• Detektywi z klasy Ib znowu w akcji ...Wielkie „Coś” w szafie…

          • Od pewnego czasu w naszej klasie „Ktoś” zostawia po lekcjach straszny bałagan. W końcu doszło do tego, że zaginęli nasi przyjaciele – trzy misie. Każdy by je rozpoznał, bo nasze misiaczki mają lekko wyciągnięte od targania i słuchania uszka. Na pewno nie mogły odejść daleko, gdyż mają bardzo krótkie nóżki, więc robią niewielkie kroczki. Martwimy się o nie bardzo. Co się mogło stać?..

            Nie mogliśmy tego tak zostawić, musieliśmy szybko działać. Tym razem naprawdę nie było łatwo… Ale odnaleźliśmy nasze zguby… były w wielkiej szafie… u Pań z obsługi. To była niesamowita akcja…

            Okazało się, że nasze misie po prostu schowały się przed tym wielkim bałaganem… Dlatego zobaczycie jak ciężko pracowaliśmy, żeby nasza szkoła i klasa rozjaśniały, zabłysły od czystości, bo przecież wkrótce święta. I nie chcemy już nigdy, aby nasze misiaczki musiały chować się do wielkiej szafy…        

              

             

          • V MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWO- JĘZYKOWY DLA KLAS VII-VIII I KLASY IIIA GIM. 07.12.2018

          • W miniony piątek uczniowie klas VII-VIII wraz z nauczycielami przybyli do naszej świątecznie-mikołajkowo przystrojonej sali gimnastycznej, by współzawodniczyć w rozgrywkach sportowo-językowych, w atmosferze zabawy, przy dźwiękach dzwonków sań zaprzężonych w renifery, pachnącym drzewku świątecznym oraz koszu pełnym słodyczy.

            Nasz turniej był podzielony na dwie kategorie: animacje językowe  i rozgrwki piłki siatkowej. Zaczęliśmy od integracji wybranych losowo drużyn, z których każda przygotowała baner, okrzyk, hasło, następnie wzięła udział w animacyjnych grach językowych, których przebieg można zobaczyć na zamieszczonych poniżej zdjęciach. Finałem tej dobrej zabawy były rozgrywki piłki siatkowej, podsumowanie wyników, rozdanie dyplomów okolicznościowych przez dyrektora szkoły Pana Macieja Szymczyka.

            Wszystkim uczestnikom: zawodnikom i kibicom serdecznie dziękujemy za tak aktywne i entuzjastyczne wzięcie udziału               w turnieju. Mamy nadzieję, że udowodniliśmy, iż nauka języków obcych może i przede wszystkim nie odbywa się tylko w ławce szkolnej.

            organizatorzy:

            Małgorzata Wujcik

            Magdalena Pilak

            Anna Wandzioch

          • WORLD PRESS PHOTO

          • W piątek 7 grudnia klasa VII B wybrała się do Opola do Galerii Sztuki Współczesnej na kolejną edycję wystawy fotografii prasowej. Znalazły się tam prace nagrodzone i wyróżnione w największym i najbardziej prestiżowym konkursie fotografii prasowej organizowanym przez Fundację World Press Photo.

          • Myślografia- myślenie wizualne w edukacji.

          • W sobotę 8 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty dla nauczycieli, a następnie dla uczniów kl. IIa z rodzicami. Wszyscy w bardzo praktyczny sposób przekładali słowa na rysunki. Uczniowie wraz z mamami na zakończenie wyrysowali podsumowanie wiedzy ze znajomości polskich legend.  Był to praktyczny warsztat pokazujący , jak się uczyć? Dziękujemy p. Kasi Lisickiej za miłą atmosferę i udowodnienie każdemu, że ma talent. Bowiem okazało się , że każdy ma talent do rysowania:)

            --

          • Planszówki na PGE Narodowym 2018

          • Klub gier planszowych brał udział w tym wspaniałym wydarzeniu w Warszawie. Uczniowie klasy II a i Va wraz ze swoimi rodzicami przez cały dzień mieli mozliwość poznawania nowych gier, brali udział w turniejach, dla nauczycieli były wspaniałe wykłady.  Od Stowarzyszenia "Rozwiń się", którzy są głównymi organizatorami otrzymaliśmy 3 paczki z grami ( w sumie 15 nowych gier planszowych). Polecamy wydarzenie, My na pewno  pojedziemy za rok.

          • Z worka Mikołaja…

          • Książka "Dziadek i niedźwiadek" Łukasza Wierzbickiego to podarunek od Mikołaja dla dzieci z klasy Ib. To wspaniała opowieść o niedźwiedziu - żołnierzu, którą czytamy wspólnie w klasie na porankach czytelniczych.

            - Polecamy wszystkim, poznajcie misia Wojtka, bo to historia niezwykła i prawdziwa... Zadbajmy wspólnie o to, aby te wspomnienia, które zostały opisane w książce stały się międzypokoleniowym łącznikiem i były niezapomnianą lekcją historii, która trochę brzmi dla nas jak bajka...

                                                                                              Dziękujemy Mikołaju!

          • Wycieczka edukacyjna klasy IIIa gimnazjum oraz klasy VIIIc do Opola

          • Głównym celem wycieczki była wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu - zajęcia czytelnicze nt. "Zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe na Śląsku Opolskim", które prowadziła pani Katarzyna Pawluk – kierownik działu informacji. Uzupełnieniem wiedzy teoretycznej był Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku. Natomiast na dworcu PKP uczniowie odbyli krótką lekcję historii, zwiedzając wystawę poświęconą 100-leciu Odzyskania Niepodległości.

          • a w Vc Archeolog i... Śnieżynka

          • Dziś postanowiliśmy rozwinąć się nieco intelektualnie, więc na zajęciach z cyklu Co kryje ziemia, mogliśmy zaznajomić się ze specyfiką pracy i pasji archeologa. Zobaczyliśmy narzędzia pracy, dowiedzieliśmy się jak wyglądają wykopaliska, co odkrywają archeolodzy na stanowiskach w trakcie prac oraz obejrzeliśmy wystawę Domasław-nekropolia arystokracji z wczesnej epoki żelaza(VIII-VI w. p.n.e.) ze zbiorów Instytutu Archeologii i Etnologii PAN we Wrocławiu.

            Po części "dla ducha", świętowaliśmy dzisiejszą uroczystość świętego z Mirry,którą uświetniła swoją obecnością Śnieżynka, w którą wcieliła się jedna z Naszych Wspaniałych klasowych Mam. A wszystko działo się w gmachu naszego muzeum, gdzie z portretu w barokowych ramach przyglądał nam się ks. dr Jan Dzierżon.

            wych. kl.Vc, Anna Wandzioch

          • Zaczarowany świat nauki

          • Klasa I c wybrała się na wycieczkę do Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu, gdzie miała okazję poznawać fascynujący świat nauki. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych zajęciach oraz doświadczeniach eksperymentalnych, które w połączeniu z emocjonującą zabawą uczyniły dzieci prawdziwymi odkrywcami.

          • Piernikowe choinki

          • We wtorek w naszej szkole odbyło się przedświąteczne dekorowanie piernikowych choinek przez uczniów uczęszczających do świetlicy. Dzieci rozpoczęły dekorowanie ciasteczek przy dźwiękach najpiękniejszych zimowych piosenek i dołożyły wszelkich starań by ich pierniki prezentowały się jak najpiękniej. Na zakończenie zajęć, każde dziecko mogło poczęstować się pierniczkiem. 

          • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Boże Narodzenie w poezji Niepodległej Polski”

          • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski - „Boże Narodzenie  w poezji Niepodległej Polskiej” zorganizowany w naszej szkole, 4 grudnia, pod Patronatem Burmistrza Miasta Kluczborka Jarosława Kielara przybliżył magię tych najcudowniejszych w roku świąt Bożego Narodzenia. Dzięki pięknym recytacjom przenieśliśmy się w świat poezji  i kolęd. Zebranych przywitał Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2
            w Kluczborku-pan Maciej Szymczyk. Konkurs otworzyli zaproszeni goście: Dyrektor Administracji Oświaty pani Elżbieta Pietrzykowska i zastępca Burmistrza Miasta Kluczborka pan Roman Kamiński.  Uczestnicy recytowali bożonarodzeniową poezję polskich poetów w dwóch kategoriach:
            klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII i klasy gimnazjalne.
              

            Oprawę muzyczną przygotowała pani Aneta Drozda. Spotkaniu towarzyszyła niezwykła atmosfera  spowodowana nie tylko urokiem poezji, ale też duchem zdrowej rywalizacji.

            Do konkursu przystąpiły:  Publiczna  Szkoła Podstawowa w Byczynie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Bogacicy, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kuniowie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Wołczynie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Wołczynie, Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Kluczborku oraz gospodarz imprezy- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Kluczborku. 

            Jury: pani Marta Kwiatek, pani Zuzanna Gruszczyńska, pan Józef Drwal
            oraz ks. Łukasz Waligóra miało bardzo trudne zadanie, by wybrać i nagrodzić najlepszych
             z najlepszych, ponieważ poziom recytacji był niezmiernie wysoki.

             

            A oto  wyniki konkursu:

            W kategorii klas IV-VI:

            I miejsce:    Jakub Topolski Jakub– STO w Kluczborku                     

            II miejsce:  Milena Matan  - Szkoła Podstawowa w Bogacicy                    

            III miejsce: Natalia Warzyc  - Szkoła Podstawowa w Bogacicy    

                            

            Wyróżnienie:

            Junkiert Łucja- STO w Kluczborku                                    

             

            W kategorii klas VII-VIII i klas gimnazjalnych:

            I miejsce: Kamil Śliwiński – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Kluczborku

            II miejsce:  Weronika Kansik – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kuniowie

            III miejsce: Karolina Maszkowska - STO w Kluczborku

             

            Wyróżnienie:

            Aleksandra Mańkiewicz - Publiczna Szkoła Podstawowa w Kuniowie

             

            Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym!

            Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Nauczycielom, którzy  tak dobrze przygotowali uczestników konkursu, wręczono  podziękowania. 

             

                                                                                                                      

            Organizatorki:

            Grażyna Młynarczyk
            Anna Bobowska
            Barbara Gułowska-Dybek
            Zofia Kucharska