• ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

• Uczniowie klasy VIII B już od pięciu lat przygotowują uroczystą akademię z okazji  Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku akademia miała charakter montażu słowno-muzycznego pt. ,,POLSKO -TY ZAWSZE WIERNYCH MIAŁAŚ SYNÓW" .

• Zdrowe śniadanie w klasie IIb

• Uczniowie klasy 2b dobrze wiedzą, jak zdrowo się odżywiać. Podczas tygodnia profilaktyki poświęconego także zdrowemu odżywianiu uczniowie z wielkim zapałem zabrali się do przygotowywania kanapek. Zrobione przez dzieci kanapki wyglądały pięknie, kolorowo i były pełne witamin. Wszystkim smakowały wybornie.Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie. Nawet największe niejadki zjadły swoje kanapki z apetytem.Uczniowie przekonali się, jak ważną rolę odgrywa śniadanie. Jednym słowem było smacznie, zdrowo, kolorowo i wesoło.

• III a z wizytą w Zespole Szkół Licealno- Technicznych w Kluczborku

• Uczniowie mogli pooglądać adaptację lektury "Dziadek i niedźwiadek" , którą przerabiali ucząc się ciekawych historii z dziejów naszego kraju. Dziękujemy pani A. Muzyce  za zaproszenie, ciekawe przedstawienie , moc wrażeń i wspaniałe upominki. Nasz kolega w przedstawieniu wystąpił rewelacyjnie, jesteśmy z Niego dumni. Akademia miała za cel połaczyć pokolenia i się udało, wszyscy byli zadowoleni.

• OPOLSKA LIGA MINI SIATKÓWKI

•       10 listopada 16 zawodczniczek /uczennic PSP nr 2 w Kluczborku uczestniczyło w pierwszym Turnieju Opolskiej Lligi Mni Siatkówki .Z Niemodlina dziewczęta przywiozły srebrny medal w kategorii "czwórek "  i brąz w kategorii "dwójek " oraz wyróżnienie dla najlepszej pzryjmujacej w katergorii dwójek dla Mai L.

Gratulujemy ; życzymy dalszych sukcesów !!!

• Zdrowe śniadanie w klasie 1c

• W ramach Szkolnego Dnia Profilaktyki dzieci poznawały i utrwalały zasady bezpiecznego i zdrowego funkcjonowania. Oprócz pogadanki z policjantem na temat zagrożeń, czy z rozmowy pielęgniarką o konieczności i potrzebie mycia rąk, rozmawialiśmy w klasie o zdrowym odżywianiu. Podsumowaniem tych rozmów był Dzień zdrowego śniadania, który urządziliśmy w klasie. Dzieci samodzielnie przygotowały pyszne, zdrowe, kolorowe kanapki, które następnie zjadły ze smakem.

• Ia

• Szkolny Tydzień  Profilaktyki w I a                      Uczniowie z dużym zaangażowaniem    wykonywali  zaplanowane działania.Z uwagą  słuchali  o zagrożeniach podczas spotkania z policjantem,z panią pielęgniarką  utrwalili zasady higieny mycia rak.Na zajęciach z psem przewodnikiem  nauczyli się jak należy się zachować ,gdy spotka się osobę niewiadomą.Poznali zasady zdrowego odżywiania,a w Dniu Zdrowego Śniadania przygotowali wspólny zdrowy posiłek.  Postaramy się pamiętać o zdrowym stylu życia na co dzień 😊

• Projekt „Myślę, doświadczam, koduję”

• Jednym z pierwszych zadań w nauce podstaw programowania jest uświadomienie dzieciom znaczenia sekwencji. Podczas zajęć dzieci układały ciągi logiczne oraz odczytywały kod zaszyfrowanych ilustracji.

• Legenda o Marcinie

• Jednym z ważniejszych wydarzeń w Niemczech jest Martinstag, czyli dzień Świętego Marcina obchodzony 11 listopada. Uczniowie klas 1b i 4b poznali legendę o Marcinie, zobaczyli prezentację, układali wydarzenia chronologicznie oraz wykonali lampiony.