika Brylska (kl. 7 f), Amelia Solnica (kl. 7 g), Paweł Tuszyński (kl. 8 b); III miejsce: Patryk Urbanowicz (kl. 7 d), Igor Bzdurski (kl. 7 e), Łukasz Fraszek (kl. 8 f). Wyróżnienia otrzymali: z klasy 7 a: Emilia Cecot, Wojciech Przybył, Julia Sielicka, Julia Diduch, Amelia Michalicka, Zuzanna Ziółkowska; z klasy 7 b: Zofia Cichosz; z klasy 7 d: Anna Czerwiak, Zofia Stefaniak; z klasy 7 e: Oliwia Karkula; z klasy 7 g: Wiktoria Kucharczyk, Martyna Dziedzic; z klasy 8 a: Nadia Rusek; z klasy 8 c: Amelia Hanos, Nataniel Czarnecki; z klasy 8 d: Bartosz Biskup, Sarah Pilak, Miłosz Wojtoń; z klasy 8 e: Antonia Lipińska; z klasy 8 f: Katarzyna Strom.
Wszystkim uczniom, którzy brali udział w projektowaniu i wykonaniu strojów bardzo dziękujemy i gratulujemy pomysłowości!
24
Refleksolog w klasie IIc
- 27
Refleksologia- refleksolog, cóż to takiego? Uczniowie klasy IIc gościli Panią refleksolog- Joannę Wesołowską, która wszystko wyjaśniła i przeprowadziła bardzo miłe dla ciała warsztaty. Filmik pokaże, co robiliśmy. Poznaliśmy nowy zawód w ciekawy i aktywny sposób. Link do filmu:
Krajowa Odznaka Jakości
Uczniowie klasy 7e razem z naczycielem j. niemieckiego- panią Lidią Bajcarz otrzymali Krajową Odznakę Jakości za projekt "Deutsch Kreativ" w ramach programu e- Twinning.
https://www.canva.com/design/DAE9dW0qfcQ/PMd-SCasBjNTcxU8-q0umw/view?utm_content=DAE9dW0qfcQ&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink
Zagrożenia cywilizacyjne
W ramach projektu edukacyjnego ph „Zagrożenia cywilizacyjne” uczniowie klasy 7 b w miesiącach marcu
i kwietniu 2022 r. skupili się na działaniach dotyczących wpływu każdego z nas na ochronę środowiska naturalnego. Uczniowie zapoznali się z problemami dotyczącymi zagrożeń cywilizacyjnych takich, jak: zanieczyszczenia wód, powietrza, dziura ozonowa, smog, kwaśne opady, wysypiska śmieci.
Ciekawą formą wypowiedzi okazał się list, w którym KROPLA WODY zwraca się do ludzi, od których zależy jej „kondycja”. W tym zadaniu uczniowie wykazali się dużą wyobraźnią i pomysłowością.
Plakaty, które wykonaliśmy na zakończenie tej części projektu, zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej.
6
Archiwum Aktualności