• W teatr się bawimy - języka niemieckiego się uczymy!

• Uczniowie klasy 1c i 1e mieli okazję uczestnictwa w przedstawieniu  kukiełkowym w języku niemieckim pt.: ,, Rotkäppchen" ( Czerwony Kapturek). Dzieci poprzez zabawę i ruch, poznawały słownictwo związane z bajką, wykonywały zadania, polecenia, odgrywały scenki teatralne a przede wszystkim wspaniale się bawiły.

• Zajęcia dla przedszkolaków

• Dnia  06.11. 2019 odbyły się kolejne już zajęcia dla przedszkolaków pt. „ W teatr się bawimy języka niemieckiego się uczymy”. Przyszłe pierwszaki miały okazję zobaczyć teatrzyk pt.  „Czerwony Kapturek” w języku niemieckim jak również wykonać zadania które zostały specjalnie dla nich przygotowane przez Czerwonego Kapturka. Dużo frajdy sprawiło dzieciom odkodowywanie zaszyfrowanego koszyczka na macie edukacyjnej . Wykazały się również dużą kreatywnością podczas wykonywania swoich prac plastycznych. Dziękujemy rodzicom za miłą atmosferę i zapraszamy na kolejne zajęcia które odbędą się już 13 listopada o godzinie 17 :00 w auli -budynek A. Prowadzące:
            Klaudia Plewnia, Dominika Kubas, Aneta Hanisz

• Niezwykłe spotkanie

• W klasie I e gościliśmy pana Mariusza z psem przewodnikiem. Dowiedzieliśmy się jak z osobą niewidomą współpracuje Jego przyjaciel - PIES oraz jak powinniśmy się zachować, kiedy spotkamy Ich na drodze. Nie obyło się bez pogłaskania wspaniałego zwierzaka.

• Spotkanie z psem przewodnikiem.

• Do klasy 2 c przyzedł na spotkanie niewidomy pan, a wszystko za sprawą psa nprzewodnika. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak pies przewodnik pomaga osobie niewidomej, czego nie robić gdy przechodzi się obok osoby niewidomej idącej z psem, jaki sygnał daje osoba niewidoma gdy chce przejść przez pasy oraz wielu innych ciekawych wskazówek i informacji dotyczących współpracy osoby niewidomej z psem przewodnikiem.

• Innowacja " Na angielską nutę". Klasa 6 a

• Dziś analizowaliśmy kolejną piosenkę w ramach innowacji " Na angielską nutę". Tym razem był to cover   Beatles' ów "Obla di obla da" . Numer ten wymagał skupienia i zaangażowania, ponieważ tekst był długi, a słownictwo na wyzszym poziomie.

• "Zabawy językowe z elementami sensoplastyki"- zajęcia dla przedszkolaków

• Zajęcia te odbyły się z dziećmi, które planują uczęszczać do szkoły dopiero za rok... Pomimo późnej godziny i jesiennej pogody- frekwencja przedszkolaków dopisała. Podczas zabaw dzieci miały okazję nauczyć się -bądź niektórzy utrwalić- kolory w języku angielskim. Tematem przewodnim była pora roku, jaką jest jesień. Dużo frajdy sprawiło dzieciom doświadczanie poprzez zmysły- dzieci mogły dotknąć, powąchać, usłyszeć, a także spróbować niektórych rzeczy przygotowanych przez nauczycieli prowadzących zajęcia. Wszystko było bezpieczne i naturalne. Nie zabrakło także elementów muzycznych. Dziękujemy rodzicom za miłą atmosferę.

Prowadzący: Anna Buczek- Zaremba

Elżbieta Śmist

Magdalena Wąsiak

Katarzyna Pawlicka

• Klasa VIF z wizytą w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu

• 29 października klasa VIF odwiedziła Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu. Zwiedziliśmy wystawę pt. "Trzy kolory" jednego z najważniejszych, polskich artystów współczesnych - Mirosława Filonika ,artysty który na „materialny” budulec prac wybrał lampy jarzeniowe, i którego twórczości towarzyszy modularność. Modułami artysta posługuje się różnorodnie: zarówno skrajnie oszczędnie – bazując na liniach i prostych figurach geometrycznych układanych w określone rytmy, jak i zwielokrotniając je, komplikując układy i formując bardziej rozbudowane struktury.

Wzięliśmy również udział w warsztatach,  podczas których powstały prawdziwe dzieła. Dziękujemy Panu Marianowi Soliszowi za zaproszenie do udziału w projekcie.

• Gry terenowe z językiem angielskim.

• Uczniowie klas 5 F i 6 B mieli za zadanie znaleźć ukryte zagadki zakopane w lesie. Do tego musieli użyć mapy, gps'u oraz kompasu. Nie było łatwo, ale udało się !!!!! Trzeba dodać, że zagadki dotyczyły jezyka angielskiego.

• Zdjęcia z realizacji projektu „Magia czytania„ w klasie IVb oraz Vb. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z celem projektu i opisem, który znajduje się w zakładce projekty.

• Uczniowie podczas pierwszych zajęć poznali historię powstania pisma a co za tym idzie pierwszych książek. Wiedzą z jakich elementów składa się książka i dlaczego jest dla Nas taka ważna. Mieli również okazję spróbować podpisać się pismem naszych praprzodków piórami ptasimi, które ze względów wizualnych zafarbowałyśmy na różne kolory. Pod koniec zajęć w ramach powtórzenia zdobytej wiedzy dzieci wykonały mapę mentalną o książce. Poniżej znajdują się zdjęcie z realizacji w klasie IVb przez Panią Justynę Kamińską, która realizuje projekt w godzinach pozalekcyjnych oraz w klasie Vb gdzie realizuje projekt Pani Lucyna Czapaj podczas lekcji.

• Ia

• Uczniowie Ia podczas pierwszych zajęć z matą do kodowania ćwiczyli: koncentrację, uwagę, znajomość układu współrzędnych, określanie kolorów i figur geometrycznych. Zajęcia okazały się świetną zabawą :)

• INNOWACJA "Małe zuchy poznają świat i rozwijają swoje zainteresowania- wzbogacanie zajęć metodyką zuchową".

• Uczniowie klasy 1 "d"  aktywnie uczestniczą w zabawach tematycznych, wzbogacają wiedzę o otaczającym świecie, uczą się poprzez zabawę i rozwijają kreatywne myślenie.

Poznając literkę  "d" (jak dom Indian-tipi), dzieci spędziły dzień w wiosce indiańskiej. Przygotowały tipi i stroje, poznały piękne zwyczaje i prawa panujące wśród Indian, takie jak prawdomówność, lojalność wobec przyjaciół, bezwzględne dotrzymywanie słowa.Uczestniczyły w zawodach sprawnościowych, w uroczystym nadaniu imion indiańskich, poznały pląsy, sposoby porozumiewania się Indian oraz trochę historii. Na koniec nie mogło zabraknąć popcornu- wynalazku Indian.Było wesoło, kolorowo i smacznie.