• Kochaj na co dzień, mów dobre słowa, mów słowa wdzięczności...

• Słowa mają ogromną moc o czym dobrze wiedzą uczniowie klasy IIa, obchodząc co miesiąc święto Dzień dobrego słowa. Serca ze słowami wdzięczności dla naszych bliskich, były wyrazem naszych uczuć. Życzymy wszystkim, by słów dobrych słyszeli jak najwięcej i sami je, jak najczęściej wypowiadali.

• Walentynki w klasie 1c

• Święto zakochanych, dzieci z klasy 1c zamieniły na święto koleżeństwa i życzliwości. Dowodem symaptii były walentynki, którymi dzieci wzajemnie się obdarowywały. Żadne dziecko nie pozostało bez podarunku. Nie zabrakło także wspólnych zabaw, integrujących już i tak całkiem dobrze zgraną klasę:).

• Warsztaty wykonywania naczyń z gliny – klasa 1d.

• W piątek 15 lutego klasa 1d udała się z wizytą do Muzeum by obejrzeć wystawę "Domasław – nekropolia arystokracji z wczesnej epoki żelaza (VIII–VI w. p.n.e.)". Po zwiedzeniu wystawy i zaczerpnięciu inspiracji z ekspozycji archeologicznej, uczniowie wzięli udział w warsztatach wykonywania naczyń z gliny. Dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów i z wielkim zapałem przystąpiły do pracy, tworząc z kawałków gliny prawdziwe arcydzieła.

• Zajęcia podnoszące kompetencje społeczne w klasie 1d

• 11 lutego w klasie 1d psycholog szkolny, pani Hanna Kosińska przeprowadziła zajęcia podnoszące kompetencje społeczne i zwiększające samoocenę dziecka. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się czym jej nieśmiałość i jak można ją pokonać.

• DROGA DO SUKCESU !!!

• 16.02.2019.Opole Turniej Opolskiej Ligii Minisiatkówki . Reprezentacja w kategorii  singlii i dwójek zaprezentowała wysoką formę sportową oraz zawodniczki w kategoriach trójek oraz czwórek zdobyły podium  . Gratulujemy !!!!

• Pasowanie

• Uczniowie z klasy Ib poznali już dużo literek i coraz ładniej czytają, dlatego zostali uroczyście pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej.

Naszym małym czytelnikom życzymy przeżywania cudownych przygód w zaczarowanym świecie książek.

• W Walentynki życzymy wszystkim

wesołej minki,

aby uśmiech na Waszej twarzy

choć raz dziennie się przydarzył :)

uczniowie z klasy Ib z wych. Aliną Domagałą

• Wyniki IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego

• Dnia 13 listopada ubiegłego roku uczniowie klas V, VII, VIII SP oraz III gimnazjum wzięli udział w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego zorganizowanego przez firmę edukacyjną OLIMP SCHOOL. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

KATEGORIA KLAS 4-6

2. Małgorzata Barut – 15 miejsce zajęte w Polsce na 49 uczniów
            3. Karol Konieczny – 17 miejsce zajęte w Polsce na 49 uczniów
            4. Szymon Wojtaszyk – 17 miejsce zajęte w Polsce na 49 uczniów

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Nauczyciele odpowiedzialni:

Małgorzata Wujcik

Katarzyna Słabosz

• Rodacy - Bohaterom

• Samorząd Szkolny i Wolontariat dziękują wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji "Rodacy - Bohaterom". Nasza szkolna paczka dla żołnierzy Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych, zamieszkujących tereny dzisiejszej Łotwy, Litwy, Białorusi i Ukrainy  została wypełniona po brzegi.

• Bal karnawałowy - kl. Ic

• 25.01.2019r. zamiast uczniów z klasy Ic w szkole pojawili się superbohaterowie, księżniczki, kotki, wojownicy, oraz przeróżne postacie z bajek. Po prezentacji strojów dzieci udały się do sali balowej, gdzie rozpoczęła się wspaniała, wspólna zabawa. Dzieci roztańczone w rytmie swoich ulubionych przebojów, ani na chwilę nie opuściły parkietu. Mimo chwilowego zmęczenia, które świadczyło jedynie o wspaniałej zabawie, uśmiechy nie znikały z twarzy uczniów.

• Wielka Liga Czytelników

• W pierwszym etapie ogólnopolskiego projektu Wielka Liga Czytelników brało udział 32 uczniów z klas: Id, IIa, IIb, IVb, IVe, Ve, VIb, VIIa, VIIb, VIIc oraz uczennica klasy IIIa gimnazjum – poza konkursem.

Zgodnie z regulaminem uczestnicy zdobywali sprawności poprzez przeczytanie proponowanych przez organizatorów książek i rozwiązanie przygotowanych do nich testów. Za wypełnienie każdego formularza uczeń mógł uzyskać maksymalnie 100 punktów. Do zaliczenia każdego testu konieczne było zdobycie minimum 80 punktów. Za zaliczenie testu uczniowie otrzymywali jedną sprawność. Wszyscy, którzy zdobyli 6 sprawności, wzięli udział w szkolnym teście kwalifikacyjnym do drugiego etapu – powiatowego.

Indywidualny test kwalifikacyjny – podsumowujący etap szkolny pisało 12 uczniów. Natomiast w powiatowym etapie IV Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników naszą szkołę reprezentować będą - w kategorii klas I-IV: Julia Marcinkowska, Adam Wieczorek, Kamila Siatecka i w kategorii klas V-VIII: Julia Stefańczyk oraz Karla Kaczkowska.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

• Kartka urodzinowa dla Mariki!!!

• Nasza szkoła włączyła się w facebookową akcję "Kartka urodzinowa dla Mariki". Marika 22 stycznia skończyła 6 lat i jej marzeniem było dostanie jak najwięcej kartek urodzinowych. Dziewczynka od kilku lat walczy z białaczką. Akcja ta przyniosła nieoczekiwane rozmiary. Samorząd Uczniowski zapakował wszystkie przepiekne, ręcznie robione karteczki i wysłał pocztą pod wskazany adres. Dziękujemy za przyłączenie się do tej akcji i za Wasze ogromne serducha.