• MIKOŁAJKI W KLASIE 4a

• Klasa 4a na Mikołajki postanowiła obdarować się prezentami. Emocje były wielkie, panowała wspaniała atmosfera. Kilkoro dzieci nawet ubrało się stosownie na tę okoliczność. Uczniowie otrzymali podarunki, których nie mogli się doczekać. Uśmiechy na ich twarzach to dowód na to, że dzień ten był bardzo udany:))

Wych. Danuta Jeziorowska

• Świąteczne warsztaty w klasie 6F

• 02.12.2019r. gościliśmy w naszej klasie panią Katarzynę Stasiak i panią Małgorzatę Dudę ze Spółdzielni Socjalnej "3 Kultury". Panie poprowadziły warsztaty wykonywania ozdób świątecznych z okazji zbliżającego się w naszej szkole Jarmarku Bożonarodzeniowego. Serdecznie dziękujemy Paniom oraz Rodzicom za wspólnie spędzony czas, wspaniałe pomysły, zaangażowanie. Do zobaczenia na Jarmarku Bożonarodzeniowym .

• Mikołajki w klasie IV b

• Uczniowie rozpoczęli świętowanie od wykonania kartek bożonarodzeniowych. Następnie posilili się pyszną pizzą, a na deser słodki upominek od św. Mikołaja. Na zakończenie ubrali choinkę przy dźwiękach świątecznych utworów.

• "Magia świąt zamknięta w słoiku"- warsztaty świąteczne w klasie 1a.

• W dniu 06.11.2019r. uczniowie z klasy 1a z dużym zaangażowaniem wykonywali świąteczne gwiazdki oraz mikołaje, które po włożeniu do słoika tworzyły przyjemną, świąteczną atmosferę. Dziękujemy firmie "Tyron" z Kluczborka za podarowanie styropianowych gwiazdek, które będą mogły zawisnąć na szkolnej choince.

Prowadzący zajęcia: Magdalena Wąsiak

Aneta Hanisz

• Zajęcia z projektu "Rozwijanie kreatywności dzieci w świecie klocków LEGO".

• W tym tygodniu odbyły sie kolejne zajęcia z konstruowania klockami LEGO. W związku z tym, iż wielkimi krokami zbliża się czas świąt, tematem zajęć była "Fabryka św. Mikołaja". Dzieci pracowały w grupach oraz indywidualnie. Każdy jak najlepiej próbował stworzyć to, co miał w swojej wyobraźni. Efekty widać na załączonych zdjęciach.

• Idą święta, nie o SMS-ie, a o kartce pamietaj! - przypomnają uczniowie klasy IIIa

• W ramach projektu "Piszemy listy"  przyłączyliśmy się już po raz drugi do ogólnopolskiej akcji "Idą święta, nie o SMS-ie, a o kartce pamiętaj! Na zajęciach dokonaliśmy klasyfikacji kartek, wzbogaciliśmy słownictwo, samodzielnie zredagowaliśmy życzenia świąteczne do uczniów klasy IIIc w SP nr 74 w Poznaniu.

• Warsztaty świąteczne w IIIa.

• Adwent to czas przygotowań. W klasie III a odbyły się warsztaty z malowania świątecznych gipsówek. Gipsówki to prezenty dla bliskich i do zaprzyjaźnionej klasy III c z SP nr 74 w Poznaniu. To kolejne działanie z projektu "Piszemy listy".

• KLuczbork nocą...zadanie z projektu "Piszemy listy"

• Klasa III a w ramach przygotowań do kolejnego zadania w projekcie "Piszemy listy" ,odwiedziła wystawę pana Łukasza Turka pt. "Kluczbork nocą" - Foto-Luk. Pan Łukasz zapoznał nas z pięknymi zabytkami naszego miasta.  Bardzo ciekawie opowiadał o swojej pasji do fotografowania.  Jak zwykle z panem Łukaszem było miło i interesująco. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i  przekazaną wiedzę.

• Mikołajkowa wyprawa ....

• Mikołajkowa wyprawa  dziewcząt z klasy sportowej to dzień pełen atrakcjii .Super zabawa w Parku Trampolin –„ODSKOCZNIA „. oraz zajęcia w Centrum Nauki w Opolu.

– czyli wata cukrowa bez ograniczeń-. Słodkie kule śnieżne

-   warsztaty  zdobienia świątecznych pierników.

-  mini sesję mikołajową

-  projekcję filmu w kinie na Świątecznym Statku- „Angela „

• Andrzejkowe wróżby w klasie 5B

• W przeddzień tradycyjnych andrzejek uczniowie klasy 5B przenieśli się w zaczarowany świat wróżb i zabaw. Dzieci dowiedziały się kim, być może, zostaną w przyszłości, jak na imię będzie  mieć przyszły mąż lub żona. Sprawdzali też kto pierwszy się ożeni lub wyjdzie za maż, ustawiając po kolei swoje buty. Czyj but pierwszy przekroczy próg, ten  może być pewny, że wkrótce przestanie być panną lub kawalerem.  Wszystko oczywiście w formie doskonałej zabawy.