• Vc/Opole/MODN/PRACOWNIA NAUK PRZYRODNICZYCH/BIBLIOTEKA AUSTRIACKA/TŁUSTY CZWARTEK/PĄCZKARNIA

• Dziś byliśmy na zajęciach pokazowych w Pracowni Nauk Przyrodniczych Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, gdzie uczyliśmy się poprzez zabawę w trzech pracowniach. Tematem przewodnim była technika, zasada działania skanera laserowego oraz autopilota a wszystko z wykorzystaniem języka niemieckiego poprzez zabawę-Fakultaet Technik; Autopilot.

Zastosowaliśmy nauczanie i uczenie się języka mniejszości-niemieckiego w korelacji z przedmiotami ścisłymi; Następna w planie była lekcja w bibliotece Austriackiej w ramach zajęć Historii i Kultury mniejszości niemieckiej; poznanie specyfiki zbiorów obcojęzycznych,

Tłusty Czwartek-uświetniła wizyta w najlepszej Pączkarni w mieście

• Siatkarski Powiat!!!

• Reprezentacja naszej szkoły zdobyła II miejsce w Zawodach Powiatowych Piłki Siatkowej Chłopców klas 7,8 i  gimnazjum i awansowała do półfinału wojewódzkiego . Gratulujemy !!!

• Zajęcia z robotyki w klasie 1c

• W klasie 1c odbyły się kolejne zajęcia z projektu "Sztuczna inteligencja". Uczniowie kodowali i programowali robota, który pomógł im segregować śmieci do odpowiednich pojemników. Wykorzystując nowoczesną technologię dzieci miały możliwość w praktyczny sposób wykorzystać swoją wiedzę.

• Vc w Bibliotece Miejskiej na warsztatach biblioterapeutycznych

• 26.02.2019 odbyły się pierwsze w tym półroczu cykliczne warsztaty biblioterapeutyczne dla klasy Vc w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kluczborku; Bajka Pięciu nieudanych była  kanwą i pretekstem dla przemycenia treści wychowawczych oraz  rozwoju czytelnictwa; zajęcia warsztatowe metodą stacji prowadzone były przez nauczyciela bibliotekarza p.Woźniak oraz wych.klasy A.Wandzioch.

Lekcje wychowawcze w takiej formie inspirują do poszukiwań własnych, prowokują do przyjrzenia się sobie i innym z nieco szerszej perspektywy :)

• Kodowanie na dywanie w 3b

• Na dzisiejszych zajęciach ucznioweie klasy 3b w ciekawy sposób mogli zająć się segregacją odpadów. Zajęcia były dla uczniów wielką frajdą i nowym doświadczeniem. Poprzez zabawę utrwalili wszystkie wiadomości dotyczące aktualnie obowiązujących zasad segregacji.

• Angielski na sportowo :)

• 21 lutego 2019r na naszej sali gimnastycznej gościliśmy przyszłych pierwszoklasistów. Uczestniczyli oni w różnego rodzaju grach i zabawach  ( językowych i sportowych). Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom  za przybycie i wspólna zabawę.

•  IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu OLIMP SCHOOL  z FIZYKI I z GEOGRAFII – wyniki.

•

Wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w w/w konkursach składamy gratulacje i podziękowania.

FIZYKA

Szymon Brzana, uczeń klasy VIII a może pochwalić się V miejscem, a Piotr Strąg uczeń klasy VIII b, XVIII – na 123 uczestników.

GEOGRAFIA

Filip Firszt, uczeń klasy V e może pochwalić się miejscem XV, a Hania Rotter i Michał Rokita  także uczniowie  klasy V e, miejscem XX – na 89 uczestników.

Maja Niemiec uczennica klasy VII b  zajęła XII miejsce, a jej koledzy z klasy Jeremiasz Preś i Jędrzej Lipski kolejno miejsca XIV i XVI na 90 uczestników.

Wszyscy uczniowie otrzymali od organizatora konkursów dyplomy uczestnictwa, a najlepsi- nagrody książkowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursów:

nauczyciel fizyki  mgr Henryka Zapotoczna,

nauczyciel geografii mgr Danuta Małecka –Skrzek.

• Dzień Języka Ojczystego

• Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w RZPWE PBW Filii w Kluczborku, we współpracy z Małym Centrum Bibliotecznym Instytutu Goethego w Krakowie.

W Mini-maratonie językowym udział wzięły drużyny klas czwartych szkół podstawowych gminy Kluczbork.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV d.

• Wizyta w bibliotece - pasowanie na czytelnika

• 18 lutego uczniowie klasy 1c zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Po zapoznaniu się z najważniejszymi zasadami korzystania z zasobów bibliotecznych, każdy uczeń został uroczyście pasowany na czytelnika. Nowi członkowie biblioteki mogli wypożyczyć swoją pierwszą książkę, co uczynili z wielką radością i przejęciem. Mamy nadzieję, że uczniowie klasy 1c obudzą w sobie pasję czytania i zostaną stałymi bywalcami biblioteki.

• Zabawa światłem- zorza polarna w klasie:)

• W klasie II a odbyły się ciekawe warsztaty pod nazwą "Zabawa światłem- zorza polarna w klasie", które przeprowadził pan Łukasz Turek.  Uczniowie dowiedzieli się, czym zajmuje się fotograf i pobawili się światłem. Wspaniałe efekty podziwialiśmy wszyscy. Zapraszamy do obejrzenia.

Zdjęcia Foto-Luk-  Łukasz Turek.

• Wizyta klasy Ib w gminnej bibliotece

• W bibliotece oglądaliśmy niezwykle barwny spektakl teatralny "Pchła szachrajka"

Chcecie bajki? Oto bajka... Była sobie Pchła Szachrajka.Tak zaczęła się barwna opowieść o małej Pchle, znanej ze swych zwariowanych psot.Bardzo spodobała nam się muzyczna opowieść o tej sprytnej pchełce, która wiecznie wszystkim robiła psikusy.Dziękujemy :)

• Piłka Siatkowa !!

•  Zawody Powiatowe Piłka Siatkowa Dziewcząt .Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Paulina Dominika, Julia , Emilia ,Natalia , Hania, Wiktoria oraz Agnieszka zajeła II miejsce i uzyskała awans do Półfinału  Wojweódzkiego.GRATULUJEMY !!!

• ZABAWA W HEKSOWANIE

• W pierwszym tygodniu nowego semestru omawialiśmy w klasie 1c lekturę "Zaczarowana zagroda". Dzieci pięknie pracowały z książką, ciekawie się wypowiadały i wykonywały różne zadania. Podsumowaniem była zabawa w "heksowanie", ciekawa forma pracy na lekcji pozwalająca na powtórzenie i utrwalenie zdobytych wiadomości z danej dziedziny. Dzieci układały we właściwym miejscu kolejne heksy z informacjami dotyczącymi książki, jednocześnie uzasadniając swój wybór. W ten sposób powstała logiczna układanka utrwalająca wiadomości z lektury i będąca zarazem wspólną pracą plastyczną.

• Wirtuoz

• Niezwykły koncert muzyczny zespołu

"Wirtuoz"

przeniósł naszych uczniów