• Obserwacja przyrody- kl. II c

• W piękny, choć ponury dzień, klasa 2 c wybrała się na spacer do kluczborskiego parku. Klasa miała za zadanie zaobserwować: Jakie zmiany zachodzą w przyrodzie późną jesienią?. Uczniowie byli bardzo aktywni oraz skupieni na obserwowaniu każdych nawet najmniejszych szczegółów. W podsumowaniu zwrócili także uwagę na bardzo ważny aspekt, którym jest dbanie o środowisko, gdyż jak zaznaczył jeden z uczniów- "przyroda bez ludzi nie zginie, lecz ludzie bez przyrody tak..."

• Andrzejki w klasie 1c

• W miniony piątek, 29 listopada, uczniowie klasy 1c przenieli się w zaczarowany świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci dowiedziały się kim, być może, zostaną w przyszłości, wrzucały pieniążek do wody z nadziaję, że spełni się ich życzenie oraz sprawdzały kto pierwszy się ożeni lub wyjdzie za maż. A wszystko oczywiście z przymrużeniem oka i dużą dowką humoru.

• W Zaczarowanym Świecie - Centrum Nauki i Eksperymentu oraz w Parku Trampolin.

• Dzień pełen atrakcji dla uczniów klasy  5B rozpoczął się super zabawą w Parku Trampolin. Wśród wielu atrakcji  tego niezwykłego dnia przygotowano  między innymi:

*  Warsztaty  zdobienia świątecznych pierników.

*  Mini sesję mikołajową.

*  Projekcję filmu w kinie na Świątecznym Statku.

*  Słodkie kule śnieżne – czyli wata cukrowa bez ograniczeń.

Uczestnicy zajęć wykonywali doświadczenia, czyli to co dzieci lubią najbardziej. Zrobili m.in.  sztuczny śnieg, odkrywali jakim zegarem posługuje się Mikołaj.         Po zakończeniu zajęć  w  holu pod choinką znaleźli  Mikołajkowe prezenty.

• Zakodowany życzliwy miś w III a

• Przez kilka dni realizowaliśmy zajęcia z życzliwości, empatii, kodowania i misia. W efekcie wyszedł zakodowany życzliwy miś. Za aktywny udział w Code Week 2019 otrzymaliśmy puzzle AR- puzzle do odczytów w 3D. W Dzień misia przyszła do nas kolejna przesyłka , kolejne maty i ozoboty. Teraz możemy już w małych grupach aktywnie pracować. Dziękujemy rodzicom i Bankowi Spółdzielczemu w Kluczborku  za wsparcie finansowe naszego Programu Uczymy Dzieci Programować, wdzięczni uczniowie , wych. R. Hadryś i p. J. Gulka.

• Klub gier planszowych na Planszówkach na PGE Narodowym

• 30 listopada grupa 50 osób, miłosników gier planszowych pojechała do Warszawy na imprezę Planszówki na PGE Narodowym 2019. Przez 7 godzin mieliśmy możliwość uczestniczenia w turniejach, wykładach, mogliśmy przetestować kilkadziesiąt gier, a może nawet kilkaset. Każdy znalazł coś dla siebie. Wszyscy wracali w radosnym nastroju i z nowymi grami. Przed wyjazdem wzielismy udział w konkursie "Gry dla klas..." i tak komisji spodobał sie opis naszej działalności, że otrzymaliśmy 3 komplety gier planszowych dla Klubu. Od jutra uczymy się nowych gier.

• Ia i Ib

• Wycieczka klasy I a i I b do Mosznej.                                                    Udział  w warsztatach z Harry'm Potterem na Zamku w Mosznej-to magiczna przygoda pierwszoklasistów. Zwiedzanie Zamku,rycerskie walki,spotkanie z gadajacą Tiarą Przydziału ,przywdzianie szaty członkowskiej Szkoły  Magii i Czarodziejstwa,lekcja eliksirów,to wszystko sprawiło,że poczuliśmy się, jak bohaterowie książki  J.K.Rowlinga.Dziękujemy  Marszałkowi Województwa  Opolskiego  za zaproszenie 😊

• Ia

• Udział  klasy  Ia w warsztatach czytelniczych  z elementami biblioterapii w Miejskiej Bibliotece.        Zajęcia przeprowadzone na podstawie książki  Madonny pt."Jabłka  Pana Peebody'ego"wprowadziły dzieci w niezwykły  świat  literatury dziecięcej  i uświadomiły jak szybko powstaje mechanizm PLOTKI.

• Zajęcia ekologiczne w klasie 5 B i 5 F

• Tym razem klasy 5 miały okazję usłyszeć czym jest ochrona środowiska i jak należy segregować śmieci. Zaproszony gość pokazał nam czym jest świadomość ekologiczna i jak należy ograniczać produkcję śmieci.

• Przyłapani na czytaniu

• Zabawa "Przyłapani na czytaniu" zorganizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych dobiegła końca. Włączyli się do niej uczniowie klas Ib,Ie,IIa,IIb,IIIb,Va,Ve,VIb,VIe. W podziękowaniu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową. Głosowanie pozwoliło na wyłonienie zwycięzcy. W sumie oddano 192 głosy, najwięcej na zdjęcie uczennicy klasy II a - Leny.

Gratulacje dla zwyciężczyni oraz wszystkich pozostałych uczestników.

• Warsztaty z pierwszej pomocy.

• Klasa 5a zgłębiała wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy przedmedycznej. Pan Rafał Panaszek pokazał nam jak postępować w sytuacji zatrzymania akcji serca,  wypadku,  omdlenia,  krwotoku z nosa. Nauczyliśmy się jak korzystać z urządzenia AED. Praktykowaliśmy na fantomach oraz odgrywaliśmy sceny z życia, w których możemy wykorzystać zdobytą wiedzę.

• Andrzejki w klasie 1 d :)

• Wyśmienita jest zabawa,

andrzejkowa we wróżenie.

Trzeba jednak ją traktować

z lekkim oka przymrużeniem.

Podczas Andrzejek uczniów klasy 1 "d" odwiedziła wróżka. Dzieci miały okazję poznać tradycję Andrzejek, powróżyć sobie oraz pobawić się przy muzyce. Na koniec nie mogło zabraknąć pysznych ciasteczek z wróżbami. Było magicznie, wesoło i smacznie:)