• WIRTUOZ

• Klasa 5F i 6A miały okazję uczestniczyć w tegorocznym WIRTUOZIE. Tym razem muzycy zafundowali nam klimaty szkockie i irlandzkie. Zapoznalismy się z różnymi stylami muzycznymi oraz z instrumentami, których  na co dzień nie mamy okazji zobaczyć. Uczniowie usłyszeli też utwory w języku gaelickim. Koncert ten doskonale wpisuje się w naszą innowację "Na Angielską Nutę".

• 5 F w gospodarswie agroturystycznym Państwa Stodoła.

• 21.11.2019 r. uczniowie klasy 5f udali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego  Państwa Stodoła. Celem wycieczki  było przybliżenie uczniom uroków życia na wsi, przygotowywanie swojskich specjałów oraz obcowanie ze zwierzętami hodowlanymi. Odwiedziliśmy także schronisko dla zwierząt.

Na początku naszych odwiedzin, właściciel gospodarstwa oprowadził nas po obejściu. Następnie poszliśmy na spacer po okolicy zabierając ze sobą pieski ze schroniska. Po powrocie czekała na nas już ciepła herbata przygotowana przez gospodynię i po umyciu rąk zabraliśmy się za przygotowywanie pysznych, domowych rogalików. Podczas gdy rogaliki piekły się w piecu, my poszliśmy nakarmić zwierzęta, a było ich naprawdę wiele: króliki, kozy, prosiaczki i konie. Później każdy z nas miał możliwość popatrzenia na świat z perspektywy siodła ;) Na koniec naszych odwiedzin usiedliśmy przy stole a nad ogniskiem piekły się kiełbaski.

• 30 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka

• 30 lat temu światowi przywódcy podjęli historyczne zobowiązanie wobec dzieci na świecie, przyjmując Konwencję o Prawach Dziecka. Konwencja jest najważniejszym dokumentem określającym prawa dziecka i od jego powstania dokument pomógł zmienić życie dzieci na całym świecie. Z tej okazji uczniowie klasy IV b przystąpili do akcji z UNICEF. Ubrani na niebiesko z niebieskimi balonami odwiedzili Dyrekcję naszej szkoły, żeby przypomnieć swoje prawa.

• SMACZNE I ZDROWE ŚNIADANIE W 4 a

• Klasa 4a własnoręcznie i z wielkim zaangażowaniem  przygotowała w szkole, a następnie smacznie zjadła śniadanie, które składało się z samych zdrowych produktów zaczynając od swojskiego chleba upieczonego przez jedną z mam, a na warzywach skończywszy. Aby posiłek był świadomy, uczniowie przygotowali piramidę żywieniową, plakaty oraz baner o zdrowym żywieniu, a także referat na temat: 3 powody dla których warto jeść drugie śniadanie.

Wychowawca Danuta Jeziorowska.

• Klasa 1c "Podróże po dziecięcej literaturze" - kodowanie z Żółwiem i Zającem

• W ubiegłym tygodniu podczas realizacji projektu "Podróże po dziecięcej literaturze", uczniowie klasy 1c poznali bajkę wg Ezopa "Żółw i zając". Przygodę z utworem rozpoczęliśmy od odkodowania wizerunku jednego z bohaterów bajki. Po zapoznaniu się z całą historią i rozmowie na temat wytrwałości oraz zbytniej pewności siebie, która w przypadku zająca okazała się zgubna, dzieci pracując w czterech grupach rozszyfrowywały zakodowaną trasę wyścigu i przedstawiały ją na macie do kodowania. Mimo zawiłej trasy wszyscy dotarli do mety.

• Konsultacje Województwa Opolskiego SOS dziewcząt

• 16 listopada 2019 r. w hali OSiR w Kluczborku odbyły się konsultacje  Siatkarskich ośrodków Szkolnych dziewcząt  z rocznika 2007/2008 .

Dziewczęta zostały   wytypowane przez trenerów z województwa opolskiego. Konsultację mają na celu - wyłonić kadrę SOS na  docelową imprezę -  Regionalny Turniej Talentów Twardogóra 2019.W konsultacjach wzięło udział 38  dziewcząt z województwa opolskiego w tym aż 7 dziewcząt z Kluczborka, które pod okiem trenerów odbyły szereg  testów sprawnościowych (wyskok dosiężny, skok w dal z miejsca, koperta, rzut piłą lekarską), oraz technicznych (odbicia górne, dolne, plas o ścianę).Organizatorem konsultacji był koordynator województwa opolskiego dziewcząt  SOS-Lucjan Krakowczyk oraz trenerzy SOS Kluczbork Piotr Głodzinskiego ,Magdalena Pilak oraz Arleta Witkowska.

Zawodniczki wykazały się ogromnym zaangażowaniem i sporymi umiejętnościami techniczno -taktycznymi.

• Uczniowie klasy 5 b w Galerii Sztuki Współczesnej.

• Uczniowie w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu obejrzeli fascynującą wystawę Mirosława Filonika - artysty tworzącego- instalacje świetlne przy użyciu autorskich świetlówek.  Po jej obejrzeniu uczestniczyli  w warsztatach, podczas których samodzielnie przygotowali  własne  świetlne  instalacje.

• Ia i Id

• Wycieczka klasy I a i I d do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. 🎭   Głównym  celem wyjazdu był spektakl  "Smacznego, proszę  wilka" i udział  w warsztatach  teatralnych.Aktorzy po mistrzowsku przypomnieli nam o tym, jak ważna  w życiu jest przyjaźń. Podczas warsztatów  dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o pracy w teatrze i świetnie się bawiliśmy odgrywając rolę na prawdziwej scenie. Zarówno  przedstawienie  jak i bezpośredni  kontakt  z aktorami wzbudził wiele pozytywnych  emocji o czym świadczyły  uśmiechy  na twarzy i komentarze dzieci.😊

• Zdrowe śniadanie w klasie 1 d

• Uczniowie klasy 1 d podczas spotkania z panią psychodietetyk poznali zasady zdrowego odżywiania. W klasie przygotowali  kanapki  oraz wykonali prace plastyczne. Było smacznie, zdrowo i kolorowo:)

• DRUGIE ŚNIADANIE w kl. I e

• My pierwszaki dobrze znamy i z pomocą rodziców stosujemy zasady zdrowego odżywiania. Ze smakiem zjedliśmy dzisiaj drugie sniadanie. Wcześniej wykonaliśmy plakaty dot. zdrowego stylu zycia.

.

• Projekt "Piszemy listy" w IIIa

•  Od września rozpoczęlismy współpracę z klasą IIIc z SP nr 74 w  Poznaniu.  Wspólnie realizujemy projekt edukacyjny pod nazwą "Piszemy listy". Już pisaliśmy do siebie listy drogą elektoniczną, trochę się poznaliśmy. Teraz nadszedł moment wysłania listu do kolegi/ koleżanki ukrytej pod tym samym numerem w dzienniku co ja. Opisywaliśmy sami siebie. Zabawy było dużo gromadząc słownictwo do opisu osoby.  Teraz poczekamy na ich odpowiedź. Następnym etapem , jest opis naszego miasta.