Uczennica klasy 2d Kinga Gajowczyk wd przyszłości planuje pracować w NASA w USA.
Interesuje się bardzo kosmosem i postanowiła zaprezentować koleżankom i kolegom z klasy swoje wiadomości. Pięknie przygotowała lekcję, przedstawiła mnóstwo ciekawostek o kosmosie, zaprezentowała ciekawe książki. Przygotowała również z siostrą i mamą pokaz obserwacji przez teleskop.
W nagrodę otrzymała niespodziankę od polskiej agencji kosmicznej POLSA w Gdańsku. J
DZIEŃ KOSMOSU W 2D
Szkoła Muzyczna I stopnia - zapisy kandydatów do klas pierwszych
Teatrzyk Kamishibai w IIc
- 36
W klasie II c w ramach projektu realizowaliśmy zajęcia pt. " Czy teatr można zmieścić w pudełku?". Pan Roland Dąbrowski wprowadził nas w tematykę zagadnienia, za co bardzo dziękujemy. Słuchając z ogromną uważnością wysłuchaliśmy 3 piękne opowieści. Kolejnym etapem zajęć była praca twórcza w grupach. Uczniowie zamienili się w twórców opowieści. Do zaproponowanych ilustracji, uczniowie stworzyli niezwykłe opowieści. W ten sposób przetrenowali tworzenie opowiadań. Tymi zajęciami zakończyliśmy projekt " Superbohaterzy nauki. Dokąd może zaprowadzić nas ciekawość?"
Link do filmu:https://gopro.com/v/Dbl5LwM4QEQRP
Zwiedzanie oraz warsztaty plastyczne w muzeum - klasa 1c
- 47
ZIELONA SZKOŁA W ZŁOTYM STOKU KLAS 2D i 3D
ZIELONA SZKOŁA to wspaniała przygoda, która spotkała klasy 2d i 3d.
Obie klasy, pod opieką pań: Agnieszki Bulak, Patrycji Łęgowy, Anny Sielickiej i Marioli Mandrygi, wspaniale spędziły czas od 12 do 13 maja na terenie kopalni złota w Złotym Stoku.
Jak to na Zielonej Szkole bywa, nauka w terenie to wiele emocji, działania i przeżywania.
Uczniowie swój pobyt rozpoczęli od zwiedzania Kopalni Złota, przejechali się podziemną kolejką, następnie pilnie poszukiwali złota przepłukując piasek ze złotem na specjalnych sitach. Zwiedzali też wystawę minerałów, a po obiedzie strzelali z łuków, by następnie płynąć łodzią w podziemnych chodnikach sztolni. Obejrzeli także wystawę w Muzeum Górnictwa i Historii Złotego Stoku.
Po kolacji odbyło się bardzo emocjonujące nocne zwiedzanie kopalni. W oparach dymu, w latarkach na czołach, młodzi poszukiwacze przygód, pokonując trasę odszukaną samodzielnie na mapie, rozwiązywali różne zagadki. Duchy kopalni starały się im przeszkodzić, zawodząc, dzwoniąc łańcuchami i wydając potępieńcze dźwięki. Jednak wszyscy dzielnie pokonali trasę i rozwiązali trudne zagadki.
Pełni wrażeń udali się na miejsce zakwaterowania, gdzie dość szybko zasnęli.
Drugiego dnia po śniadaniu, nastąpiła dalsza część zajęć. Pani przewodniczka pokazała ciekawe miejsca w Złotym Stoku, a następnie zaprowadziła wszystkich do Średniowiecznej Osady Górniczej. Tam uczniowie poznali stare urządzenia, które w ówczesnych czasach ułatwiały ludziom życie. Nauczyli się czerpać papier i zwiedzili Sztolnię Ochrową. Czas upłynął intensywnie i za szybko. Nikt nie chciał wracać do domu, ale niestety to co dobre szybko się kończy. Po obiedzie nastąpił powrót do Kluczborka prosto w ramiona stęsknionych rodziców.63
Wizyta kl. 3e w Bibliotece Miejskiej
Czym są emocje? dlaczego się złościmy? po jaką literaturę sięgnąć...
3
ZAPROSZENIE na zajęcia otwarte dla przedszkolaków ,,Niemiecki na wesoło’’
19.05.2022r. (czwartek), godz. 17.00
PSP NR 2 w Kluczborku
AULA budynek A
Zapraszamy!
Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Opolu- klasa I a
- 17
Klasa I a- wizyta w muzeum-zwiedzanie wystawy komiksu oraz warsztaty konstrukcji fantastycznych pojazdów
- 21
Sensoplastyka® - „Zabawy stymulujące zmysły”
W naszej szkole prowadzona jest innowacja oparta na metodzie zajęć Sensoplastyka® - „Zabawy stymulujące zmysły”, która wspomaga wszelkie procesy myśleniowe poprzez stymulację receptorów i rozwoju połączeń nerwowych. Zajęcia zachęcają do podejmowania wysiłku, motywują do dalszego działania, szukania pomysłów, podejmowania nowych wyzwań. Innowacja ma przede wszystkim za zadanie stymulację wszystkich zmysłów dzieci. Obcowanie z masami pachnącymi, sypkimi, mokrymi, szorstkimi, twardymi, suchymi, lepkimi, kleistymi wywołującymi niezwykłe doświadczenia, co wspomaga funkcje poznawcze dziecka, kompetencje inter i intrapersonalne, wpływa na rozwój społeczno-emocjonalny, aż wreszcie na rozwój sensomotoryczny. Jest to rozwój kreatywności i twórczego myślenia poprzez pobudzanie wszystkich zmysłów jak węch, smak, zapach, wzrok i dotyk, dzięki użyciu łatwo dostępnych produktów spożywczych i pełnej palety barw. Najważniejsze jest zorganizowanie odpowiedniej przestrzeni, umożliwienie dziecku bycia samodzielnym obserwacja dziecka oraz jego potrzeb. Pamiętajmy, że sztuka to pomysłowość, gdyż wszystko jest w niej możliwe i nie ma w niej ograniczeń.
Zdrowo i ekologicznie w klasie Vb
W dniu 12.05.2022 klasa Vb odbyła wycieczkę do oczyszczalni ścieków w Ligocie Dolnej. Zostaliśmy zapoznani z technologią oczyszczania ścieków komunalnych i nieczystości. Dowiedzieliśmy się, że bakterie mogą być pożyteczne i przyczyniać się do procesów oczyszczania ścieków. Pomimo niezbyt pięknych zapachów humory wszystkim dopisywały i świetnie bawiliśmy się podczas pikniku na placu zabaw.
24
Klasa 1c w bibliotece
- 34
Czas na majówkę!
Czas na klasowy piknik na trawie…Wszyscy bawiliśmy się naprawdę świetnie i wesoło…Zresztą zobaczcie sami… Klasa Ib
71
Klasa 3a „Giga Laurka dla Strażników Lasów”
- 2
"Superfarmer"- historia gry i przygotowania do VII Turnieju w Klubie gier planszowych
- 46
"Superfarmer" to wspaniała gra dla całej rodziny. Autorem jest polski matematyk Karol Borsuk, została wydana przez niego własnym sumptem w 1943 roku. Pierwotna nazwa to "Hodowla zwierzątek". O całej historii można dowiedzieć się z filmiku https://www.youtube.com/watch?v=mhx5sb00ztc. Firma GRANNA wznowiła wydawanie tej gry i teraz gra na nowo cieszy się dużym powodzeniem. W naszym Klubie gier planszowych zapoznaliśmy się z historią tej gry oraz z zasadami. Przygotowujemy się do turnieju, który już wkrótce.
Link do filmu z zajęć
Pierwsza pomoc w praktycznym wykorzystaniu w IIc
- 42
Wizyta strażaków w naszej szkole była początkiem zajęć na temat udzielania pierwszej pomocy w drobnych wypadkach w domu, na podwórku itd. Uczniowie II c wyszukali informacje jak sobie radzić w takich sytuacjach, wykonali książeczki poradniki i przećwiczyli w scenkach różne zachowania na wypadek małych obrażeń. Połączona teoria i praktyka. Mamy nadzieję, że naprawdę zapamiętaliśmy jak się należy zachować np. przy zranieniu, krwotoku z nosa, oparzeniu czy przegrzaniu. Link do filmiku:https://gopro.com/v/LvN14v06ZOpzB
Godziny wychowawcze ze światem.
W ramach programu "Godziny wychowawcze ze światem" klasa 1c poznała zabawy z innych zakątków świata, a mianowicie z Ghany i Pakistanu. Uczniowie dowiedzieli się jak można bawić się w pilolo oraz jak tworzyć rangoli. Cała wiedza w radosnej atmosferze została wykorzystana na szkolnym podwórku.
20
Klasa 3a w ramach innowacji „Komiks Lekturowy” odwiedziła w muzeum wystawę „Historia polskiego komiksu”. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach konstruktorskich.
- 25
Warsztaty konstruktorskie
Tym razem klasa Ib udała się do muzeum na warsztaty konstruktorskie towarzyszące wystawie czasowej "HISTORIA POLSKIEGO KOMIKSU". Po zapoznaniu się z wystawą dzieci z wielkim zapałem zabrały się do pracy i skonstruowały pojazdy inspirowane wynalazkami profesora Talenta z komiksu " Tytus, Romek i Atomek". Okazało się, że wyobraźnia oraz zdolności manualne i możliwość wyładowania emocji nie miały granic...Zobaczcie galerię...
106
"Cudze chwalicie, swego nie znacie":)
W ramach realizacji projektu edukacyjnego "Moja mała Ojczyzna" uczniowie klasy 3 d wybrali się na spacer po Kluczborku z przewodnikiem. Poznali najważniejsze zabytki miasta, dzieje Kluczborka oraz najwybitniejszych jego mieszkańców. Po spacerze dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych w Muzeum im. Jana Dzierżona. Pogoda i humory dopisały wszystkim uczestnikom wycieczki.
24
Archiwum Aktualności