• 1a

          • ✔️koncentracja

            ✔️ cierpliwość

            ✔️odpowiedzialność 

            ✔️współpraca 

            Tego wszystkiego uczy praca z gliną. Modelowanie w niej to dla dzieci twórcze doświadczenie, które rozwija kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne. Drobny ruch, wgniecienie spowodował zmianę kształtu, co pozwoliło dzieciom na wyładowanie ekspresji twórczej. 
            ❗️Podczas zajęć pt. „Garncarstwo i zabawy w glinie” była zabawa, dzięki której uczeń odkrywał swoje możliwości i talenty, realizując fantastyczne pomysły, cieszył się tworzeniem rzeczy pięknych i niepowtarzalnych.

          • V edycja Programu Uczymy Dzieci Programować

          • Uczniowie klasy III a z powodzeniem zakończyli IV edycję programu i z chęcią rozpoczynają V edycję . Na pierwszych zajęciach poznaliśmy nowa bohaterkę spotkań Anię i jej zabawki.

            V edycja rozwija u ucznia:

            ● kompetencje  miękkie: rozwija logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, kreatywności,

            ●  umiejętność pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań,

            ● stopniowo i odpowiedzialnie wprowadza dzieci w cyfrowy świat, w świadome, czynne i twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii.

             

          • Klub gier planszowych

          • Klub gier planszowych rozpoczął II semestr z nowymi grami. Tym razem otrzymaliśmy pakiet edukacyjny-  Barwy Wspólne. W pakiecie jest gra, która w atrakcyjny sposób uczy informacji o naszym kraju. W Klubie gramy w gry, które lubimy najbardziej. Zapisujemy w co gramy, gdyż bierzemy udział w plebiscycie na najpopularniejsze gry w Klubach w całej Polsce. U nas na razie wygrywa "Superfarmer ".

          • Realizacja projektu ,,Magia czytania''

          • W ramach projektu w 5b odbyło sie 5 spotkanie, gdzie uczniowie czytali teksty ze zrozumieniem, układali historyjki zgodnie z kolejnoscią zdarzeń i rozwiazywali krzyżówkę, nastepnie każdy uczeń przedstawił w formie rysunku rozwiązanie.

          • Projekt edukacyjno - eksperymentalny w klasie IIb „Taniec OzoBotów"

          • Dzisiaj na zajęciach nasze szkolne ozoboty po raz pierwszy zatańczyły nam pięknie do ślaskiego tańca ludowego „Trojaka”. Zadanie polegało na obmyśleniu ścieżki postępowania, wdrożenie swojego pomysłu, a na końcu obserwowaniu tańca i wprowadzaniu ewentualnych działań naprawczych. Te małe ozobociki, to tak naprawdę bardzo inteligentne roboty do nauki programowania. Dzieci to świetnie wykorzystały i zakodowały sposób poruszania się i efekty świetlne ozobota do tańca, składającego się z dwóch części: wolnej  i szybszej. Programując ruchy ozobotów wykorzystały zygzaki, obroty, rotacje i zmienne tempo. W tym niezwykłym projekcie rozwijały umiejętność pracy zespołowej, logiczne, algorytmiczne myślenie, eksperymentalne podejście do zadania, a przy tym towarzyszyła wszystkim wielka  radość z twórczej pracy. To dopiero początek…Już niedługo nowy taniec  ozobotów…Jak nam zatańczą :).zobaczymy?

          • Nasi młodzi matematycy znów na szczycie!

          • Cieszymy się, że tak dużo uczniów naszej szkoły zajęło tak wysokie miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym MAT. Gratulujemy uczniom, ich rodzicom i życzymy dalszych sukcesów:))

            Nauczyciele matematyki.

          • 1b

          • Dnia 28.02.2020 uczniowie klasy 1 b wybrali się do Bąkowa na warsztaty kulinarne. W czasie warsztatów poznaliśmy tajniki dobrej kuchni od środka. Wiemy już czym zajmuje się kucharz oraz poznaliśmy sekret wykonania idealnego ciasta drożdżowego pod pizzęKażdy uczestnik wykonał swoją własną pizzę od podstaw . Bardzo smakowała wszystkim przygotowana własnoręcznie pizza. Zwieńczeniem warsztatów był pokaz molekularny Szefa Kuchni i degustacja deserów lodowych na bazie ciekłego azotu. Wszyscy byli zachwyceni wycieczką.

          • Co musisz wiedzieć o koronawirusie

          • Podstawowe środki ochronne przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19.

            Informacja dla osób powracających z północnych Włoch, Chin, Korei Południowej, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu

            Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w północnych Włoszech, Chinach, Korei Południowej, Iranie, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze lub Tajwanie i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to

            lub

            • zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

            Czym jest koronawirus?

            Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

            Jak często występują objawy?

            Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

            Kto jest najbardziej narażony?

            Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

            Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

            Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

            Gdzie do tej pory stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem?

            Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby „zawlekły” wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii) kolejne osoby.

            Dowiedz się więcej o koronawirusie

             

            ZALECENIA

            Często myj ręce

            Często myj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu, używaj płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).
            Dlaczego? Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.

            Stosuj odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania

            Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu – płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).
            Dlaczego? Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków i wirusów. Jeśli kichasz lub kaszlesz w dłonie, możesz zanieczyścić przedmioty lub dotykane osoby. 

            Zachowaj bezpieczną odległość

            Zachowaj co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę.
            Dlaczego? Gdy ktoś zarażony wirusem powodującym chorobę układu oddechowego, taką jak COVID-19, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki śliny i śluzu zawierające wirusa. Jeśli jesteś zbyt blisko, istnieje ryzyko, że możesz wdychać wirusa.

             

             

            Unikaj dotykania oczu, nosa i ust

            Dlaczego? Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być skażone wirusem. Jeśli dotkniesz oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, możesz przenieść wirusa z powierzchni na siebie.

            Jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej

            Jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie tutaj.
            Dlaczego? Objawy ze strony układu oddechowego z towarzyszącą gorączką mogą mieć wiele przyczyn np. wirusową (wirusy grypy, adenowirusy, rynowirusy,  koronawirusy, wirusy paragrypy) czy bakteryjną (pałeczka Haemophilus influenzaea, pałeczka krztuśca, chlamydia, mykoplazama).

            Jeśli masz łagodne objawy ze strony układu oddechowego i nie podróżowałeś do Chin

            Jeśli masz łagodne objawy ze strony układu oddechowego i nie podróżowałeś do Chin, pamiętaj o stosowaniu podstawowych zasad ochrony podczas kaszlu, kichania oraz higieny rąk i pozostań w domu do czasu powrotu do zdrowia, jeśli to możliwe.

            Chroń siebie i innych przed zachorowaniem

            Podejrzenie zakażenie SARS-Cov-2 jest powiązane:
            – z podróżowaniem po obszarze Chin, w którym zgłoszono przypadki zakażenia SARS-Cov-2,
            lub
            – bliskim kontaktem z kimś, kto podróżował po Chinach i ma objawy ze strony układu oddechowego.

            Zachęcamy do zapoznania się informacjami zamieszczanymi  na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego, m.in. z „Komunikatem dla podróżujących”, „Zasadami postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie nowym koronawirusem 2019-nCoV MEDYCZNE”oraz „Zasadami  postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie nowym koronawirusem 2019-nCoV W PODRÓŻY LOTNICZEJ ”. 

            Maseczki

            Nie zaleca się używania masek na twarz przez zdrowych ludzi w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się SARS-Cov-2

            Noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos może pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się niektórych chorób układu oddechowego.  Jednak stosowanie samej maseczki nie gwarantuje powstrzymania infekcji i powinno być połączone ze stosowaniem innych środków zapobiegawczych, w tym higieną rąk i zasadami ochrony podczas kaszlu czy kichania (patrz wyżej) oraz unikaniem bliskiego kontaktu z innymi ludźmi (co najmniej 1 metr odległości). Światowa Organizacja Zdrowia doradza racjonalne stosowanie maseczek.

            Używaj maseczek tylko wtedy, gdy masz objawy ze strony układu oddechowego (kaszel lub kichanie), podejrzewasz u siebie infekcję SARS-Cov-2 przebiegającą z łagodnymi objawami lub opiekujesz się osobą z podejrzeniem infekcji SARS-Cov-2.

            Sprzęt ochrony układu oddechowego powinien być oznakowany znakiem CE, który potwierdza, że został prawidłowo zaprojektowany i skonstruowany, wykonany z właściwych materiałów.

          • Innowacja- " Małe zuchy poznają świat i rozwijają swoje zainteresowania- wzbogacanie zajęć metodyką zuchową"

          • Uczniowie klasy 1 d aktywnie uczestniczą w zabawach tematycznych, wzbogacają wiedzę o otaczającym świecie i uczą się poprzez działanie. Pierwszoklasiści wiedzą już, że książka to przyjaciel człowieka i potrafią wymienić zalety czytania. Zanim zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej musieli wykonać kilka zadań: przeczytać wybraną książkę, wykonać plakat, przygotować przebranie i nauczyć się opowiadać tak, żeby zareklamować przeczytaną książkę kolegom i koleżankom, oczywiście nie zdradzając  zakończenia. Pracując w grupach rozwiązywały quiz, układały historyjki obrazkowe, puzzle oraz odgadywały tytuły znanych baśni podczas zabawy w "Kalambury". Dzieci spisały się na medal. W nagrodę zostały pasowane na czytelnika biblioteki szkolnej. Na koniec wypożyczyły książki, bo czytania nadszedł czas...

          • Projekt edukacyjny - Piszemy listy.

          • Otrzymaliśmy kolejny list od naszej zaprzyjaźnionej klasy IIIc z Poznania. Tym razem przysłali nam zakładki, które sami wykonali. Był też wspólny list. My przesłaliśmy im listę naszych ulubionych książek oraz kilkadziesiąt propozycji- ilustracji książek, które zachęcają do czytania. W ramach Klubu poczytaj Bratkowi, mamy dużo ciekawych propozycji literackich. W klasie III a lubimy czytać i chcemy zachęcić naszych znajomych do czytania.

          • III Klasowy MAM TALENT

          • Uczniowie klasy III a kończąc semestr zawsze pokazują swoje dodatkowe talenty. Zapraszamy do obejrzenia filmu, który jest na szkolnym Fb.

          • ALFIK MATEMATYCZNY

          • Gratuluję moim uczniom wysokich wyników w konkursie matematycznym oraz wszystkim, którzy brali w nim udział. Pozdrawiam Danuta Jeziorowska.