• Spotkanie Rady Samorządu Uczniowskiego

• 08 października 2019r. odbyło się pierwsze spotkanie SU w nowym składzie. Wybraliśmy przewodniczącą szkoły oraz jej zastępce, a także planowaliśmy imprezy i wydarzenia, które zorganizujemy w tym roku szkolnym. Przed nami dużo pracy.

Skład SU:

Dominika Grześniak - przewodnicząca

Miłosz Wiecha - zastępca

Vanessa Cygan-Smyrek

Ania Noculak

Julia Paleń

Igor Paluszczak

Maja Szymkowiak

Arek Wydmuch

• Wycieczka Ia

• Coś dla duszy i dla ciała- wycieczka klasy Ia do Opola na "Warsztaty z Cybisem" pt. "Kocie opowieści" w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego i w Hoplandiii.

• BIEG O ZŁOTĄ BARĆ

• We wrześniu już po raz kolejny odbyły się biegi przełajowe O ZŁOTĄ BARĆ- naszą szkołę reprezentowało około 120 uczniów. Serdecznie dziękujemy za udział i  zaangażowanie.

• Dzień chłopaka

• Niestety to już ostatni DZIEŃ CHŁOPAKA w szkole podstawowej- bo już klasa VIII :)

Tort, prezenty i rozgrywki.......zabawa udana.

Dzięki koleżankom z klasy- brawo DZIEWCZYNY!!!!!!

• Wycieczka klas VIII

• 25 IX 2019r uczniowie klas VIII A,B,C z wychowawcami i nauczycielem historii udali sie do Oświęcimia ( do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau). Z pewnością była to niezapomniana lekcja historii, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

• Dzień Języków Obcych w klasie 2d

• 26 września obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Nasza klasa przygotowała wiadomości i ciekawostki o Irlandii. 27 września obchodziliśmy Dzień Włoski i z tej okazji odwiedzili nas Państwo Brunelli, którzy przeprowadzili w klasie lekcję o języku włoskim. Bardzo dziękujemy naszym Gościom za ciekawe zajęcia i pyszną pizzę!

• Code Week 2019 z Uczymy Dzieci Programować w klasie IIIa

• Code Week- to Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Dzisiaj były zajęcia pod hasłem Historia Code Week. Przez najbliższe 2 tygodnie zrealizujemy 10 wydarzeń związanych z programowaniem.

• KLASA SPORTOWA na meczu UKS MICKIEWICZ KLUCZBORK KLUCZBORK

• Uczennice klasy sportowej o specjalizacji piłka siatkowa  w piątkowy wieczór miały przyjemność  przyglądać się zawodnikom 1 Ligowego UKS Mickiewicz Kluczbork podczas treningu, a wszystko po to by jak najlepiej przygotować się do obsługi meczu , który odbył się w niedzielę z KFC Gwardia Wrocław.

Najlepsza obsługa na świecie – BRAWO DZIEWCZYNY!!!

• Ia

• Klasa Ia poznaje historię Kluczborka podczas wizyty  w muzeum na wystawie MUZAEUM W MIEŚCIE MIASTO W MUZEUM oraz spaceru śladami murów obronnych

• Dzień Chłopaka w klasie IIb

• Były życzenia, upominki, dobra zabawa i wspólna uczta. Chłopcy zostali poddani „wielkiej próbie” sprawności, wiedzy i umiejętności. Wszyscy spisali się na medal i zdobyli legitymację „Super Chłopaków”.

• IMPREZA INTEGRACYJNA KLASY I E

• W piątek 27 września przeżyliśmy niezapomnianą przygodę na łonie natury - razem z rodzicami gościliśmy w Stajni GODZIEMBA w Ligocie Zameckiej.

• Dzień Chłopaka w klasie VI e

• Jak co roku dziewczyny stanęły na wysokości zadania i oprócz tradycyjnie upominków, nie obyło się bez zabaw - chłopcy mieli okazję powalczyć o tytuł Omnibusa, Sportowca oraz Dżentelmena klasowego, a na końcu delektowali się przepyszną pizzą :)

• 1 PAŹDZIERNIKA- Międzynarodowy Dzień Muzyki

• Tradycją obchodów Międzynarodowego Dnia Muzyki (IMiT), który przypada 1 października, jest ogłaszanie przez Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie specjalnego przesłania na to święto. Autorem tegorocznego przesłania IMiT jest pianista i pedagog muzyczny, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju Piotr Paleczny.

"Już od 44 lat na całym świecie 1 października jest Międzynarodowym Dniem Muzyki – świętem, które w 1975 roku zainicjował Yehudi Menuhin.

Celem tego szczególnego Dnia jest zwrócenie uwagi na nadzwyczajną wartość, ważność, dobro i miejsce, jakie zajmuje w życiu nas wszystkich Muzyka. Muzyka, bez której wielkiego, choć często niezauważalnego oddziaływania, nasze życie byłoby o wiele uboższe, a ludzie bez dostępu do Muzyki nie byliby sobą.(...)

Podstawowym i zarazem niezwykle istotnym przesłaniem Międzynarodowego Dnia Muzyki jest promocja artystów jako tych, którzy poprzez Muzykę tworzą i przekazują piękno."